Noorwegen mist geblesseerde Haaland bij EK-kwalificatieduels
OSLO (ANP) - Het Noorse voetbalelftal moet het in de kwalificatiewedstrijden voor het EK van 2024 tegen Spanje en Georgië doen zonder sterspeler Erling Haaland. De spits is teruggekeerd naar zijn Engelse club Manchester City vanwege een liesblessure, meldt de Noorse bond.
Haaland liep de blessure zaterdag op in de kwartfinales van de FA Cup tegen Burnley (6-0). In die wedstrijd scoorde hij drie keer, nadat hij eerder in de week al vijf doelpunten had gemaakt tegen RB Leipzig in de Champions League. Uit onderzoek bleek dat de liesklachten van de 22-jarige spits ernstiger zijn dan eerder gedacht. Haaland wordt verder behandeld bij zijn club in Manchester.
De staf van het Noorse elftal hoopte dat de blessure richting de uitwedstrijd van zaterdag tegen Spanje zou verdwijnen. "Maar na het doen van testen werd duidelijk dat hij de wedstrijden tegen Spanje en Georgië niet zal halen", meldde de bondsarts.
Teleurstelling
Haaland is teleurgesteld dat hij de nationale ploeg niet kan helpen. "Gelukkig is er in deze groep nog voldoende zelfvertrouwen, talent en groepsgevoel om punten te pakken in de volgende wedstrijden", aldus bondscoach Stale Solbakken.
De sterspeler van Manchester City was dit seizoen al 42 keer trefzeker voor zijn club. Haaland maakte afgelopen zaterdag zijn zesde hattrick van het seizoen. Voor het Noorse elftal wist Haaland in 23 interlands al 21 keer te scoren.
Noorwegen speelt zaterdag tegen Spanje en volgende week dinsdag uit tegen Georgië.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain is zwaar gehavend uit de met 2-1 verloren clash met Bayern München in de Champions League gekomen. Ousmane Dembélé, Achraf Hakimi en Nuno Mendes hebben blessures opgelopen en zullen meerdere weken aan de kant staan, bevestigt de club uit Parijs.
10 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag voor het thuisduel met FC Porto in de Europa League weer een beroep doen op de herstelde verdediger Mike van der Hoorn. Dat zei Jans een dag voor de wedstrijd in Stadion Galgenwaard.
17 minuten geledenMILAAN (ANP/AFP) - Internazionale en AC Milan zijn officieel eigenaar van stadion San Siro. De voetbalclubs namen het stadion, dat officieel Stadio Giuseppe Meazza heet, voor 197 miljoen euro over van de stad Milaan om een nieuw stadion te kunnen bouwen.
56 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA introduceert een jaarlijkse vredesprijs. Voorzitter Gianni Infantino reikt de eerste zogenoemde 'FIFA Peace Prize - Football Unites the World' uit op 5 december tijdens de loting in Washington DC voor het WK voetbal van 2026. Dat maakte de FIFA woensdag bekend.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse heeft afscheid genomen van Timo Braasch, de Duitser die de laatste maanden deel uitmaakte van het technisch hart van de eerstedivisionist. Er waren vraagtekens rond de positie van Braasch, die ook medeaandeelhouder is van de Arnhemse club, die pas na ingrijpen van de rechter aan het seizoen mocht beginnen. Vitesse was met succes in beroep gegaan tegen de intrekking van de proflicentie door de KNVB.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur heeft verklaard verdediger Destiny Udogie in alle opzichten te ondersteunen, nadat bekend is geworden dat de Italiaan begin september is bedreigd met een vuurwapen. Volgens Britse media is de verdachte zijn voormalige zaakwaarnemer die maandag is gearresteerd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético-verdediger Robin Le Normand heeft dinsdag in het Champions League-duel met het Belgische Union Sint-Gillis een "ernstige" knieblessure opgelopen. Dat meldt de Madrileense voetbalclub op de website.
4 uur geleden