Noorwegen met klein verschil voorbij Montenegro
OSLO (ANP) - Noorwegen blijft in de strijd om kwalificatie voor het wereldkampioenschap voetbal in Qatar in het spoor van Nederland. Het land won in Oslo moeizaam van Montenegro, 2-0. De achterstand op Oranje is daardoor nog steeds 2 punten, met nog twee duels te gaan. De Noren hebben onder meer nog de uitwedstrijd tegen Nederland op het programma staan.
Mohamed Elyounoussi zette Noorwegen na bijna een half uur op voorsprong. De speler van Southampton scoorde met het hoofd, nadat Stefan Strandberg de bal ook al koppend voor het doel had gebracht. Enkele minuten eerder was er al een mogelijkheid voor Mats Møller Dæhli geweest, maar hij zag doelman Matija Sarkic fraai redden.
In het tweede deel werd Montenegro sterker. Na ongeveer een uur kreeg Adam Marusic een aardige kans op de gelijkmaker, maar hij liet de bal vlak voor keeper Ørjan Nyland van de voet springen. In extra tijd maakte opnieuw Elyounoussi er 2-0 van. De tegenstander had toen een man minder op het veld, na de rode kaart voor Marko Vesovic enkele minuten eerder.
Topschutter Erling Haaland ontbrak wegens een blessure bij de Noren.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.
39 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.
2 uur geledenGIRONA (ANP) - Real Madrid heeft de koppositie in La Liga in de veertiende speelronde verspeeld aan FC Barcelona. De ploeg van trainer Xabi Alonso kwam bij Girona niet verder dan een 1-1-gelijkspel.
12 uur geledenROME (ANP) - David Neres heeft Napoli aan een uitzege op AS Roma geholpen. De oud-aanvaller van Ajax maakte het enige doelpunt in Stadio Olimpico. De Braziliaan scoorde in de 36e minuut.
12 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Stanley Menzo heeft zijn functie als bondscoach van Suriname neergelegd. Die beslissing komt op een opvallend moment. Suriname kan zich in maart via intercontinentale play-offs voor het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico plaatsen.
12 uur geleden