
Noorwegen mag blijven hopen op EK, ruime zege Spanje
OSLO (ANP) - Noorwegen mag blijven hopen op kwalificatie voor het EK. De ploeg van topspits Erling Haaland was in eigen land met 2-1 te sterk voor Georgië. De topscorer van de Premier League tekende zelf voor de openingstreffer.
Haaland, die alweer zes keer heeft gescoord in vier competitieduels voor Manchester City, opende de score in de 25e minuut. Na goed werk van Antonio Nusa kopte hij van dichtbij de 1-0 binnen.
Nusa was even later ook de aangever voor Martin Ødegaard, die scoorde met een schuiver vanaf de rand van het strafschopgebied (2-0). Nusa staat zodoende na twee interlands op drie assists en een doelpunt. Budu Zivzivadze tekende in de blessuretijd van de tweede helft voor de 2-1. Bij Georgië speelde Ajacied Georges Mikautadze in de basis.
Spanje
In dezelfde groep maakte Spanje geen fout tegen Cyprus. De ploeg van Luis de la Fuente won in Granada met 6-0. Nico Williams vond in de 18e minuut Gavi voor het doel en de middenvelder van Barcelona haalde in een keer uit. Mikel Merino kopte na ruim een half uur de 2-0 binnen, na opnieuw een assist van Williams. Joselu, Ferran Torres, Alex Baena en opnieuw Torres voerden na rust de score op, 6-0.
Schotland, dat dinsdag een vriendschappelijke wedstrijd tegen Engeland speelde, gaat nog altijd aan de leiding in de groep met 15 punten uit vijf wedstrijden. Spanje staat tweede met 9 punten uit vier duels, gevolgd door Noorwegen met 7 punten uit vijf wedstrijden. Georgië en Cyprus hebben respectievelijk 4 en 0 punten.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz kon het puntenverlies tegen Ajax (2-2) in de Eredivisie zondag moeilijk naast zich neerleggen. "Ik ben er doodziek van, echt doodziek", vertelde hij tijdens een persconferentie in het Philips Stadion.
37 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Ajax-trainer John Heitinga vond dat zijn elftal bij PSV terecht een punt pakte. "Mijn jongens verdienden qua strijdlust en vechtlust de 2-2", vertelde hij in het Philips Stadion.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is Ruben van Bommel vermoedelijk voor lange tijd kwijt. "Hij wordt morgen onderzocht, maar ik heb net van de dokter gehoord dat het er niet goed uitziet", vertelde trainer Peter Bosz na het gelijkspel tegen Ajax: 2-2.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - Hoofdcoach Laurent Meuwly heeft stevige kritiek op de organisatie van de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio. "Ik doe dit werk nu 35 jaar en dit waren de slechtste internationale kampioenschappen die ik ooit heb meegemaakt", zei hij na afloop van het toernooi.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Oscar Gloukh was zondag blij dat hij zijn waarde voor Ajax eindelijk kon bewijzen. De Israëliër maakte in de 88e minuut van de uitwedstrijd tegen PSV gelijk: 2-2.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De eerste topper van dit seizoen in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. In een duel waarin bij beide elftallen veel misging en er na rust veel kansen te noteren vielen, scoorden PSV en Ajax allebei twee keer: 2-2. Koploper Feyenoord kan later op zondag profiteren van het gelijkspel.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft de thuiswedstrijd tegen NEC benut om de eerste overwinning van het seizoen te boeken. De ploeg van trainer Robin Veldman won met 3-2 en klom daardoor naar de vijftiende plaats in de Eredivisie.
2 uur geleden