Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorwegen legt lot van duel Oranje in handen van spits Haaland

Noorwegen legt lot van duel Oranje in handen van spits Haaland

OSLO (ANP) - Noorwegen heeft het lot van het WK-kwalificatieduel met het Nederlands elftal voor een groot deel in handen gelegd van Erling Haaland. Van de spits worden niet alleen doelpunten verwacht. "Hij moet ook meer dan ooit zijn lichaam goed gebruiken", zei bondscoach Stale Solbakken.

De 21-jarige Haaland was in de eerste drie competitiewedstrijden van Borussia Dortmund dit seizoen alweer goed voor drie doelpunten en drie assists. "Pas als we de passes naar hem blokkeren, zijn we van een probleem af", zei bondscoach Louis van Gaal dinsdag in Zeist. "Maar gelukkig hebben we ook nog goede verdedigers."

Solbakken wil ook van de kracht van de 1.94 meter lange aanvaller profiteren. "Hij moet zijn lichaam veel meer gebruiken dan bij Dortmund. We moeten hem ook kunnen aanspelen als hij met de rug naar het doel staat. Zo kunnen we rust creëren als Nederland ons onder druk wil zetten."

Belang

Noorwegen hecht veel belang aan het duel met Oranje. De ploeg van coach Solbakken staat nu nog in punten gelijk met Nederland en Montenegro. Turkije heeft 1 punt meer. Maar Noorwegen speelt later dit jaar nog uitduels met Turkije en Nederland. Die wedstrijden wil het niet graag met een achterstand in de poule beginnen.

Solbakken vindt het jammer dat Noorwegen het thuisvoordeel niet echt kan uitbuiten in de WK-kwalificatie. Vanwege corona moesten de Noren het thuisduel met de Turken in Málaga afwerken. Die wedstrijd ging met 0-3 verloren. Bij het duel met Oranje zijn er woensdagavond maar 7000 toeschouwers welkom in het Ullevaal-stadion, dat plaats biedt aan 28.000 fans. "Maar we gaan er het beste van maken", zei de Noorse bondscoach. "We kunnen het Nederland zeker lastig maken."

Meer uit Voetbal

Bosz noemt overwinning van PSV bij Groningen 'zwaar bevochten'

GRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.

30 minuten geleden
PSV wint in Groningen zestiende uitduel in Eredivisie op rij

GRONINGEN (ANP) - PSV stevent af op de derde landstitel op rij. Het elftal van coach Peter Bosz had zondag enige moeite om met 2-1 bij FC Groningen te winnen. Het was de zestiende keer op rij dat PSV zegevierde in een uitwedstrijd in de Eredivisie. PSV gaat na 22 wedstrijden met 59 punten aan de leiding. FC Groningen staat op de achtste plaats met 31 punten.

1 uur geleden
Go Ahead Eagles speelt in Adelaarshorst gelijk tegen Telstar

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles weet dit jaar nog niet wat winnen is. Het elftal van Melvin Boel speelde zondag met 1-1 gelijk tegen Telstar. De Eagles hebben nu negen competitieduels op rij niet gewonnen. Go Ahead staat op de veertiende plek. Telstar is de nummer 16 van de Eredivisie.

3 uur geleden
Ajax komt in slotfase langszij in uitduel met AZ

ALKMAAR (ANP) - Ajax heeft in de blessuretijd een nieuwe nederlaag tegen AZ voorkomen. Nadat de Alkmaarders vorige maand in het bekertoernooi met 6-0 te sterk waren, eindigde het competitieduel tussen AZ en Ajax in 1-1. AZ-verdediger Wouter Goes en Kian Fitz-Jim maakten de doelpunten in Alkmaar. AZ staat na 22 duels met 33 punten op de zevende plaats. Ajax staat vierde met 6 punten meer dan AZ.

3 uur geleden
PSV begint tegen FC Groningen met Schiks in het doel

GRONINGEN (ANP) - PSV begint met Niek Schiks in het doel tegen FC Groningen. De doelman maakt zijn debuut voor de Eindhovense club. Zowel Matej Kovar als Nick Olij raakte tijdens de laatste training geblesseerd. Tijn Smolenaars zit als reservedoelman op de bank. Het duel in de Euroborg begint om 16.45 uur.

3 uur geleden
Van Persie ziet Feyenoord karakter tonen tegen FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over het resultaat van de uitwedstrijd van Feyenoord tegen FC Utrecht. "Hier winnen is altijd lastig", zei hij na een zege van 1-0 in stadion Galgenwaard. "Het liefst speel je negentig minuten goed. Ik denk dat we een goede eerste helft hebben gespeeld en daarna karakter hebben getoond. Mijn spelers hebben in de tweede helft voor iedere meter gevochten."

4 uur geleden
Wellenreuther: Feyenoord heeft karakter getoond

UTRECHT (ANP) - Met drie belangrijke reddingen voorkwam Tim Wellenreuther dat Feyenoord in de problemen kwam tegen FC Utrecht. De aanvoerder hield Gjivai Zechiël tweemaal van scoren af en werkte ook een schot van Miguel Rodríguez uit zijn doel.

5 uur geleden