Noorwegen legt lot van duel Oranje in handen van spits Haaland
OSLO (ANP) - Noorwegen heeft het lot van het WK-kwalificatieduel met het Nederlands elftal voor een groot deel in handen gelegd van Erling Haaland. Van de spits worden niet alleen doelpunten verwacht. "Hij moet ook meer dan ooit zijn lichaam goed gebruiken", zei bondscoach Stale Solbakken.
De 21-jarige Haaland was in de eerste drie competitiewedstrijden van Borussia Dortmund dit seizoen alweer goed voor drie doelpunten en drie assists. "Pas als we de passes naar hem blokkeren, zijn we van een probleem af", zei bondscoach Louis van Gaal dinsdag in Zeist. "Maar gelukkig hebben we ook nog goede verdedigers."
Solbakken wil ook van de kracht van de 1.94 meter lange aanvaller profiteren. "Hij moet zijn lichaam veel meer gebruiken dan bij Dortmund. We moeten hem ook kunnen aanspelen als hij met de rug naar het doel staat. Zo kunnen we rust creëren als Nederland ons onder druk wil zetten."
Belang
Noorwegen hecht veel belang aan het duel met Oranje. De ploeg van coach Solbakken staat nu nog in punten gelijk met Nederland en Montenegro. Turkije heeft 1 punt meer. Maar Noorwegen speelt later dit jaar nog uitduels met Turkije en Nederland. Die wedstrijden wil het niet graag met een achterstand in de poule beginnen.
Solbakken vindt het jammer dat Noorwegen het thuisvoordeel niet echt kan uitbuiten in de WK-kwalificatie. Vanwege corona moesten de Noren het thuisduel met de Turken in Málaga afwerken. Die wedstrijd ging met 0-3 verloren. Bij het duel met Oranje zijn er woensdagavond maar 7000 toeschouwers welkom in het Ullevaal-stadion, dat plaats biedt aan 28.000 fans. "Maar we gaan er het beste van maken", zei de Noorse bondscoach. "We kunnen het Nederland zeker lastig maken."
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft onderin de Eredivisie nauwelijks geprofiteerd van de nederlagen van concurrenten Telstar en Excelsior. Het elftal van trainer Carl Hoefkens kwam voor eigen publiek niet verder dan een gelijkspel tegen Sparta Rotterdam: 0-0.
1 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vond dat zijn elftal zondag in de uitwedstrijd tegen FC Volendam genoeg kansen creëerde om in ieder geval één keer te scoren. Dat lukte de Rotterdammers echter niet: 0-0.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters die met gezichtsbedekkende kleding het stadion betreden, kunnen een landelijk stadionverbod van 9 maanden verwachten. Dat zegt een woordvoerder van de KNVB, nadat PEC-supporters zondag tijdens de IJsselderby tegen Go Ahead Eagles tegen de afspraken in gezichtsbedekking droegen en uiteindelijk door de ME uit het stadion moesten worden gehaald.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kijkt zondag in een eerste reactie met veel trots terug op de 27e landstitel. "Het is 5 april en normaal gesproken is de titelstrijd nu nog volop bezig. Dit jaar is dat compleet anders, want met 71 punten is PSV nu al niet meer te achterhalen voor de concurrentie. Het is een kampioenschap geworden van nooit eerder vertoonde soevereiniteit. Het laatste stukje van de puzzel viel vandaag op zijn plek", aldus de Eindhovenaren op hun clubwebsite.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Heracles Almelo heeft voor de achtste keer op rij niet kunnen winnen in de Eredivisie en ziet de degradatiezorgen groter worden. In het Abe Lenstrastadion was sc Heerenveen met 4-1 te sterk.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV heeft de achterstand op Ajax wat betreft behaalde landstitels in de Eredivisie verkleind tot negen. De Eindhovenaren behaalden zondag zonder zelf te spelen hun 27e kampioenschap in Nederland en de derde op rij onder leiding van coach Peter Bosz.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - PSV pakte zondag de zesde landstitel in de laatste achttien jaar.
3 uur geleden