Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorwegen legt lot van duel Oranje in handen van spits Haaland

Noorwegen legt lot van duel Oranje in handen van spits Haaland

OSLO (ANP) - Noorwegen heeft het lot van het WK-kwalificatieduel met het Nederlands elftal voor een groot deel in handen gelegd van Erling Haaland. Van de spits worden niet alleen doelpunten verwacht. "Hij moet ook meer dan ooit zijn lichaam goed gebruiken", zei bondscoach Stale Solbakken.

De 21-jarige Haaland was in de eerste drie competitiewedstrijden van Borussia Dortmund dit seizoen alweer goed voor drie doelpunten en drie assists. "Pas als we de passes naar hem blokkeren, zijn we van een probleem af", zei bondscoach Louis van Gaal dinsdag in Zeist. "Maar gelukkig hebben we ook nog goede verdedigers."

Solbakken wil ook van de kracht van de 1.94 meter lange aanvaller profiteren. "Hij moet zijn lichaam veel meer gebruiken dan bij Dortmund. We moeten hem ook kunnen aanspelen als hij met de rug naar het doel staat. Zo kunnen we rust creëren als Nederland ons onder druk wil zetten."

Belang

Noorwegen hecht veel belang aan het duel met Oranje. De ploeg van coach Solbakken staat nu nog in punten gelijk met Nederland en Montenegro. Turkije heeft 1 punt meer. Maar Noorwegen speelt later dit jaar nog uitduels met Turkije en Nederland. Die wedstrijden wil het niet graag met een achterstand in de poule beginnen.

Solbakken vindt het jammer dat Noorwegen het thuisvoordeel niet echt kan uitbuiten in de WK-kwalificatie. Vanwege corona moesten de Noren het thuisduel met de Turken in Málaga afwerken. Die wedstrijd ging met 0-3 verloren. Bij het duel met Oranje zijn er woensdagavond maar 7000 toeschouwers welkom in het Ullevaal-stadion, dat plaats biedt aan 28.000 fans. "Maar we gaan er het beste van maken", zei de Noorse bondscoach. "We kunnen het Nederland zeker lastig maken."

Meer uit Voetbal

Arbiter Nijhuis rest van het seizoen uitgeschakeld door blessure

ZEIST (ANP) - Voetbalscheidsrechter Bas Nijhuis komt de rest van het seizoen niet meer in actie vanwege de achillespeesblessure die hij afgelopen dinsdag opliep. "Dit seizoen dat kun je wel vergeten", zei Nijhuis maandag in de ochtendshow van radiozender 538.

34 minuten geleden
Arsenal wint grootste geldprijs ooit in vrouwenvoetbal

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben de allereerste FIFA Women's Champions Cup gewonnen en daarmee ongeveer 2 miljoen euro verdiend, de grootste geldprijs ooit in het vrouwenvoetbal. De winnaar van de Champions League versloeg in het Emirates Stadium van Londen de Braziliaanse club Corinthians met 3-2 na verlenging.

10 uur geleden
Geen winnaar bij duel tussen FC Volendam en Go Ahead Eagles

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam en Go Ahead Eagles hebben met 1-1 gelijkgespeeld. Beide clubs schoten weinig op met het behaalde punt. Go Ahead blijft veertiende met 22 punten, Volendam vijftiende met 18 punten.

11 uur geleden
NEC haalt IJslander Willumsson terug naar Eredivisie

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich zondag versterkt met twee spelers. De huidige nummer 3 van de Eredivisie maakte eerst de komst van de Noorse middenvelder Isak Hansen-Aarøen bekend en daarna die van de IJslandse middenvelder Willum Willumsson.

12 uur geleden
Anderlecht ontslaat trainer Hasi om slechte resultaten

BRUSSEL (ANP/Belga) - RSC Anderlecht heeft coach Besnik Hasi ontslagen. Dat gebeurde enkele uren nadat de club uit Brussel in Luik met 2-0 had verloren van Standard. Assistent-coach Edward Still wordt tijdelijk naar voren geschoven als vervanger, meldde de clubleiding.

12 uur geleden
Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

12 uur geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

12 uur geleden