Noorwegen legt lot van duel Oranje in handen van spits Haaland
OSLO (ANP) - Noorwegen heeft het lot van het WK-kwalificatieduel met het Nederlands elftal voor een groot deel in handen gelegd van Erling Haaland. Van de spits worden niet alleen doelpunten verwacht. "Hij moet ook meer dan ooit zijn lichaam goed gebruiken", zei bondscoach Stale Solbakken.
De 21-jarige Haaland was in de eerste drie competitiewedstrijden van Borussia Dortmund dit seizoen alweer goed voor drie doelpunten en drie assists. "Pas als we de passes naar hem blokkeren, zijn we van een probleem af", zei bondscoach Louis van Gaal dinsdag in Zeist. "Maar gelukkig hebben we ook nog goede verdedigers."
Solbakken wil ook van de kracht van de 1.94 meter lange aanvaller profiteren. "Hij moet zijn lichaam veel meer gebruiken dan bij Dortmund. We moeten hem ook kunnen aanspelen als hij met de rug naar het doel staat. Zo kunnen we rust creëren als Nederland ons onder druk wil zetten."
Belang
Noorwegen hecht veel belang aan het duel met Oranje. De ploeg van coach Solbakken staat nu nog in punten gelijk met Nederland en Montenegro. Turkije heeft 1 punt meer. Maar Noorwegen speelt later dit jaar nog uitduels met Turkije en Nederland. Die wedstrijden wil het niet graag met een achterstand in de poule beginnen.
Solbakken vindt het jammer dat Noorwegen het thuisvoordeel niet echt kan uitbuiten in de WK-kwalificatie. Vanwege corona moesten de Noren het thuisduel met de Turken in Málaga afwerken. Die wedstrijd ging met 0-3 verloren. Bij het duel met Oranje zijn er woensdagavond maar 7000 toeschouwers welkom in het Ullevaal-stadion, dat plaats biedt aan 28.000 fans. "Maar we gaan er het beste van maken", zei de Noorse bondscoach. "We kunnen het Nederland zeker lastig maken."
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
3 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
5 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
5 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
7 uur geleden