Noorwegen legt lot van duel Oranje in handen van spits Haaland
OSLO (ANP) - Noorwegen heeft het lot van het WK-kwalificatieduel met het Nederlands elftal voor een groot deel in handen gelegd van Erling Haaland. Van de spits worden niet alleen doelpunten verwacht. "Hij moet ook meer dan ooit zijn lichaam goed gebruiken", zei bondscoach Stale Solbakken.
De 21-jarige Haaland was in de eerste drie competitiewedstrijden van Borussia Dortmund dit seizoen alweer goed voor drie doelpunten en drie assists. "Pas als we de passes naar hem blokkeren, zijn we van een probleem af", zei bondscoach Louis van Gaal dinsdag in Zeist. "Maar gelukkig hebben we ook nog goede verdedigers."
Solbakken wil ook van de kracht van de 1.94 meter lange aanvaller profiteren. "Hij moet zijn lichaam veel meer gebruiken dan bij Dortmund. We moeten hem ook kunnen aanspelen als hij met de rug naar het doel staat. Zo kunnen we rust creëren als Nederland ons onder druk wil zetten."
Belang
Noorwegen hecht veel belang aan het duel met Oranje. De ploeg van coach Solbakken staat nu nog in punten gelijk met Nederland en Montenegro. Turkije heeft 1 punt meer. Maar Noorwegen speelt later dit jaar nog uitduels met Turkije en Nederland. Die wedstrijden wil het niet graag met een achterstand in de poule beginnen.
Solbakken vindt het jammer dat Noorwegen het thuisvoordeel niet echt kan uitbuiten in de WK-kwalificatie. Vanwege corona moesten de Noren het thuisduel met de Turken in Málaga afwerken. Die wedstrijd ging met 0-3 verloren. Bij het duel met Oranje zijn er woensdagavond maar 7000 toeschouwers welkom in het Ullevaal-stadion, dat plaats biedt aan 28.000 fans. "Maar we gaan er het beste van maken", zei de Noorse bondscoach. "We kunnen het Nederland zeker lastig maken."
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
16 uur geledenCREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).
22 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.
1 dag geledenBREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.
1 dag geleden