Noorwegen houdt schip met Russische bemanning aan om sabotage
TROMSØ (ANP/RTR) - De Noorse politie heeft een Noors schip met een volledig Russische bemanning aangehouden. Het schip, genaamd Silver Dania, wordt verdacht van betrokkenheid bij sabotage op de Oostzee, meldt de politie in het noordelijke Tromsø.
Afgelopen zondag liep een glasvezelkabel tussen Letland en Zweden zware schade op. De Silver Dania voer toen van Sint-Petersburg naar Moermansk en was daar vermoedelijk bij betrokken. De Noorse politie is nu op verzoek van de Letse autoriteiten aan boord gegaan van het schip om mensen te ondervragen en bewijsmateriaal te verzamelen.
De laatste maanden zijn er veel incidenten met vermoedelijke sabotage geweest op de Oostzee, ook wel de Baltische Zee genoemd. Volgens westerse landen zet Rusland schepen van de zogenoemde schaduwvloot, bedoeld om sancties te omzeilen, in om stroom- en internetkabels te beschadigen. Ze zouden bijvoorbeeld hun anker over de zeebodem laten slepen om de kabels kapot te trekken.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft de voorbije maand het aantal middellangeafstandsaanvallen op Rusland verdubbeld, en is van plan om die aanvallen te blijven opvoeren. Dat schrijft president Volodymyr Zelensky op X. Hij zegt ook dat de productie van drones en robots, zoals autonome karretjes voor op het slagveld, de komende tijd verder verhoogd wordt.
39 minuten geledenPOLTAVA (ANP/RTR) - Russische drone- en raketaanvallen hebben in de Oekraïense regio Poltava aan zeker vier mensen het leven gekost en tientallen mensen verwond, melden de autoriteiten. Ook in Charkiv viel een dode en raakten vier mensen gewond. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat de aanvallen voornamelijk gericht waren op energievoorzieningen.
2 uur geledenSUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
6 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
7 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
8 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
8 uur geleden