Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorwegen houdt schip met Russische bemanning aan om sabotage

Noorwegen houdt schip met Russische bemanning aan om sabotage

TROMSØ (ANP/RTR) - De Noorse politie heeft een Noors schip met een volledig Russische bemanning aangehouden. Het schip, genaamd Silver Dania, wordt verdacht van betrokkenheid bij sabotage op de Oostzee, meldt de politie in het noordelijke Tromsø.

Afgelopen zondag liep een glasvezelkabel tussen Letland en Zweden zware schade op. De Silver Dania voer toen van Sint-Petersburg naar Moermansk en was daar vermoedelijk bij betrokken. De Noorse politie is nu op verzoek van de Letse autoriteiten aan boord gegaan van het schip om mensen te ondervragen en bewijsmateriaal te verzamelen.

De laatste maanden zijn er veel incidenten met vermoedelijke sabotage geweest op de Oostzee, ook wel de Baltische Zee genoemd. Volgens westerse landen zet Rusland schepen van de zogenoemde schaduwvloot, bedoeld om sancties te omzeilen, in om stroom- en internetkabels te beschadigen. Ze zouden bijvoorbeeld hun anker over de zeebodem laten slepen om de kabels kapot te trekken.

Meer uit Buitenland

Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zonder verwarming

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 6000 gebouwen in Kyiv zitten zonder verwarming na een nieuwe nachtelijke Russische aanval, verklaart burgemeester Vitali Klitsjko. In de Oekraïense hoofdstad is zaterdagochtend een temperatuur van -12 graden gemeten.

1 uur geleden
Oekraïne: Rusland voert luchtaanvallen uit op Kyiv en Charkiv

KYIV (ANP/RTR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag meerdere plekken in de Oekraïense hoofdstad Kyiv aangevallen met drones. De luchtafweer van de stad is ingeschakeld, melden Oekraïense autoriteiten. Burgemeester Vitali Klitsjko stelt op Telegram dat twee districten aan weerszijden van de rivier de Dnipro zijn geraakt. Volgens hem is er sprake van een grootschalige aanval, waarbij zeker één persoon om het leven is gekomen en vier mensen gewond zijn geraakt.

2 uur geleden
Iran waarschuwt: elke soort aanval geldt als totale oorlog

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zal elke aanval van de Verenigde Staten beschouwen als een totale oorlog tegen het land. Dat heeft een hoge Iraanse functionaris die anoniem wil blijven vrijdag tegen persbureau Reuters gezegd. Hij deed de uitspraak vooruitlopend op de komst van Amerikaanse vliegdekschepen en ander militair materieel naar het Midden-Oosten in de komende dagen.

2 uur geleden
Witte Huis verwerpt kritiek op Trumps uitspraken over NAVO

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering heeft kritiek op uitspraken van president Donald Trump over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan van de hand gewezen. Trump zei rond zijn bezoek aan het World Economic Forum in Davos dat militairen van NAVO-bondgenoten in Afghanistan de frontlinie zouden hebben gemeden.

8 uur geleden
Californië sluit zich aan bij VN-netwerk na vertrek VS uit WHO

SACRAMENTO (ANP/RTR) - Californië sluit zich aan bij een internationaal netwerk van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) dat wordt ingezet bij uitbraken van infectieziekten. Het is de eerste Amerikaanse staat die dat doet, nadat de Verenigde Staten zich donderdag officieel terugtrokken uit de VN-organisatie WHO.

8 uur geleden
Ondanks vrieskou duizenden bij mars tegen ICE in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen doen in Minneapolis mee aan een protest tegen de Amerikaanse immigratiedienst ICE, melden lokale media als The Minnesota Reporter en Bring Me The News. Ze lopen ondanks extreme kou mee in een mars door de stad.

11 uur geleden
Politico: Trump overweegt zeeblokkade bij Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.

11 uur geleden