Noorwegen houdt schip met Russische bemanning aan om sabotage
TROMSØ (ANP/RTR) - De Noorse politie heeft een Noors schip met een volledig Russische bemanning aangehouden. Het schip, genaamd Silver Dania, wordt verdacht van betrokkenheid bij sabotage op de Oostzee, meldt de politie in het noordelijke Tromsø.
Afgelopen zondag liep een glasvezelkabel tussen Letland en Zweden zware schade op. De Silver Dania voer toen van Sint-Petersburg naar Moermansk en was daar vermoedelijk bij betrokken. De Noorse politie is nu op verzoek van de Letse autoriteiten aan boord gegaan van het schip om mensen te ondervragen en bewijsmateriaal te verzamelen.
De laatste maanden zijn er veel incidenten met vermoedelijke sabotage geweest op de Oostzee, ook wel de Baltische Zee genoemd. Volgens westerse landen zet Rusland schepen van de zogenoemde schaduwvloot, bedoeld om sancties te omzeilen, in om stroom- en internetkabels te beschadigen. Ze zouden bijvoorbeeld hun anker over de zeebodem laten slepen om de kabels kapot te trekken.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
38 minuten geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
2 uur geledenNIAMEY (ANP/RTR/AFP) - In de vroege ochtend van donderdag waren twee uur lang aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus getuigen van persbureaus Reuters en AFP. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline werd verlicht door geweervuur.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
8 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
8 uur geleden