Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorwegen gaat vangst wilde zalm verder inperken

Noorwegen gaat vangst wilde zalm verder inperken

NOORWEGEN (ANP/AFP) - Noorwegen gaat extra beperkingen invoeren voor de vangst van wilde zalm. Volgens Noorwegen is dat nodig omdat het aantal wilde zalmen de afgelopen jaren steeds verder is gedaald en een dieptepunt heeft bereikt. Daarbij wordt als oorzaak gewezen naar de kweek van zalm in bassins met netten in de Noorse fjorden.

Volgens het Noorse milieuagentschap komen er steeds minder wilde zalmen in Noorse rivieren om daar eieren te leggen. Zalmen die worden geboren in zoet water brengen daar enkele jaren door voordat ze naar zee gaan. Daarna komen ze na verloop van tijd weer terug naar die rivieren om te paaien. Op dat moment worden ze dan meestal gevangen door vissers.

Maar door die dalende aantallen grijpt Oslo nu in met verdere vangstbeperkingen. Dit jaar werden al 33 rivieren en waterwegen langs de Noorse zuidkust afgesloten voor het vissen naar wilde zalm.

Het agentschap zegt dat wilde zalmen bijvoorbeeld besmet worden met ziektes en parasieten die ontstaan uit de kweekzalm die wordt gehouden in volle bassins in fjorden. Ook kan kweekzalm ontsnappen en dan paren met wilde zalm die daardoor genetisch wordt verzwakt. Noorwegen is de grootste exporteur van kweekzalm ter wereld.

Meer uit Financieel

Familie De Leeuw verkoopt bedrijf achter Bruna aan consortium

RIJEN (ANP) - Oprichtersfamilie De Leeuw verkoopt Audax, het moederbedrijf van winkelketens Bruna en ReadShop, aan Lector Capital, een consortium van investeerders en ondernemers. Daarmee komt er volgens de onderneming een einde aan een onzekere periode van meer dan drie jaar waarin de onderneming kampte met in de coronatijd opgebouwde schulden.

15 minuten geleden
Eurocommissaris: tegenheffingen VS kunnen snel worden ingevoerd

BRUSSEL (ANP) - Europese tegenheffingen tegen de Verenigde Staten kunnen snel worden ingevoerd, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) na afloop van een vergadering met de EU-ministers van Financiën in Brussel. Er ligt al een pakket klaar ter waarde van 93 miljard euro.

30 minuten geleden
Autofabrikant Renault bouwt mee aan Franse militaire drones

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Renault gaat helpen bij het opzetten van een militaire drone-industrie, meldt het bedrijf. De Franse autofabrikant zegt daarmee in te gaan op een verzoek van het Franse ministerie van Defensie.

1 uur geleden
Kleinere banken verleiden spaarders met hogere depositorente

EINDHOVEN (ANP) - Kleinere Nederlandse banken proberen met hogere rentes op deposito's spaarders aan zich te binden, meldt vergelijkingswebsite Geld.nl. De geboden rente is soms wel een procentpunt hoger dan bij grootbanken.

2 uur geleden
Onderzoek: Nederlanders overwegen minder producten VS te kopen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlandse consumenten overwegen minder Amerikaanse producten te kopen nu de politieke en economische spanningen tussen Europa en de Verenigde Staten oplopen. Dat meldt Onderneming.nl, een kennisplatform voor ondernemers, op basis van eigen onderzoek. Volgens een enquête onder een consumentenpanel van duizend Nederlanders overwegen vier op de tien van hen minder Amerikaanse producten aan te schaffen.

2 uur geleden
Containervervoerder CMA CGM laat schepen Suezkanaal mijden

MARSEILLE (ANP/RTR) - De grote Franse containervervoerder CMA CGM laat schepen het Suezkanaal in Egypte mijden in verband met "wereldwijde onzekerheden". Schepen gaan daarom via Zuid-Afrika. Eerder had CMA CGM juist plannen om vaker via Suez te varen nu de rust in de Rode Zee is teruggekeerd en de Jemenitische Houthi-rebellen geen aanvallen meer uitvoeren op schepen.

2 uur geleden
Onafhankelijk onderzoek naar verstoringen winterweer op Schiphol

DEN HAAG (ANP) - Schiphol en KLM laten onafhankelijk onderzoek doen naar de dagenlange verstoringen door het winterweer, begin deze maand. Dat meldt demissionair minister Robert Tieman (Infrastructuur, BBB) aan de Kamer. Door sneeuwval werden veel vluchten geschrapt en moesten honderden mensen op de luchthaven overnachten.

2 uur geleden