Noorwegen bezorgt curlers vijfde nederlaag op WK
LAS VEGAS (ANP) - De Nederlandse curlingmannen hebben hun eerste zege op het WK in Las Vegas geen goed vervolg kunnen geven. Na de zege van 11-9 op Italië, moest het team van skip Wouter Gösgens zijn meerdere erkennen in Noorwegen. Het werd 8-3.
Voor Oranje betekende het de vijfde nederlaag in zes duels, waardoor Nederland laatste staat. Woensdag volgt een ontmoeting met de Verenigde Staten.
Aan het WK doen dertien landen mee. De twee hoogst geklasseerde teams van de groepsfase gaan rechtstreeks naar de halve finales. De nummers 3 tot en met 6 spelen in een kwalificatiewedstrijd om de andere twee halvefinaleplaatsen.
De curlers doen voor de vijfde keer mee aan het WK. In de voorgaande vier edities, met Jaap van Dorp als skip, eindigden de Nederlandse mannen als elfde (in 2017), tiende (in 2018 en 2019) en twaalfde (in 2021).
Meer uit Sport
GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.
2 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.
4 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.
8 uur geledenPILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
10 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
11 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
13 uur geleden