Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse wielrenner Foss verrast met wereldtitel tijdrijden

Noorse wielrenner Foss verrast met wereldtitel tijdrijden

WOLLONGONG (ANP) - Tobias Foss heeft bij de wereldkampioenschappen wielrennen in Australië verrassend de titel gepakt op de individuele tijdrit. De 25-jarige Noor had voor het parcours over ruim 34 kilometer 40 minuten en 2 seconden nodig.

Het zilver ging naar de Zwitser Stefan Küng, die 3 seconden langzamer was dan Foss. De Belg Remco Evenepoel, vorige week nog winnaar van de Vuelta, werd op 9 seconden derde. De Italiaanse titelverdediger Filippo Ganna eindigde slechts als zevende op bijna 1 minuut van Foss.

Daan Hoole en Bauke Mollema eindigden niet bij de beste twintig. Hoole werd 23e op 2.15 van Foss. Mollema, die onderweg werd ingehaald door de anderhalve minuut na hem gestarte Küng, was drie tellen langzamer en werd 25e.

Droom

Foss, die normaal uitkomt voor Jumbo-Visma, is tweevoudig tijdritkampioen van zijn land. Hij pakte zijn winst op Küng in het laatste deel. De 28-jarige Zwitser was bij de twee meetpunten onderweg telkens de snelste geweest. De marge bedroeg na 24 kilometer nog 12 seconden in het voordeel van Küng, die twee jaar geleden al derde werd op de WK-tijdrit en tweevoudig Europees kampioen is. Ganna moest bij dat tweede tussenpunt al 40 seconden toegeven. De ook goed gestarte Brit Ethan Hayter raakte door materiaalpech achterop. Hij werd uiteindelijk nog vierde.

Foss wist amper wat hem overkwam. "Ik bevind me in een soort droom. Ik geloof het niet", stamelde de Noor, die met Jumbo als voorbereiding wedstrijden in Canada (Québec, Montréal) had gereden. "De benen waren goed en ik wist sowieso dat het met de vorm ook wel goed zat. Maar dit is meer dan ik ooit had durven dromen. Ook niet toen ik op de 'hotseat' zat. Ik ben niet de renner met het meeste zelfvertrouwen. Ik wist alleen dat ik alles had gegeven."

De regenboogtrui was wel het laatste dat hij had gedacht mee te nemen uit Wollongong, een kustplaats onder Sydney. "Als ik in de top 10 was geëindigd was ik heel tevreden geweest. Ik droomde van de top 5."

Meer uit Sport

Vijf beachkoppels naar achtste finales EK in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP) - Vijf Nederlandse beachvolleybalteams hebben zich donderdag bij de EK in Düsseldorf geplaatst voor de achtste finales. Alleen Stefan Boermans en Yorick de Groot deden dat rechtstreeks als groepswinnaar.

3 uur geleden
Tennisster Lamens strandt in Montreal in derde ronde

MONTREAL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd de vierde ronde te bereiken op het masterstoernooi van Montreal. De hoogst geklasseerde Nederlandse speelster ging in de derde ronde onderuit tegen de Chinese Zhu Lin. De partij was al na ruim een uur klaar: 6-2 6-2.

4 uur geleden
Française Squiban soleert naar ritzege in Tour de France Femmes

AMBERT (ANP) - De Franse wielrenster Maëva Squiban heeft de zesde etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. Het was een bergrit van Clermont-Ferrand naar Ambert over een afstand van ruim 123 kilometer. Onderweg lag met de Col du Béal de eerste berg van de eerste categorie. De 23-jarige renster van UAE Team ADQ ging er daarna op de laatste klim van de dag alleen vandoor en soleerde naar de finish.

6 uur geleden
Verstappen bevestigt dat hij ook in 2026 voor Red Bull rijdt

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft bevestigd dat hij ook komend seizoen voor Red Bull rijdt in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen zei op de persdag van de Grote Prijs van Hongarije tegen verschillende media dat het "tijd was om een einde aan alle geruchten te maken".

7 uur geleden
Van de Zandschulp tegen Den Ouden in kwartfinale toernooi Hagen

HAGEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp neemt het in de kwartfinales van het challengertoernooi van Hagen op tegen landgenoot Guy den Ouden. Beide tennissers wonnen donderdag hun partij in de tweede ronde van het Duitse graveltoernooi.

8 uur geleden
Zwemmer Corbeau op WK naar finale 200 meter schoolslag

SINGAPORE (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft zich op de WK langebaan in Singapore geplaatst voor de finale van de 200 meter schoolslag. De 24-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer tikte aan in 2.08,44. Daarmee werd hij tweede in zijn halve finale en zwom hij de derde tijd in totaal. De Japanner Ippei Watanabe was met 2.08,01 de snelste.

10 uur geleden
Zwemmer Popovici verovert opnieuw goud op 100 meter vrije slag

SINGAPORE (ANP) - Zwemmer David Popovici uit Roemenië heeft de wereldtitel op de 100 meter vrije slag veroverd. Op de WK in Singapore tikte hij aan in 46,51 en bleef daarmee de Amerikaan Jack Alexy en de Australiër Kyle Chalmers voor.

10 uur geleden