Noorse wielrenner Drege overleden na val in Ronde van Oostenrijk
KALS (ANP/DPA/) - De Noorse wielrenner André Drege is door een val in de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Oostenrijk overleden. De 25-jarige renner van het continentale Team Coop - Repsol kwam in de afdaling van de Großglockner ten val en bezweek aan zijn verwondingen, meldden Oostenrijkse media.
Details over het ongeluk zijn niet bekendgemaakt. De etappe werd gewonnen door de Italiaan Filippo Ganna, maar de huldiging na afloop van de rit werd afgelast. Het is nog niet bekend of de laatste etappe van zondag wordt verreden.
Drege reed sinds 2021 voor Team Coop - Repsol. De 25-jarige Noor was bezig aan een succesvol seizoen met al zeven overwinningen.
Diepe droefenis
"Het is met diepe droefenis dat we het overlijden van André Drege moeten melden. Op zaterdag 6 juli kwam hij tijdens de afdaling van de Großglockner zwaar ten val en hij liep ernstige verwondingen op. Ons hele organisatiecomité is aangeslagen door dit tragische ongeval en onze gedachten zijn bij de familie, vrienden en de ploeg Coop-Repsol", meldde de organisatie op sociale media.
Ook de internationale wielerunie UCI laat weten verslagen te zijn door het tragische overlijden van de wielrenner. "Onze gedachten gaan uit naar zijn familie, vrienden en teamgenoten." Zijn team Coop - Repsol vraagt om privacy voor de familie van de wielrenner. "Onze gedachten en gebeden gaan uit naar André's familie en geliefden tijdens deze ongelofelijk zware tijd. André's familie heeft om privacy gevraagd nu ze rouwen om dit verlies en we vragen dat hun wensen worden gerespecteerd."
Mäder
De lokale politie in Oostenrijk heeft aan de Noorse tv-zender TV2 laten weten dat de wielrenner is overleden aan zijn verwondingen na een ongeluk. "We onderzoeken de oorzaak", aldus de politie tegen de zender.
Vorig jaar overleed de Zwitserse wielrenner Gino Mäder door een val in de afdaling in de Ronde van Zwitserland. Een jaar geleden overleed een Italiaanse 17-jarige renner na een val in de afdaling tijdens een regionale juniorenkoers in Oostenrijk.
Meer uit Sport
EIJSDEN (ANP/BELGA) - Wielrenner Tibor Del Grosso heeft de eendagskoers NXT Classic gewonnen. De 22-jarige Nederlander van Alpecin - Premier Tech versloeg in Zuid-Limburg de Zwitserse kampioen Mauro Schmid in een sprint met twee. De Deen Casper Pedersen eindigde op de derde plaats.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is in de eerste ronde van de kwalificaties voor het masterstoernooi van Monte Carlo gestrand. De mondiale nummer 99 verloor in Monaco met 5-7 6-1 1-6 van de Chileen Cristian Garín, die één plaats lager op de wereldranglijst staat.
9 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er in Boekarest niet in geslaagd zich voor de vierde keer in zijn carrière te plaatsen voor de finale van een ATP-toernooi. De nummer 62 van de wereld, die nog wacht op zijn eerste titel, verloor op het Roemeense gravel met 7-5 6-7 (3) 5-7 van de Argentijn Mariano Navone. De Nederlander wist in de tweede set twee matchpoints niet te benutten.
9 uur geledenLOS ANGELES (ANP/BELGA) - De basketballers van Los Angeles Lakers kunnen in het slot van de reguliere competitie in de NBA geen beroep doen op Luka Doncic. De Sloveense spelbepaler heeft donderdag in de ontmoeting met Oklahoma City Thunder een hamstringblessure opgelopen.
15 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
2 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
2 dagen geleden