Noorse wielrenner Drege overleden na val in Ronde van Oostenrijk
KALS (ANP/DPA/) - De Noorse wielrenner André Drege is door een val in de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Oostenrijk overleden. De 25-jarige renner van het continentale Team Coop - Repsol kwam in de afdaling van de Großglockner ten val en bezweek aan zijn verwondingen, meldden Oostenrijkse media.
Details over het ongeluk zijn niet bekendgemaakt. De etappe werd gewonnen door de Italiaan Filippo Ganna, maar de huldiging na afloop van de rit werd afgelast. Het is nog niet bekend of de laatste etappe van zondag wordt verreden.
Drege reed sinds 2021 voor Team Coop - Repsol. De 25-jarige Noor was bezig aan een succesvol seizoen met al zeven overwinningen.
Diepe droefenis
"Het is met diepe droefenis dat we het overlijden van André Drege moeten melden. Op zaterdag 6 juli kwam hij tijdens de afdaling van de Großglockner zwaar ten val en hij liep ernstige verwondingen op. Ons hele organisatiecomité is aangeslagen door dit tragische ongeval en onze gedachten zijn bij de familie, vrienden en de ploeg Coop-Repsol", meldde de organisatie op sociale media.
Ook de internationale wielerunie UCI laat weten verslagen te zijn door het tragische overlijden van de wielrenner. "Onze gedachten gaan uit naar zijn familie, vrienden en teamgenoten." Zijn team Coop - Repsol vraagt om privacy voor de familie van de wielrenner. "Onze gedachten en gebeden gaan uit naar André's familie en geliefden tijdens deze ongelofelijk zware tijd. André's familie heeft om privacy gevraagd nu ze rouwen om dit verlies en we vragen dat hun wensen worden gerespecteerd."
Mäder
De lokale politie in Oostenrijk heeft aan de Noorse tv-zender TV2 laten weten dat de wielrenner is overleden aan zijn verwondingen na een ongeluk. "We onderzoeken de oorzaak", aldus de politie tegen de zender.
Vorig jaar overleed de Zwitserse wielrenner Gino Mäder door een val in de afdaling in de Ronde van Zwitserland. Een jaar geleden overleed een Italiaanse 17-jarige renner na een val in de afdaling tijdens een regionale juniorenkoers in Oostenrijk.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
8 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
18 uur geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de vijfde keer wereldkampioen geworden. De Scandinavische ploeg won in een volgepakt Ahoy in Rotterdam de finale van Duitsland met 23-20. De wedstrijd ging gelijk op en was spannend tot de slotfase, toen Noorwegen dankzij twee treffers van Malin Aune drie doelpunten voorsprong nam. Henny Reistad was de Noorse troef in de tweede helft met vijf treffers.
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Sjinkie Knegt beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB in een persbericht. De 36-jarige Knegt heeft al langere tijd last van een bilblessure en plaatsing voor de komende Olympische Spelen in Milaan zit er daardoor niet in.
1 dag geleden