Noorse wielrenner Drege overleden na val in Ronde van Oostenrijk
KALS (ANP/DPA/) - De Noorse wielrenner André Drege is door een val in de vierde en voorlaatste etappe van de Ronde van Oostenrijk overleden. De 25-jarige renner van het continentale Team Coop - Repsol kwam in de afdaling van de Großglockner ten val en bezweek aan zijn verwondingen, meldden Oostenrijkse media.
Details over het ongeluk zijn niet bekendgemaakt. De etappe werd gewonnen door de Italiaan Filippo Ganna, maar de huldiging na afloop van de rit werd afgelast. Het is nog niet bekend of de laatste etappe van zondag wordt verreden.
Drege reed sinds 2021 voor Team Coop - Repsol. De 25-jarige Noor was bezig aan een succesvol seizoen met al zeven overwinningen.
Diepe droefenis
"Het is met diepe droefenis dat we het overlijden van André Drege moeten melden. Op zaterdag 6 juli kwam hij tijdens de afdaling van de Großglockner zwaar ten val en hij liep ernstige verwondingen op. Ons hele organisatiecomité is aangeslagen door dit tragische ongeval en onze gedachten zijn bij de familie, vrienden en de ploeg Coop-Repsol", meldde de organisatie op sociale media.
Ook de internationale wielerunie UCI laat weten verslagen te zijn door het tragische overlijden van de wielrenner. "Onze gedachten gaan uit naar zijn familie, vrienden en teamgenoten." Zijn team Coop - Repsol vraagt om privacy voor de familie van de wielrenner. "Onze gedachten en gebeden gaan uit naar André's familie en geliefden tijdens deze ongelofelijk zware tijd. André's familie heeft om privacy gevraagd nu ze rouwen om dit verlies en we vragen dat hun wensen worden gerespecteerd."
Mäder
De lokale politie in Oostenrijk heeft aan de Noorse tv-zender TV2 laten weten dat de wielrenner is overleden aan zijn verwondingen na een ongeluk. "We onderzoeken de oorzaak", aldus de politie tegen de zender.
Vorig jaar overleed de Zwitserse wielrenner Gino Mäder door een val in de afdaling in de Ronde van Zwitserland. Een jaar geleden overleed een Italiaanse 17-jarige renner na een val in de afdaling tijdens een regionale juniorenkoers in Oostenrijk.
Meer uit Sport
LAS VEGAS (ANP) - Het team van Red Bull heeft excuses aangeboden aan coureur Yuki Tsunoda voor het verkeerd klaarmaken van zijn auto voor de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas. "We hebben een grote fout gemaakt met zijn bandenspanning, waardoor hij met een afstelling reed die hem in feite geen enkele kans gaf om competitief te zijn", bekende teambaas Laurent Mekies in een persbericht van Red Bull.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - Lewis Hamilton heeft in de kwalificatie bij de Grote Prijs van Las Vegas een dieptepunt bereikt in zijn Formule 1-carrière. De 40-jarige zevenvoudig wereldkampioen reed het langzaamst van allemaal en eindigde voor het eerst als laatste in de kwalificatie. Hamilton is ook de eerste Ferrari-coureur die sinds Giancarlo Fisichella in Abu Dhabi in 2009 als laatste start op de grid.
1 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen kan leven met zijn tweede plaats in de kwalificatierace bij de Grote Prijs van Las Vegas, maar hij was niet blij met de omstandigheden. "Ik vind rijden in de regen best leuk, maar rijden op ijs niet. Het was heel glad en bovendien was er niet genoeg licht", zei de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 na afloop bij Viaplay.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Kampioenschapsleider Lando Norris heeft op een natte baan poleposition veroverd in de Grote Prijs van Las Vegas. De Britse coureur van McLaren was in een regenachtige kwalificatie duidelijk de snelste. Max Verstappen was de beste van de rest. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte de tweede tijd. De coureur van Red Bull staat zondag met Norris op de eerste startrij.
3 uur geledenCALGARY (ANP) - Chris Huizinga heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de vijfde plaats veroverd op de 5000 meter. De 28-jarige Groninger verbeterde zijn eigen beste tijd naar 6.05,16 en was daarmee 3,3 seconden langzamer dan de Amerikaan Casey Dawson die met 6.01,84 de Noor Sander Eitrem (6.01,86) nipt voorbleef.
5 uur geledenCALGARY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary ook de tweede 3000 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met 3.54,42 een fractie sneller dan Ragne Wiklund uit Noorwegen, die tweede werd in 3.55,25. Valérie Maltais uit Canada werd met 3.56,45 derde.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Jenning de Boo heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de zege op de 1000 meter moeten laten aan zijn concurrent Jordan Stolz. De Amerikaan was in een rechtstreeks duel op de streep met 1.06,00 net sneller dan De Boo, die tweede werd in 1.06,11. Wereldkampioen Joep Wennemars werd derde met een persoonlijk record van 1.06,44.
6 uur geleden