Noorse Vuelta-ontdekking Eiking naar wielerploeg Education First
DEN HAAG (ANP) - De Noorse wielrenner Odd Christian Eiking stapt na dit seizoen over van de Belgische ploeg Intermarché-Wanty-Gobert naar het Amerikaanse Education First. De 26-jarige Eiking was een van de opvallende verschijningen in de afgelopen Ronde van Spanje. Hij reed zeven dagen in de rode leiderstrui.
"Dat was fantastisch. Ik hoopte eigenlijk op een ritzege, maar in plaats daarvan droeg ik een week de rode trui. Het heeft me veel vertrouwen gegeven, ik heb ervaren dat ik met de beste renners mee kan", meldt Eiking, die Education First ziet als de ideale ploeg om zich verder te ontwikkelen.
Eiking viel dit jaar ook op met de tweede plaatst in de Arctic Race of Norway en de zevende plaats in de Clásica San Sebastián. In de Vuelta eindigde hij als elfde in het algemeen klassement.
Meer uit Sport
MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
50 minuten geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
21 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
23 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
1 dag geleden