Noorse voetbalbond dient klacht bij FIFA in over Balogun-zaak
LONDEN (ANP) - De Noorse voetbalbond dient een officiële klacht in bij wereldvoetbalbond FIFA in de zaak rond de rode kaart van de Amerikaanse voetballer Folarin Balogun. Dat heeft Lise Klaveness, voorzitter van de Noorse bond NFF, aangekondigd in een interview in de Britse krant The Times.
Balogun kreeg in de zestiende finales tegen Bosnië en Herzegovina een rode kaart. Na inmenging van de Amerikaanse president Donald Trump bij voorzitter Gianni Infantino werd de automatische schorsing van Balogun van één wedstrijd omgezet in een voorwaardelijke straf, waardoor hij kon meedoen tegen België. Infantino ontkende de invloed van Trump. De kritiek over de zaak bleef ook doorgaan na de uitschakeling van de VS door België in de achtste finales van het WK.
"Degene die zo'n regel overtreedt, begeeft zich op een gevaarlijke weg en brengt de gehele sport in gevaar", zei de 45-jarige Klaveness in het interview. Ze bekritiseerde FIFA-functionarissen die de zaak volgens haar in de doofpot willen stoppen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Serdar Gözübüyük fluit de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt. Het duel tussen de landskampioen en de bekerwinnaar wordt op zondag 2 augustus om 18.00 uur gespeeld in het Eindhovense Philips Stadion.
7 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Karim Adeyemi gaat naar FC Barcelona. De 24-jarige aanvaller wordt door de Catalaanse club overgenomen van Borussia Dortmund. FC Barcelona heeft bekendgemaakt dat de Duitser een contract tot medio 2031 tekent.
28 minuten geledenMIAMI (ANP) - Voetballer Robert Lewandowski heeft zijn debuut voor Chicago Fire in de Amerikaanse voetbalcompetitie MLS niet kunnen opluisteren met een zege. De ploeg verloor bij kampioen Inter Miami met 3-2, mede door twee doelpunten van Luis Suárez.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal kan voorlopig niet beschikken over William Saliba. De 25-jarige Franse verdediger liep in de halve finale van het wereldkampioenschap tegen Spanje een rugblessure op.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Doelman Vozinha van Kaapverdië is door voetbalfans opgenomen in het in hun ogen beste elftal van het voorbije wereldkampioenschap. Hij kreeg 39,6 procent van de stemmen en bleef daarmee de Spanjaard Unai Simón voor.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ibrahim Cissoko is de nieuwste aanwinst van PEC Zwolle. De 23-jarige aanvaller komt over van FC Toulouse en ondertekent een contract voor vier jaar.
17 uur geledenMIAMI (ANP) - Casemiro vervolgt zijn voetballoopbaan in de Amerikaanse competitie. De 34-jarige Braziliaanse international heeft een contract voor een jaar getekend bij de club waar onder anderen Lionel Messi voetbalt.
18 uur geleden