
Noorse Uno-X Mobility met Kristoff en Cort naar Tour de France
OSLO (ANP) - Wielerploeg Uno-X Mobility start in de Tour de France met de Deen Magnus Cort en de Noor Alexander Kristoff als kopmannen. Zij voeren de selectie van acht renners van het Noorse team aan voor de Ronde van Frankrijk, die op 29 juni van start gaat in Florence in Italië.
Cort won recentelijk een etappe in het Critérium du Dauphiné. De 31-jarige Deen bezorgde het team zo de eerste overwinning in de WorldTour. Hij won eerder al twee etappes in de Tour, in 2018 en 2022. Kristoff begint aan zijn elfde Tour de France. Hij won in eerdere edities vier etappes. De 36-jarige Noorse sprinter won in 2024 ook al vier wedstrijden.
Cort en Kristoff krijgen Søren Wærenskjold, Jonas Abrahamsen, Tobias Johannessen, Johannes Kulset, Rasmus Tiller en Odd Christian Eiking mee als ploeggenoten. Wærenskjold schreef afgelopen zondag de Ronde van België op zijn naam.
Meer uit Sport
NEUHAUSEN AM RHEINFALL (ANP/BELGA) - Jordi Meeus heeft vrijdag de zesde etappe in de Ronde van Zwitserland gewonnen. De Belgische wielrenner van Red Bull Bora-hansgrohe bleef na een 186,7 kilometer lange rit tussen Chur en Neuhausen am Rheinfall de Italiaan Davide Ballerini in de massasprint voor. De Brit Lewis Askey werd derde.
17 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Honkballer Xander Bogaerts heeft weer eens zijn waarde bewezen voor San Diego Padres. Mede dankzij een homerun van de international van het Koninkrijksteam wonnen de Padres met 5-3 van de Los Angeles Dodgers van sterspeler Shohei Ohtani.
7 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Koen Metsemakers beëindigt zijn roeicarrière. De 33-jarige sporter kiest voor een maatschappelijke loopbaan in de zorg.
8 uur geledenHALLE (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner is al in de tweede ronde van het grastoernooi in het Duitse Halle uitgeschakeld. De nummer 1 van de wereld liet zich verrassen door de Kazach Alexander Boeblik. Hij ging na ruim twee uur spelen in drie sets onderuit: 6-3 3-6 4-6.
19 uur geledenBERLIJN (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft haar eerste partij na het winnen van Roland Garros verloren. De Amerikaanse nummer 2 van de wereld moest op het grastoernooi van Berlijn haar meerdere erkennen in de Chinese Wang Xinyu. Wang won in twee sets: 6-3 6-3.
21 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Pien Gorter is voor het eerst opgenomen in de selectie van het Nederlands vrouwenwaterpoloteam. De 18-jarige speelster van Het Ravijn gaat met Oranje mee naar een toernooi in Boedapest, waar de ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis zich voorbereidt op het WK in Singapore (11-23 juli).
23 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Judoka Marit Kamps is er niet in geslaagd een bronzen medaille te winnen op de WK in Boedapest in de klasse boven 78 kilogram. De Nederlandse was in de strijd om het eremetaal niet opgewassen tegen de Zuid-Koreaanse Lee Hyeonji. Kamps lag na twee minuten op haar rug na een heupzwaai en verloor op ippon.
23 uur geleden