Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse Uno-X Mobility met Kristoff en Cort naar Tour de France

Noorse Uno-X Mobility met Kristoff en Cort naar Tour de France

OSLO (ANP) - Wielerploeg Uno-X Mobility start in de Tour de France met de Deen Magnus Cort en de Noor Alexander Kristoff als kopmannen. Zij voeren de selectie van acht renners van het Noorse team aan voor de Ronde van Frankrijk, die op 29 juni van start gaat in Florence in Italië.

Cort won recentelijk een etappe in het Critérium du Dauphiné. De 31-jarige Deen bezorgde het team zo de eerste overwinning in de WorldTour. Hij won eerder al twee etappes in de Tour, in 2018 en 2022. Kristoff begint aan zijn elfde Tour de France. Hij won in eerdere edities vier etappes. De 36-jarige Noorse sprinter won in 2024 ook al vier wedstrijden.

Cort en Kristoff krijgen Søren Wærenskjold, Jonas Abrahamsen, Tobias Johannessen, Johannes Kulset, Rasmus Tiller en Odd Christian Eiking mee als ploeggenoten. Wærenskjold schreef afgelopen zondag de Ronde van België op zijn naam.

Meer uit Sport

CAS buigt zich met spoed over deelname Israël aan WK turnen

LAUSANNE (ANP/AFP/RTR) - Het internationale hof van sportarbitrage CAS buigt zich met spoed over de deelname van Israël aan de WK turnen in Indonesië. De regering van het Aziatische land heeft de visa voor de turnploeg uit Israël afgewezen. Indonesië weigert contact met Israël zolang dat land een vrij en soeverein Palestina niet erkent. Het CAS kondigde aan dinsdag al uitspraak te doen, omdat de WK zondag beginnen.

2 uur geleden
Bol genomineerd voor titel Wereldatlete van het Jaar

MONACO (ANP) - Atlete Femke Bol is een van de vijf genomineerden voor de onderscheiding Wereldatleet van het Jaar in de categorie baanatleten. Dat maakte de internationale atletiekfederatie World Athletics maandag bekend.

2 uur geleden
Toch schouderoperatie bij wereldkampioen MotoGP Márquez

MADRID (ANP) - MotoGP-wereldkampioen Marc Márquez is alsnog geopereerd aan zijn rechterschouder. Een week geleden vonden de artsen een ingreep niet nodig, maar bij nadere medische controle bleek dat een week rust het scheurtje in zijn schouderblad niet had verminderd. Om die reden heeft de Spaanse wegracer alsnog een ingreep ondergaan in een ziekenhuis in Madrid, meldt het fabrieksteam van Ducati.

6 uur geleden
Tennisster Lamens neemt in Japan overtuigend revanche op Arango

OSAKA (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft overtuigend de tweede ronde bereikt van het Japan Open in Osaka. Nederlands beste speelster rekende in de eerste ronde af met Emiliana Arango uit Colombia: 6-1 6-2.

8 uur geleden
Griekspoor in top 30 wereldranglijst, Vacherot klimt 164 posities

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is teruggekeerd in de top dertig van de wereldranglijst. Hij steeg op de nieuwste ranking vier plaatsen, van de 31e naar de 27e plek. Daarmee nadert de 29-jarige Noord-Hollander zijn beste positie ooit, de 21e plek in november 2023.

9 uur geleden
Goud shorttrackster Xandra Velzeboer op 500 meter in Montreal

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft in de World Tour in het Canadese Montreal de gouden medaille veroverd op de 500 meter. De regerend wereldkampioene op deze afstand nam in de voorlaatste ronde de leiding en wist deze in de slotronde vast te houden. De Canadese Kim Boutin eindigde als tweede en de Amerikaanse Corinne Stoddard werd derde. Michelle Velzeboer, de jongere zus van Xandra, kwam als vierde over de finish.

21 uur geleden
Trentin wint voor de derde keer wielerwedstrijd Parijs-Tours

TOURS (ANP) - De Italiaan Matteo Trentin (36) heeft de eendaagse wielerwedstrijd Parijs-Tours gewonnen. Hij was in de straten van Tours in de sprint de snelste van een groepje voor de Fransman Christophe Laporte. Het was de derde keer dat Trentin de rit van Parijs naar Tours won. Er eindigde geen Nederlander bij de eerste tien.

1 dag geleden