Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse topvoetbalster Hegerberg na 5 jaar terug in nationaal team

Noorse topvoetbalster Hegerberg na 5 jaar terug in nationaal team

OSLO (ANP) - De Noorse topvoetbalster Ada Hegerberg keert na vijf jaar terug in de nationale ploeg. De 26-jarige aanvalster van Olympique Lyon besloot in 2017 om zich niet langer verkiesbaar te stellen voor het Noorse elftal, uit onvrede over de aanpak van de Noorse bond. Na de nodige gesprekken met de bond keert Hegerberg nu terug.

"Ik ben blij dat we nu samen een goede oplossing hebben gevonden", zegt Hegerberg, die 38 doelpunten maakte in 66 interlands. "Ik hoop een zo groot mogelijke bijdrage te leveren aan het team en ik blijf strijden voor gelijkheid, zowel op als naast het veld. Nu kan ik dat eindelijk weer doen met op mijn borst de nationale vlag."

Hegerberg kreeg in 2018 de eerste Ballon d'Or (Gouden Bal) voor vrouwen. Twee jaar eerder was ze al gekozen tot beste voetbalster van Europa. Noorwegen speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Kosovo en Polen. Op het EK van komende zomer zitten de Noorse voetbalsters in de poule bij gastland Engeland, Oostenrijk en Noord-Ierland.

Hegerberg liep begin 2020 een zware knieblessure op en maakte pas eind vorig jaar haar rentree bij Lyon. De Noorse is daar ploeggenote van Oranje-international Daniëlle van de Donk.

Meer uit Voetbal

Espanyol buigt in slotfase voor koploper Barcelona

CORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).

7 uur geleden
Rice met twee doelpunten belangrijk voor Arsenal in Bournemouth

BOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.

9 uur geleden
Juventus speelt met invaller Koopmeiners gelijk tegen Lecce

TURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).

10 uur geleden
Gueye helpt Senegal met twee treffers naar kwartfinale Afrika Cup

TANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).

11 uur geleden
Wolverhampton viert eerste competitiezege van het seizoen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Wolverhampton Wanderers is het nieuwe jaar begonnen met de eerste competitiezege van het seizoen. De hekkensluiter van de Premier League rekende voor eigen publiek af met West Ham United (3-0).

12 uur geleden
Bulgarije rouwt om overleden coach van de twintigste eeuw Penev

SOFIA (ANP/RTR) - Dimitar Penev is op 80-jarige leeftijd overleden. De voormalige bondscoach van Bulgarije leidde zijn landenploeg in 1994 naar de halve finales van het WK.

12 uur geleden
Aston Villa weer tweede na zege op Nottingham Forest

BIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft in de Premier League met 3-1 gewonnen van Nottingham Forest. De ploeg van trainer Unai Emery nam door de zege de tweede plaats op de ranglijst weer over van Manchester City.

14 uur geleden