Noorse topvoetbalster Hegerberg na 5 jaar terug in nationaal team
OSLO (ANP) - De Noorse topvoetbalster Ada Hegerberg keert na vijf jaar terug in de nationale ploeg. De 26-jarige aanvalster van Olympique Lyon besloot in 2017 om zich niet langer verkiesbaar te stellen voor het Noorse elftal, uit onvrede over de aanpak van de Noorse bond. Na de nodige gesprekken met de bond keert Hegerberg nu terug.
"Ik ben blij dat we nu samen een goede oplossing hebben gevonden", zegt Hegerberg, die 38 doelpunten maakte in 66 interlands. "Ik hoop een zo groot mogelijke bijdrage te leveren aan het team en ik blijf strijden voor gelijkheid, zowel op als naast het veld. Nu kan ik dat eindelijk weer doen met op mijn borst de nationale vlag."
Hegerberg kreeg in 2018 de eerste Ballon d'Or (Gouden Bal) voor vrouwen. Twee jaar eerder was ze al gekozen tot beste voetbalster van Europa. Noorwegen speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Kosovo en Polen. Op het EK van komende zomer zitten de Noorse voetbalsters in de poule bij gastland Engeland, Oostenrijk en Noord-Ierland.
Hegerberg liep begin 2020 een zware knieblessure op en maakte pas eind vorig jaar haar rentree bij Lyon. De Noorse is daar ploeggenote van Oranje-international Daniëlle van de Donk.
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
25 minuten geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
1 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
14 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
15 uur geledenTURIJN (ANP) - Donyell Malen heeft zijn debuut voor AS Roma opgeluisterd met een doelpunt. De aanvaller, overgekomen van Aston Villa, maakte de openingstreffer in het gewonnen uitduel met Torino (0-2).
16 uur geleden