Noorse topvoetbalster Hegerberg na 5 jaar terug in nationaal team
OSLO (ANP) - De Noorse topvoetbalster Ada Hegerberg keert na vijf jaar terug in de nationale ploeg. De 26-jarige aanvalster van Olympique Lyon besloot in 2017 om zich niet langer verkiesbaar te stellen voor het Noorse elftal, uit onvrede over de aanpak van de Noorse bond. Na de nodige gesprekken met de bond keert Hegerberg nu terug.
"Ik ben blij dat we nu samen een goede oplossing hebben gevonden", zegt Hegerberg, die 38 doelpunten maakte in 66 interlands. "Ik hoop een zo groot mogelijke bijdrage te leveren aan het team en ik blijf strijden voor gelijkheid, zowel op als naast het veld. Nu kan ik dat eindelijk weer doen met op mijn borst de nationale vlag."
Hegerberg kreeg in 2018 de eerste Ballon d'Or (Gouden Bal) voor vrouwen. Twee jaar eerder was ze al gekozen tot beste voetbalster van Europa. Noorwegen speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Kosovo en Polen. Op het EK van komende zomer zitten de Noorse voetbalsters in de poule bij gastland Engeland, Oostenrijk en Noord-Ierland.
Hegerberg liep begin 2020 een zware knieblessure op en maakte pas eind vorig jaar haar rentree bij Lyon. De Noorse is daar ploeggenote van Oranje-international Daniëlle van de Donk.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
14 minuten geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
23 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
24 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
1 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
4 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
1 dag geleden