Noorse terrorist Breivik vraagt opnieuw om vervroegde vrijlating
OSLO (ANP/RTR/AFP) - De Noorse massamoordenaar Anders Breivik heeft dertien jaar na zijn aanslagen opnieuw gevraagd om vervroegde voorwaardelijke vrijlating. Twee jaar geleden weigerde de rechter al eens om hem te laten gaan en zijn eigen advocaat denkt dat de kans klein is dat zijn poging dit keer wel slaagt.
Breivik sprak dinsdag 45 minuten lang voor de rechter en toonde kort iets van spijt over zijn daden, maar zei ook dat de aanslagen "noodzakelijk" waren. Hij zei in zijn betoog dat hij in de gevangenis "als een beest" wordt behandeld. De rechts-extremistische terrorist betoogde dat hij vrijgelaten zou moeten worden, zodat hij zijn volgelingen zou overtuigen om te stoppen met hun aanvallen op de Noorse samenleving. "Ik garandeer dat jullie er geen spijt van zouden krijgen", aldus Breivik.
De aanklager Hulda Karlsdottir beklemtoonde in de rechtbank dat Breivik niet op vrije voeten mag komen. Het gevaar zou te groot zijn dat hij zijn misdaden zou herhalen. In 2022 kwam de rechter tot hetzelfde oordeel.
Op 22 juli 2011 pleegde Breivik een bomaanslag in Oslo en richtte hij een bloedbad aan op het eiland Utøya. Hij doodde 77 mensen. Breivik kreeg de maximumstraf van 21 jaar cel, maar die kan worden verlengd zolang hij wordt gezien als een bedreiging voor de samenleving.
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië zegt een aanval te hebben afgeslagen die vanuit Irak is uitgevoerd op een Amerikaanse basis. Onderminister van Defensie Sipan Hamo meldde dat vier drones waren gelanceerd vanuit het buurland.
36 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.
10 uur geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.
10 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.
11 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.
11 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.
11 uur geleden