Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse terrorist Breivik vraagt opnieuw om vervroegde vrijlating

Noorse terrorist Breivik vraagt opnieuw om vervroegde vrijlating

OSLO (ANP/RTR/AFP) - De Noorse massamoordenaar Anders Breivik heeft dertien jaar na zijn aanslagen opnieuw gevraagd om vervroegde voorwaardelijke vrijlating. Twee jaar geleden weigerde de rechter al eens om hem te laten gaan en zijn eigen advocaat denkt dat de kans klein is dat zijn poging dit keer wel slaagt.

Breivik sprak dinsdag 45 minuten lang voor de rechter en toonde kort iets van spijt over zijn daden, maar zei ook dat de aanslagen "noodzakelijk" waren. Hij zei in zijn betoog dat hij in de gevangenis "als een beest" wordt behandeld. De rechts-extremistische terrorist betoogde dat hij vrijgelaten zou moeten worden, zodat hij zijn volgelingen zou overtuigen om te stoppen met hun aanvallen op de Noorse samenleving. "Ik garandeer dat jullie er geen spijt van zouden krijgen", aldus Breivik.

De aanklager Hulda Karlsdottir beklemtoonde in de rechtbank dat Breivik niet op vrije voeten mag komen. Het gevaar zou te groot zijn dat hij zijn misdaden zou herhalen. In 2022 kwam de rechter tot hetzelfde oordeel.

Op 22 juli 2011 pleegde Breivik een bomaanslag in Oslo en richtte hij een bloedbad aan op het eiland Utøya. Hij doodde 77 mensen. Breivik kreeg de maximumstraf van 21 jaar cel, maar die kan worden verlengd zolang hij wordt gezien als een bedreiging voor de samenleving.

Meer uit Buitenland

Duizenden demonstranten betuigen steun aan Franse politie

PARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.

1 uur geleden
Explosies in meerdere plaatsen in Iran gemeld

BANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.

3 uur geleden
Iran herhaalt waarschuwing dat het Israël kan aanvallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - Iran heeft nogmaals gewaarschuwd dat het Israël kan aanvallen als de situatie in de regio escaleert. "Als de vijand een fout maakt, zal dat zonder twijfel zijn eigen veiligheid, de veiligheid van de regio en de veiligheid van het zionistische regime in gevaar brengen", verklaarde legerleider Amir Hatami volgens staatsmedia.

5 uur geleden
Tientallen doden en gewonden bij Israëlische aanvallen op Gaza

RAFAH (ANP/AFP) - Bij nieuwe Israëlische luchtaanvallen op de stad Gaza en Khan Younis zijn volgens plaatselijke gezondheidsautoriteiten zaterdag zeker 28 doden gevallen, onder wie kinderen. Mahmoud Basal, een woordvoerder van de Palestijnse burgerbescherming in de stad Gaza, zei dat onder meer een politiebureau in Gaza-Stad en woningen zijn gebombardeerd en raketten enorme schade en brand hebben veroorzaakt. Er zouden in Gaza circa twintig doden en tientallen gewonden zijn gevallen.

5 uur geleden
Stroomuitval in Oekraïne en Moldavië

KYIV (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Problemen op het elektriciteitsnet hebben de Oekraïense hoofdstad Kyiv en ook buurland Moldavië getroffen. Daar was sprake van stroomuitval in hoofdstad Chisinau en vielen onder meer verkeerslichten uit.

6 uur geleden
Musk zegt uitnodigingen bezoek eiland Epstein te hebben afgewezen

WASHINGTON (ANP) - Elon Musk zegt opnieuw de uitnodigingen te hebben afgewezen om een eiland van zedendelinquent Jeffrey Epstein te bezoeken. Vrijdag meldde CNN op basis van nieuwe vrijgegeven documenten dat de miljardair en topman van Tesla via e-mail een trip probeerde te regelen, al bleef onduidelijk of Musk het eiland daadwerkelijk heeft bezocht.

7 uur geleden
Kinderen overlijden in Gaza aan onderkoeling, waarschuwt WHO-chef

GAZA (ANP) - Zeker tien kinderen in de Gazastrook zijn sinds het begin van de winter overleden door onderkoeling. Dat zegt topman Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) in een bericht op X. "Naarmate de temperaturen dalen en de zware regenval toeneemt, worden kinderen en gezinnen die in slecht geïsoleerde, geïmproviseerde onderkomens verblijven, blootgesteld aan extreme omstandigheden, met weinig bescherming tegen de elementen."

8 uur geleden