Noorse tennisser Ruud pakt titel in Genève na zege op Shapovalov
GENÈVE (ANP) - Het ATP-toernooi van Genève is gewonnen door de Noorse tennisser Casper Ruud. De Scandinaviër was in de finale van het graveltoernooi in Zwitserland de Canadees Denis Shapovalov met 7-6 (6) 6-4 de baas. Voor de 22-jarige Ruud is het de tweede titel uit zijn loopbaan. Vorig jaar schreef hij het graveltoernooi van Buenos Aires op zijn naam.
Ruud en zijn leeftijdsgenoot Shapovalov, die respectievelijk als derde en tweede geplaatst waren, stonden nooit eerder tegenover elkaar op de ATP Tour. Roger Federer was in eigen land als eerste geplaatst, maar hij verloor na een bye al in de tweede ronde.
Op het ATP-toernooi van Lyon gaat de finale zondag tussen Stefanos Tsitsipas uit Griekenland en de Brit Cameron Norrie. Tsitsipas had op het Franse gravel drie sets nodig om zich te ontdoen van Lorenzo Musetti uit Italië (4-6 6-3 6-0), Norrie gunde de Rus Karen Chatsjanov slechts twee games (6-1 6-1).
Tsitsipas en Norrie troffen elkaar één keer eerder en dat duel, tijdens de Hopman Cup van 2019, werd gewonnen door Norrie.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Wielrenster Marianne Vos gaat maandag niet van start in de tweede etappe van de Vuelta Feminina. De 38-jarige renster van Visma - Lease a Bike heeft zondag bij een val in de eerste etappe haar sleutelbeen gebroken. Dat meldt haar ploeg op X.
37 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is iets gestegen op de wereldranglijst. De 29-jarige Griekspoor klom twee plekken en is nu de nummer 31 van de wereld. Botic van de Zandschulp, die moest afzeggen voor het tennistoernooi van Madrid omdat hij niet fit genoeg was, leverde twee plekken in en staat 54e.
58 minuten geledenDETROIT (ANP/BELGA) - De Detroit Pistons en de Cleveland Cavaliers hebben zich geplaatst voor de tweede ronde van de play-offs in de hoogste Amerikaanse basketbalcompetitie NBA. Beide ploegen nemen het in die ronde tegen elkaar op voor een finaleplaats in de Eastern Conference.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
11 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
16 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
17 uur geleden