Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse tennisser Ruud eerste finalist op US Open

Noorse tennisser Ruud eerste finalist op US Open

NEW YORK (ANP) - De Noorse tennisser Casper Ruud heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor de finale van de US Open. De als vijfde geplaatste Noor was in de halve eindstrijd in vier sets te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov: 7-6 (5) 6-2 5-7 6-2. Het duel duurde 2 uur en 59 minuten.

In de spannende eerste set vonden vier breaks plaats en daarin benutte Ruud pas zijn derde setpunt. Dat deed hij met de langste rally van de wedstrijd, die liefst 55 slagen telde. De set duurde bijna een uur en hoe spannend die set was, zo eenzijdig was de tweede. Na een half uur had Ruud die al gewonnen.

De derde set leek uit te draaien op een tiebreak, maar Ruud leverde met slordig spel bij een 6-5-achterstand zijn service in. Hij toonde echter veerkracht en herstelde zich knap. Met een schitterende, harde forehand langs de lijn plaatste de Noor een break op 1-1 en dat herhaalde hij niet veel later nog eens. Chatsjanov (26), die voor het eerst bij de laatste vier stond op een grand slam, kwam er niet meer aan te pas tegen de degelijke Ruud, die op de beslissende momenten zijn beste tennis speelde.

"In de eerste set speelden zenuwen ons beiden parten. Het was voor allebei een van de grootste wedstrijden uit onze loopbaan", zei Ruud. "Ik ben heel blij, want na Roland Garros dacht ik nog dat dat weleens mijn enige grandslamfinale had kunnen zijn."

De 23-jarige Ruud neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Frances Tiafoe. Mocht Alcaraz de andere finalist worden, dan is de eindstrijd een rechtstreeks duel om de nummer 1-positie op de wereldranglijst.

Ruud, die het toernooi begon als de mondiale nummer 7, heeft nog geen grote titel veroverd. Hij stond dit jaar wel in de finale van Roland Garros, waarin hij kansloos was tegen Rafael Nadal.

Vorig jaar verloor Ruud op de US Open nog van Botic van de Zandschulp, die uiteindelijk de kwartfinales haalde.

Meer uit Sport

Merlier sprint naar zege slotrit Eneco Tour, Groenewegen tweede

ARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.

9 uur geleden
Vrienden loodsen Keetels door 'emotionele' marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.

9 uur geleden
Wielrenster Nooijen stelt eindzege Eneco Tour veilig in slotrit

ARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.

10 uur geleden
Golfer Luiten vijfde in India, beste resultaat van seizoen

NEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.

10 uur geleden
Schutte trotseert 'regen, wind en zere kuiten' in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.

10 uur geleden
Nederlandse turners naar WK-teamfinale, ook twee meerkampfinales

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.

10 uur geleden
Verstappen hekelt onlinehaat tegen teamgenoot na straf in race

PORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.

12 uur geleden