Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse tennisser Ruud eerste finalist op US Open

Noorse tennisser Ruud eerste finalist op US Open

NEW YORK (ANP) - De Noorse tennisser Casper Ruud heeft zich voor het eerst in zijn loopbaan geplaatst voor de finale van de US Open. De als vijfde geplaatste Noor was in de halve eindstrijd in vier sets te sterk voor de Rus Karen Chatsjanov: 7-6 (5) 6-2 5-7 6-2. Het duel duurde 2 uur en 59 minuten.

In de spannende eerste set vonden vier breaks plaats en daarin benutte Ruud pas zijn derde setpunt. Dat deed hij met de langste rally van de wedstrijd, die liefst 55 slagen telde. De set duurde bijna een uur en hoe spannend die set was, zo eenzijdig was de tweede. Na een half uur had Ruud die al gewonnen.

De derde set leek uit te draaien op een tiebreak, maar Ruud leverde met slordig spel bij een 6-5-achterstand zijn service in. Hij toonde echter veerkracht en herstelde zich knap. Met een schitterende, harde forehand langs de lijn plaatste de Noor een break op 1-1 en dat herhaalde hij niet veel later nog eens. Chatsjanov (26), die voor het eerst bij de laatste vier stond op een grand slam, kwam er niet meer aan te pas tegen de degelijke Ruud, die op de beslissende momenten zijn beste tennis speelde.

"In de eerste set speelden zenuwen ons beiden parten. Het was voor allebei een van de grootste wedstrijden uit onze loopbaan", zei Ruud. "Ik ben heel blij, want na Roland Garros dacht ik nog dat dat weleens mijn enige grandslamfinale had kunnen zijn."

De 23-jarige Ruud neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van het duel tussen de Spanjaard Carlos Alcaraz en de Amerikaan Frances Tiafoe. Mocht Alcaraz de andere finalist worden, dan is de eindstrijd een rechtstreeks duel om de nummer 1-positie op de wereldranglijst.

Ruud, die het toernooi begon als de mondiale nummer 7, heeft nog geen grote titel veroverd. Hij stond dit jaar wel in de finale van Roland Garros, waarin hij kansloos was tegen Rafael Nadal.

Vorig jaar verloor Ruud op de US Open nog van Botic van de Zandschulp, die uiteindelijk de kwartfinales haalde.

Meer uit Sport

Nuis neemt WB-startplek geblesseerde De Boo over op 1000 meter

UTRECHT (ANP) - Kjeld Nuis kan bij de wereldbekerwedstrijden langebaanschaatsen in Beijing (China) en Obihiro (Japan) toch uitkomen op de 1000 meter. De schaatsbond KNSB heeft hem de startplek gegeven die Jenning de Boo heeft ingeleverd. De Boo mist de eerste twee wereldbekers, omdat hij door een val van zijn fiets zijn sleutelbeen heeft gebroken.

1 uur geleden
Tennisser Sinner stopt met coach Cahill en gaat door met Norman

TURIJN (ANP/AFP) - De Italiaanse toptennisser Jannik Sinner beëindigt na vijf jaar de samenwerking met zijn Australische coach Darren Cahill. Hij gaat verder met de Zweed Magnus Norman. Dat meldde de vijfvoudig grandslamwinnaar in een verklaring op zijn sociale media.

2 uur geleden
Permane langer teambaas Racing Bulls in Formule 1

SÃO PAULO (ANP) - Alan Permane blijft langer teambaas van Racing Bulls, het zusterteam van Red Bull in de Formule 1. De 59-jarige Brit heeft bijgetekend tot eind 2031, meldt de renstal in een persbericht.

3 uur geleden
MotoGP-coureurs voelen bij GP Qatar 'spanning van de oorlog'

LUSAIL (ANP) - Veel coureurs in de MotoGP voelen in Qatar de spanning van de oorlog in het Midden-Oosten, die heel dichtbij is. "Dit is niet ideaal, de meeste coureurs willen hier eigenlijk niet zijn", vertelde de Spaanse motorracer Raúl Fernández (Aprilia) op het circuit van Lusail nabij hoofdstad Doha aan motorsport.com.

3 uur geleden
Antonelli heeft podiumfoto met Verstappen en Hamilton ingelijst

SÃO PAULO (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft een bijzonder aandenken aan zijn eerste wereldtitel thuis aan de muur hangen. Het is de foto van het moment dat viervoudig wereldkampioen Max Verstappen en zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton hem op het podium op de schouders nemen, nadat de Italiaan zich in Mexico kroonde tot de jongste wereldkampioen ooit in de Formule 1.

4 uur geleden
Verstappen verrast met tweede plek in F1-kampioenschap

SÃO PAULO (ANP) - Max Verstappen is verrast dat hij ondanks de moeizame start van het seizoen tweede staat in het wereldkampioenschap. "Dat is een grote verrassing, maar we nemen het zoals het is", zei de Red Bull-coureur tijdens de persdag van de Grote Prijs van São Paulo. De Nederlander won drie van de laatste vier races.

15 uur geleden
Tennisser Alcaraz zonder te spelen naar kwartfinale in Parijs

PARIJS (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zonder te spelen de kwartfinales van het masterstoernooi in Parijs bereikt. Zijn Italiaanse tegenstander Matteo Berrettini meldde zich af voor de achtste finales omdat hij te veel last heeft van een blessure aan zijn arm.

1 dag geleden