Noorse teamarts: Haaland mist ook duel met Oranje
DORTMUND (ANP) - De trefzekere aanvaller Erling Haaland van Borussia Dortmund heeft een heupblessure opgelopen en is volgens de Noorse teamarts drie tot vier weken uit de roulatie. "Misschien nog wel langer", liet Ola Sand weten aan persbureau NTB. "Ik heb met Dortmund en Erling gesproken en we zijn tot de conclusie gekomen dat hij niet zal worden opgeroepen voor de Noorse selectie."
Haaland mist de komende periode eerst onder meer de return in de Champions League tegen Ajax op 3 november in Dortmund. Daarna is hij volgens de Noorse teamdokter evenmin beschikbaar voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Letland (13 november) en Nederland (16 november).
"Het is tijd om me op mijn blessure te richten. Ik zal sterker terugkomen", liet Haaland weten via sociale media. Hij vierde afgelopen week zijn rentree na een spierblessure, die hem bijna drie weken aan de kant hield. Met de Noor de hele wedstrijd op het veld verloor Dortmund afgelopen dinsdag met 4-0 van Ajax in de Johan Cruijff ArenA.
Ongelegen
De nieuwe blessure van Haaland komt hoogst ongelegen voor Dortmund. De Noor is van grote waarde voor de huidige nummer 2 van de Bundesliga. Hij scoorde 49 keer in 49 competitieduels. Haaland kreeg tegen Ajax drie goede mogelijkheden, maar stuitte steeds op doelman Remko Pasveer.
In groep G van de WK-kwalificatie leidt Nederland met een voorsprong van 2 punten op Noorwegen. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK. Voordat Oranje afsluit tegen de Noren speelt de ploeg op 13 november eerst nog een uitwedstrijd tegen Montenegro.
Meer uit Voetbal
GIZEH (ANP/Belga) - De Afrika Cup voor voetbalsters wordt uitgesteld van maart naar juli. De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft het toernooi amper twaalf dagen voor de oorspronkelijke startdatum uitgesteld "door onvoorziene omstandigheden". De Afrika Cup stond gepland van 17 maart tot en met 3 april in Marokko, maar vindt nu plaats van 25 juli tot en met 16 augustus.
3 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - Real Sociedad heeft zich ten koste van Athletic Club geplaatst voor de finale van de Copa del Rey. De nummer 8 van Spanje won in het eigen stadion de returnwedstrijd met 1-0 van de club uit Bilbao. De ploeg uit San Sebastián had vorige maand het uitduel eveneens met 1-0 gewonnen. Mikel Oyarzabal maakte woensdag vlak voor tijd het enige doelpunt uit een strafschop.
22 uur geledenALKMAAR (ANP) - Telstar-trainer Anthony Correia noemde de verloren halve finale van de KNVB-beker tegen AZ "zuur". De ploeg uit Velsen-Zuid ging dankzij onder meer twee eigen doelpunten met 2-1 onderuit in Alkmaar.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
23 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
23 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
1 dag geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
1 dag geleden