Noorse teamarts: Haaland mist ook duel met Oranje
DORTMUND (ANP) - De trefzekere aanvaller Erling Haaland van Borussia Dortmund heeft een heupblessure opgelopen en is volgens de Noorse teamarts drie tot vier weken uit de roulatie. "Misschien nog wel langer", liet Ola Sand weten aan persbureau NTB. "Ik heb met Dortmund en Erling gesproken en we zijn tot de conclusie gekomen dat hij niet zal worden opgeroepen voor de Noorse selectie."
Haaland mist de komende periode eerst onder meer de return in de Champions League tegen Ajax op 3 november in Dortmund. Daarna is hij volgens de Noorse teamdokter evenmin beschikbaar voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Letland (13 november) en Nederland (16 november).
"Het is tijd om me op mijn blessure te richten. Ik zal sterker terugkomen", liet Haaland weten via sociale media. Hij vierde afgelopen week zijn rentree na een spierblessure, die hem bijna drie weken aan de kant hield. Met de Noor de hele wedstrijd op het veld verloor Dortmund afgelopen dinsdag met 4-0 van Ajax in de Johan Cruijff ArenA.
Ongelegen
De nieuwe blessure van Haaland komt hoogst ongelegen voor Dortmund. De Noor is van grote waarde voor de huidige nummer 2 van de Bundesliga. Hij scoorde 49 keer in 49 competitieduels. Haaland kreeg tegen Ajax drie goede mogelijkheden, maar stuitte steeds op doelman Remko Pasveer.
In groep G van de WK-kwalificatie leidt Nederland met een voorsprong van 2 punten op Noorwegen. Alleen de groepswinnaar plaatst zich rechtstreeks voor het WK. Voordat Oranje afsluit tegen de Noren speelt de ploeg op 13 november eerst nog een uitwedstrijd tegen Montenegro.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
5 uur geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
7 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
12 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
12 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
13 uur geleden