Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse skispringer Lindvik verrast in Garmisch-Partenkirchen

Noorse skispringer Lindvik verrast in Garmisch-Partenkirchen

GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP) - De Noorse skispringer Marius Lindvik heeft tegen de verwachtingen in de tweede wedstrijd van de Vierschansentournee op zijn naam geschreven. De 21-jarige Lindvik maakte op nieuwjaarsdag in Garmisch-Partenkirchen een einde aan de zegereeks van de Japanner Ryoyu Kobayashi, die tijdens de vorige editie alle wedstrijden had weten te winnen. Kobayashi was zondag ook de beste in de eerste wedstrijd, gehouden in Oberstdorf.

Lindvik maakte het verschil met zijn eerste sprong, met een afstand van liefst 143,5 meter. Bij zijn tweede poging kwam hij tot 136 meter. De Noor kwam uit op een puntentotaal van 289,8. Hij liet de Duitser Karl Geiger achter zich. Geiger kwam voor eigen publiek uit op 285 punten, één meer dan de Pool Dawid Kubacki. Kobayashi moest ditmaal genoegen nemen de vierde plek: 282,1 punten.

De wedstrijd gaat zaterdag verder met de wedstrijd in Innsbruck en wordt twee dagen later afgesloten in Bischofshofen.

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

44 minuten geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

46 minuten geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

48 minuten geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

2 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

2 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

4 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

4 uur geleden