Noorse skispringer Lindvik verrast in Garmisch-Partenkirchen
GARMISCH-PARTENKIRCHEN (ANP) - De Noorse skispringer Marius Lindvik heeft tegen de verwachtingen in de tweede wedstrijd van de Vierschansentournee op zijn naam geschreven. De 21-jarige Lindvik maakte op nieuwjaarsdag in Garmisch-Partenkirchen een einde aan de zegereeks van de Japanner Ryoyu Kobayashi, die tijdens de vorige editie alle wedstrijden had weten te winnen. Kobayashi was zondag ook de beste in de eerste wedstrijd, gehouden in Oberstdorf.
Lindvik maakte het verschil met zijn eerste sprong, met een afstand van liefst 143,5 meter. Bij zijn tweede poging kwam hij tot 136 meter. De Noor kwam uit op een puntentotaal van 289,8. Hij liet de Duitser Karl Geiger achter zich. Geiger kwam voor eigen publiek uit op 285 punten, één meer dan de Pool Dawid Kubacki. Kobayashi moest ditmaal genoegen nemen de vierde plek: 282,1 punten.
De wedstrijd gaat zaterdag verder met de wedstrijd in Innsbruck en wordt twee dagen later afgesloten in Bischofshofen.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
4 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
5 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
8 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
10 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
13 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
14 uur geleden