Noorse skiër Kristoffersen de beste op de slalom in wereldbeker
COURCHEVEL (ANP) - De Noorse skiër Henrik Kristoffersen heeft voor de vierde keer een kleine kristallen bol veroverd, als winnaar van een wereldbekerklassement. De 27-jarige Kristoffersen stelde tijdens de afsluitende wereldbekerwedstrijd in Courchevel de eindzege op de slalom veilig. De Noor eindigde op de Franse piste als tweede achter zijn landgenoot Atle Lie McGrath.
De 21-jarige Noor won de slalom in Courchevel in 1.34,52, Kristoffersen gaf 0,37 seconde toe. Zijn grootste concurrent in het wereldbekerklassement, landgenoot Lucas Braathen, kwam niet verder dan de elfde plek op 1,22 en zakte daardoor op de ranglijst van de tweede naar de vierde positie. Kristoffersen veroverde de kristallen bol met 451 punten, 90 punten meer dan de Oostenrijker Manuel Feller.
De Zwitser Marco Odermatt verzekerde zich eerder in de week al van de eindzege in het algemene wereldbekerklassement. Het leverde Odermatt een grote kristallen bol op. De Noor Aleksander Aamodt Kilde eindigde als tweede, Kristoffersen werd derde in de algemene wereldbeker.
Kristoffersen won het slalomklassement in 2016 en 2020 ook al. Twee jaar geleden was hij ook de beste in het klassement van de reuzenslalom.
Meer uit Sport
BAD GASTEIN (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker (28) is bij de wereldbekerwedstrijd in Bad Gastein als tweede geëindigd op het onderdeel parallelslalom. Dekker hoefde alleen de Italiaanse Lucia Dalmasso voor zich te dulden. De Poolse Aleksandra Krol-Walas eindigde als derde.
9 uur geledenSILVERSTONE (ANP) - Formule 1-team Alpine heeft het contract met Jack Doohan beëindigd. De 22-jarige Australiër heeft ingestemd met het besluit, meldt de Franse renstal.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Er staan vijf tennissers uit de top-10 van de wereld in het hoofdschema van het ABN AMRO Open. Dat heeft toernooidirecteur Richard Krajicek tijdens een persbijeenkomst in Ahoy bekendgemaakt.
18 uur geledenWADI AD-DAWASIR (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink was maandag in de achtste etappe opnieuw de snelste bij de vrachtwagens. De Nederlandse coureur legde de 721 kilometer rond Wadi ad-Dawasir in Saudi-Arabië af in ruim vijf uur, met 5.31 minuten voorsprong op de Litouwse nummer 2 Vaidotas Zala. Daarmee vergroot Van den Brink zijn voorsprong in het algemeen klassement tot 38.33 minuten op Zala, die ook daar tweede staat. Van den Brink won ook al de proloog en de derde etappe.
1 dag geledenOTTAWA (ANP/AFP) - De Canadese tennisser Milos Raonic heeft officieel zijn carrière beëindigd. De 35-jarige voormalige nummer 3 van de wereld speelde zijn laatste wedstrijd tijdens de Olympische Spelen in 2024, waarna hij door blessures niet meer in actie kwam.
1 dag geledenTOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.
2 dagen geledenHUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.
2 dagen geleden