Noorse skiër Kristoffersen de beste op de slalom in wereldbeker
COURCHEVEL (ANP) - De Noorse skiër Henrik Kristoffersen heeft voor de vierde keer een kleine kristallen bol veroverd, als winnaar van een wereldbekerklassement. De 27-jarige Kristoffersen stelde tijdens de afsluitende wereldbekerwedstrijd in Courchevel de eindzege op de slalom veilig. De Noor eindigde op de Franse piste als tweede achter zijn landgenoot Atle Lie McGrath.
De 21-jarige Noor won de slalom in Courchevel in 1.34,52, Kristoffersen gaf 0,37 seconde toe. Zijn grootste concurrent in het wereldbekerklassement, landgenoot Lucas Braathen, kwam niet verder dan de elfde plek op 1,22 en zakte daardoor op de ranglijst van de tweede naar de vierde positie. Kristoffersen veroverde de kristallen bol met 451 punten, 90 punten meer dan de Oostenrijker Manuel Feller.
De Zwitser Marco Odermatt verzekerde zich eerder in de week al van de eindzege in het algemene wereldbekerklassement. Het leverde Odermatt een grote kristallen bol op. De Noor Aleksander Aamodt Kilde eindigde als tweede, Kristoffersen werd derde in de algemene wereldbeker.
Kristoffersen won het slalomklassement in 2016 en 2020 ook al. Twee jaar geleden was hij ook de beste in het klassement van de reuzenslalom.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A verstevigd. De ploeg won de thuiswedstrijd tegen Juventus (3-2) en heeft nu 8 punten meer dan AC Milan, dat een duel minder heeft gespeeld.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen opnieuw een gouden medaille behaald. De 24-jarige Nederlander was na de 1000 meter ook de beste op de 1500 meter. Van 't Wout komt in Milaan ook nog in actie op de 500 meter.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben zich bij de Olympische Spelen opnieuw gekwalificeerd voor de finale van de aflossing. Kopvrouw Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap eindigden in de eerste halve finale als eerste.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen zonder problemen de kwartfinale op de 1000 meter bereikt. De winnares van goud op de 500 meter was in de vierde van acht voorronden veruit de snelste.
8 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is er na haar bronzen medaille van vier jaar geleden in Beijing bij de Olympische Spelen niet opnieuw in geslaagd op het podium te eindigen. De 32-jarige Nederlandse beleefde in het Cortina Sliding Centre twee teleurstellende dagen en moest zich tevredenstellen met de dertiende plaats.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout is bij de Olympische Spelen doorgedrongen tot de halve finale op de 1500 meter. De 24-jarige Nederlander, die donderdag op de 1000 meter als eerste Nederlander goud won op een individuele afstand op de Spelen, was in de vierde van zes kwartfinales de snelste. Van 't Wout kwam geen moment in de problemen.
9 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
10 uur geleden