Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse skiër Kristoffersen de beste op de slalom in wereldbeker

Noorse skiër Kristoffersen de beste op de slalom in wereldbeker

COURCHEVEL (ANP) - De Noorse skiër Henrik Kristoffersen heeft voor de vierde keer een kleine kristallen bol veroverd, als winnaar van een wereldbekerklassement. De 27-jarige Kristoffersen stelde tijdens de afsluitende wereldbekerwedstrijd in Courchevel de eindzege op de slalom veilig. De Noor eindigde op de Franse piste als tweede achter zijn landgenoot Atle Lie McGrath.

De 21-jarige Noor won de slalom in Courchevel in 1.34,52, Kristoffersen gaf 0,37 seconde toe. Zijn grootste concurrent in het wereldbekerklassement, landgenoot Lucas Braathen, kwam niet verder dan de elfde plek op 1,22 en zakte daardoor op de ranglijst van de tweede naar de vierde positie. Kristoffersen veroverde de kristallen bol met 451 punten, 90 punten meer dan de Oostenrijker Manuel Feller.

De Zwitser Marco Odermatt verzekerde zich eerder in de week al van de eindzege in het algemene wereldbekerklassement. Het leverde Odermatt een grote kristallen bol op. De Noor Aleksander Aamodt Kilde eindigde als tweede, Kristoffersen werd derde in de algemene wereldbeker.

Kristoffersen won het slalomklassement in 2016 en 2020 ook al. Twee jaar geleden was hij ook de beste in het klassement van de reuzenslalom.

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

5 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

7 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

8 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

11 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

12 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden