Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse skiër Kilde wint afdaling op beruchte Streif opnieuw

Noorse skiër Kilde wint afdaling op beruchte Streif opnieuw

KITZBÜHEL (ANP) - De Noorse alpineskiër Aleksander Aamodt Kilde heeft voor het tweede jaar op rij een afdaling voor de wereldbeker op de beruchte Streif in Kitzbühel gewonnen. Kilde (30) zegevierde bij de Hahnenkammrennen in het Oostenrijkse skioord in 1.56,90. Het leverde hem een cheque van 100.000 euro op.

"Dit is een van mijn grootste overwinningen, zo niet de grootste", zei Kilde, die op de Olympische Spelen van vorig jaar in China zilver en brons pakte. De 42-jarige Fransman Johan Clarey eindigde als tweede op de 3,3 kilometer lange en steile Streif, waarop de skiërs snelheden van zo'n 140 kilometer per uur halen. De nummer 2 van de olympische afdaling gaf 0,67 seconde toe op Kilde. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr, een dag eerder winnaar van de eerste afdaling in Kitzbühel, moest genoegen nemen met de vijfde plaats.

De vrouwen werkten een afdaling af in Cortina d'Ampezzo, met Ilka Stuhec uit Slovenië als winnares. De Amerikaanse Mikaela Shiffrin kwam op de Italiaanse piste niet verder dan de zevende plaats. Shiffrin moet nog even wachten op haar 83e wereldbekerzege, waarmee ze dan in haar eentje de recordhoudster bij de vrouwen wordt. De Amerikaanse deelt sinds begin deze maand het record met haar landgenote Lindsey Vonn.

Meer uit Sport

Geen Tour de France voor klimmer Bilbao in afscheidsjaar

MANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.

7 uur geleden
Verstappen hoopt op betere Red Bull in 'thuisrace' Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.

12 uur geleden
Hamilton onthult 'pijnlijke' nekblessure in begintijd bij Ferrari

SPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

13 uur geleden
Mercedes dreigt met teamorders voor Antonelli en Russell

SPIELBERG (ANP) - Kimi Antonelli en George Russell kunnen teamorders van Mercedes verwachten als een van de twee duidelijk sneller is en de druk van rivalen groot. Dat zei WK-leider Antonelli tegen verslaggevers op de persdag van de Formule 1, voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.

14 uur geleden
Autosportbond FIA heft limiet voor duur voorzitterschap op

MACAU (ANP) - Autosportbond FIA heeft ingestemd met het beëindigen van de limiet op termijnen voor het voorzitterschap. De huidige voorzitter Mohamed Ben Sulayem uit de Verenigde Arabische Emiraten wilde een einde aan de limiet van drie termijnen van vier jaar. Ben Sulayem is recent herkozen in zijn tweede termijn.

15 uur geleden
Formule 1 kondigt hitteprotocol af voor GP Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - De overkoepelende autosportorganisatie FIA heeft voor de Grote Prijs van Oostenrijk komend weekeinde het hitteprotocol uitgevaardigd. Het is de eerste keer dit seizoen dat dit gebeurt. Het betekent dat de Formule 1-auto's worden voorzien van een koelsysteem voor de coureurs, bijvoorbeeld een koelvest.

15 uur geleden
Tennisbond ITF doopt zichzelf om tot World Tennis

LONDEN (ANP) - De Internationale Tennisfederatie (ITF) heeft zichzelf per direct omgedoopt tot World Tennis. De federatie hoopt het aantal tennissers de komende jaren verder te laten groeien van 106 miljoen in 2024 naar 140 miljoen in 2035. Een ambitieus, maar haalbaar doel, aldus World Tennis.

19 uur geleden