Noorse skiër Kilde daalt in harde wind als snelste 'The Rock' af
YANQING (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zijn favorietenrol voor de afdaling onderstreept met de beste tijd in de tweede training van het koningsnummer. Hij klokte 1.43,72 op de piste die 'The Rock' wordt genoemd en waar de omstandigheden bijzonder lastig waren door bittere kou en een harde wind. De training begon om die reden ook een uur later dan gepland.
Kilde won dit seizoen al drie afdalingen om de wereldbeker en de 29-jarige Noor leidt ook in het wereldbekerklassement van de snelheidsdiscipline. Hij wil de opvolger worden van landgenoot Aksel Lund Svindal, die in 2018 in Pyeongchang olympisch goud won op de afdaling.
De Oostenrijker Max Franz zette de tweede tijd neer in de training 1.43,78, slechts 0,06 seconde langzamer dan Kilde. De Canadees Broderick Thompson noteerde de derde tijd: 1.43,92.
"Ik had een betere flow dan gisteren in de eerste training. Het leek alsof ik geluk had met de wind. Het was geweldig", zei Kilde na zijn run. Hij hoopt zondag tijdens de olympische race weer als snelste beneden te zijn. "We zullen zien. Alles kan gebeuren, zeker als het weer zo is. Het is niet zo dat het gemakkelijk zal zijn. Het is nooit gemakkelijk om een olympische gouden medaille te winnen."
Meer uit Sport
RIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
5 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
16 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
17 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
17 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
21 uur geleden