Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse schaatskampioen Lunde Pedersen (31) beëindigt loopbaan

Noorse schaatskampioen Lunde Pedersen (31) beëindigt loopbaan

OSLO (ANP) - Sverre Lunde Pedersen stopt na dit seizoen met schaatsen. Dat meldt de 31-jarige Noor op Instagram.

Lunde Pedersen won bij de Olympische Spelen van 2018 in Gangneung en 2022 in Beijing goud op de achtervolging met de Noorse ploeg. In 2018 verzekerde de schaatser zich ook van olympisch brons op de 5000 meter.

"Het is een moeilijke beslissing geweest, maar ik realiseer me dat ik niet meer de motivatie heb voor alle arbeid om tot mooie prestaties te komen", aldus Lunde Pedersen op Instagram. "Ik ben klaar voor een nieuw leven met mijn familie en wil niet meer 250 dagen per jaar van huis zijn."

Lunde Pedersen leek in maart 2018 in het Olympisch Stadion in Amsterdam op weg naar de wereldtitel allround. De Noor ging op de afsluitende 10 kilometer echter onderuit en moest het goud alsnog aan Patrick Roest laten.

Meer uit Sport

Verstappen derde in Grote Prijs van België, zesde zege Antonelli

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van België in de Formule 1 als derde geëindigd. De Red Bull-coureur moest de zege op het circuit van Spa-Francorchamps laten aan de Italiaanse Mercedes-coureur Kimi Antonelli. Charles Leclerc uit Monaco eindigde in de Ferrari als tweede. Voor Antonelli is het de zesde zege van het seizoen.

18 minuten geleden
Britse F1-coureur Russell valt uit in eerste ronde van GP België 

SPA-FRANCORCHAMPS (ANP) - George Russell is meteen uitgevallen in de Grote Prijs van België in de Formule 1. De Britse Mercedes-coureur viel uit in de eerste ronde van de race op het circuit van Spa-Francorchamps nadat hij de auto van zijn landgenoot Lewis Hamilton had geraakt.

1 uur geleden
Tsitsipás verslaat Collignon in finale graveltoernooi Gstaad

GSTAAD (ANP) - Stéfanos Tsitsipás heeft zondag het tennistoernooi van Gstaad gewonnen. De 27-jarige Griek was in de finale in drie sets te sterk voor de Belg Raphaël Collignon: 6-4 6-7 (3) 6-3. Tsitsipás stond voor het eerst sinds zestien maanden weer in een ATP-finale.

2 uur geleden
Pogačar en Vingegaard ondergaan 's nachts dopingcontrole

CHAMPAGNOLE (ANP/BELGA) - De nummer 1 en 2 in het klassement van de Tour de France zijn midden in de nacht gecontroleerd op doping. Geletruidrager Tadej Pogačar (UAE Team Emirates-XRG) werd om 05.00 uur in de ochtend nabij de start in Champagnole gecontroleerd. Zijn grootste concurrent Jonas Vingegaard van Visma-Lease a Bike onderging om 02.00 uur 's nachts een controle.

3 uur geleden
Finalerondes WK BMX afgelast door harde wind, brons voor Smulders

BRISBANE (ANP) - De finalerondes bij de wereldkampioenschappen BMX in Brisbane zijn afgelast. De organisatie stelde vanwege de harde wind de start eerst met meerdere uren uit. De situatie verbeterde niet, waarna uit veiligheid voor de deelnemers werd besloten de slotdag van het evenement te schrappen.

6 uur geleden
Engeland verslaat Frankrijk (6-4) en eindigt als derde op het WK

MIAMI (ANP) - Engeland is als derde geëindigd op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De ploeg overklaste voor rust Frankrijk (4-0), maar kwam na de hervatting nog aardig in de problemen (6-4).

12 uur geleden
Mbappé scoort tweemaal en is nu WK-topscorer aller tijden

MIAMI (ANP) - Kylian Mbappé mag zich topscorer aller tijden op een WK noemen. De 27-jarige aanvaller maakte in de troostfinale tegen Engeland zijn 21e en 22e doelpunt op een mondiale eindronde.

13 uur geleden