Noorse schaatskampioen Lunde Pedersen (31) beëindigt loopbaan
OSLO (ANP) - Sverre Lunde Pedersen stopt na dit seizoen met schaatsen. Dat meldt de 31-jarige Noor op Instagram.
Lunde Pedersen won bij de Olympische Spelen van 2018 in Gangneung en 2022 in Beijing goud op de achtervolging met de Noorse ploeg. In 2018 verzekerde de schaatser zich ook van olympisch brons op de 5000 meter.
"Het is een moeilijke beslissing geweest, maar ik realiseer me dat ik niet meer de motivatie heb voor alle arbeid om tot mooie prestaties te komen", aldus Lunde Pedersen op Instagram. "Ik ben klaar voor een nieuw leven met mijn familie en wil niet meer 250 dagen per jaar van huis zijn."
Lunde Pedersen leek in maart 2018 in het Olympisch Stadion in Amsterdam op weg naar de wereldtitel allround. De Noor ging op de afsluitende 10 kilometer echter onderuit en moest het goud alsnog aan Patrick Roest laten.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Tweevoudig wereldkampioene Giorgia Bronzini gaat vanaf 2027 aan de slag als ploegleider bij Visma - Lease a Bike. De Nederlandse wielerploeg meldt haar komst op de website.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Tallon Griekspoor is in de eerste ronde van de China Open uitgeschakeld. De 30-jarige tennisser verloor in Beijing in drie sets van de Rus Andrej Roeblev: 4-6 7-5 6-7 (6). Roeblev treft nu zijn landgenoot Roman Safiullin.
2 uur geledenZEDDAM (ANP) - Een trap van honderd treden is de grote blikvanger in het parcours van de Europese kampioenschappen veldrijden begin november in Zeddam. Een 60 meter lange fietsbrug is een ander opvallend onderdeel in het rondje van bijna 3 kilometer, meldt de organisatie in een persbericht.
3 uur geledenTOKIO (ANP) - De Japanse tennisser Kei Nishikori heeft afscheid genomen van het tennis met een nederlaag in de eerste ronde van het toernooi in Tokio. De 36-jarige Nishikori, die in 2014 in de finale stond van de US Open en twaalf ATP-toernooien won in zijn carrière, verloor in twee sets van de Amerikaan Frances Tiafoe (4-6 4-6).
5 uur geledenSEPANG (ANP) - Max Verstappen maakt deze maand nog een nieuw uitstapje naar het langeafstandsracen. Hij doet mee aan de GT World Challenge Europe op 17 oktober, een 3-uursrace in het Portugese Portimão. De viervoudig wereldkampioen bevestigde het bericht op de persdag van de Formule 1 in Maleisië.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De Europese kampioenschappen wielrennen op de weg vinden in 2028 plaats in de provincie Noord-Brabant. Het evenement maakt deel uit van de festiviteiten ter ere van het honderdjarig bestaan van de wielrenunie KNWU, melden de provincie en organisator Golazo in een persbericht.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - Mark Boumans is benoemd tot voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Gymnastiek Unie (KNGU). Hij treedt op 1 november aan, meldt de bond in een persbericht. Boumans stopt binnenkort als burgemeester van Doetinchem.
6 uur geleden