Noorse schaatser Pedersen zwaargewond na fietsongeval
OSLO (ANP) - De Noorse schaatser Sverre Lunde Pedersen is zwaargewond geraakt door een fietsongeval in zijn thuisland. De 28-jarige allrounder heeft onder meer een scheur in zijn lever en breuken in beide handen. Hij ligt in het ziekenhuis in Ullevål, meldt de Noorse schaatsbond.
Pedersen verloor tijdens de fietsrit de controle over zijn stuur toen hij in een kuil reed. Hij ging vervolgens hard onderuit. Met de traumaheli werd de olympisch kampioen van 2018 op de achtervolging afgevoerd naar het ziekenhuis. Pedersen blijft daar voorlopig ter observatie.
De schaatser is een erkend allrounder. Hij veroverde vier keer het zilver op de WK allround, drie keer achter Patrick Roest (2018, 2019 en 2020) en één keer achter Sven Kramer (2016). In 2019 won Pedersen het goud op de 5000 meter op de WK afstanden.
Meer uit Sport
CHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
29 minuten geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
18 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
22 uur geleden