
Noorse regering compenseert hoge energierekening burgers
OSLO (ANP/DPA) - De Noorse regering wil de snel stijgende elektriciteitsprijzen voor burgers verlichten. Met ingang van de volgende elektriciteitsrekening zullen Noorse huishoudens via een aftrekregeling staatssteun ontvangen voor uitzonderlijk hoge elektriciteitsprijzen, zo kondigde premier Jonas Gahr Støre aan op een persconferentie in Oslo.
De staat compenseert de helft van het bedrag dat boven een prijs van 70 øre (7 eurocent) per kilowattuur uitkomt. De maatregel geldt tot maart 2022. De regering is voornemens zo spoedig mogelijk een voorstel voor de steun bij het parlement in te dienen.
"Een uitzonderlijke situatie als deze vereist uitzonderlijke maatregelen", aldus Støre. Volgens de regering kost de ondersteuning van de elektriciteitsklanten de schatkist naar schatting 5 miljard kronen (bijna een half miljard euro).
De elektriciteitsprijzen zijn de afgelopen maanden in heel Europa sterk gestegen.
Meer uit Buitenland
BOEKAREST (ANP/RTR) - De Roemeense burgemeester van Boekarest, Nicusor Dan, lijkt op weg de presidentsverkiezingen te winnen, blijkt uit een exitpoll.
33 minuten geledenAL-FASHIR (ANP/AFP) - Minstens veertien mensen zijn gedood bij aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in de West-Soedanese regio Darfur. Dat melden lokale hulpverleners. De aanvallen waren gericht op de markt en andere delen van het kamp, waaronder moskeeën en huizen in de buurt van openbare infrastructuur, aldus de noodhulpdienst in een verklaring.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft in Rome overleg gevoerd met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. De twee bespraken het voor maandag geplande gesprek over Oekraïne tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische leger is begonnen met een grootschalige inzet van grondtroepen als onderdeel van zijn nieuwe grote offensief in de Palestijnse Gazastrook. In het noorden en zuiden van het kustgebied vechten militairen sinds zaterdag tegen de Hamas-beweging, aldus de strijdkrachten zondag.
4 uur geledenCAIRO (ANP/RTR) - Ruim 460 Palestijnen zijn de afgelopen week gedood bij Israëlische militaire aanvallen op de Gazastrook, meldde het ministerie van Volksgezondheid van het Palestijnse gebied zondag. In de periode van 11 tot 17 mei zijn ook ruim 1400 gewonden geteld.
6 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV is tijdens een speciale dienst in het Vaticaan geïnaugureerd als hoofd van de Katholieke Kerk. Tienduizenden mensen hadden zich op het Sint-Pietersplein verzameld voor het ceremoniële begin van Leo's pontificaat.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO-leiders houden het op hun top in Den Haag kort, verwachten diplomaten. De Amerikaanse president Donald Trump - als hij inderdaad komt - en zijn 31 collega's vergaderen niet alleen maar een paar uur. Ze zijn ook zo zuinig mogelijk met de gezamenlijke conclusies die ze na afloop opsommen in een slotverklaring. Ze willen botsingen voorkomen en gaan meningsverschillen uit de weg.
11 uur geleden