Noorse politie verwacht geen overlevenden na aardverschuiving
ASK (ANP/DPA) - De Noorse politie denkt niet langer overlevenden te zullen vinden bij het dorp Ask, waar nog drie mensen worden vermist na een aardverschuiving vorige week. Tot dusver zijn er zeven doden gevonden. Dinsdag was er opnieuw een aardverschuiving in het gebied net boven Oslo, maar daarbij raakte niemand gewond.
De zoekactie die op touw is gezet, zal zich nu focussen op vinden van de drie lichamen, zei korpschef Ida Melbo Øystese op een persconferentie. "Ook al hebben we de hoop opgegeven om overlevenden te vinden, de zoektocht is nog niet voorbij", zei Øystese. "We gaan nu een andere fase in om iedereen te vinden die verdwenen is."
De reddingsoperatie is dinsdag tijdelijk gestaakt na een nieuwe, kleinere aardverschuiving in het gebied. Deskundigen onderzoeken nu wanneer het veilig genoeg is om de werkzaamheden te hervatten.
Winterse weer
Behalve de instabiele grond bemoeilijken ook het winterse weer en de grote hopen puin het zoekwerk, lieten de reddingswerkers eerder weten. Er zijn onder meer zoekhonden en hittezoekende camera's ingezet. Maandag werd nog een hond levend onder een ingestort huis vandaan gehaald.
Duizend mensen werden geëvacueerd vanwege de aardverschuiving. Tien mensen raakten gewond en negen huizen zijn verwoest.
Meer uit Buitenland
NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
4 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
4 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
7 uur geleden