Noorse politie verwacht geen overlevenden na aardverschuiving
ASK (ANP/DPA) - De Noorse politie denkt niet langer overlevenden te zullen vinden bij het dorp Ask, waar nog drie mensen worden vermist na een aardverschuiving vorige week. Tot dusver zijn er zeven doden gevonden. Dinsdag was er opnieuw een aardverschuiving in het gebied net boven Oslo, maar daarbij raakte niemand gewond.
De zoekactie die op touw is gezet, zal zich nu focussen op vinden van de drie lichamen, zei korpschef Ida Melbo Øystese op een persconferentie. "Ook al hebben we de hoop opgegeven om overlevenden te vinden, de zoektocht is nog niet voorbij", zei Øystese. "We gaan nu een andere fase in om iedereen te vinden die verdwenen is."
De reddingsoperatie is dinsdag tijdelijk gestaakt na een nieuwe, kleinere aardverschuiving in het gebied. Deskundigen onderzoeken nu wanneer het veilig genoeg is om de werkzaamheden te hervatten.
Winterse weer
Behalve de instabiele grond bemoeilijken ook het winterse weer en de grote hopen puin het zoekwerk, lieten de reddingswerkers eerder weten. Er zijn onder meer zoekhonden en hittezoekende camera's ingezet. Maandag werd nog een hond levend onder een ingestort huis vandaan gehaald.
Duizend mensen werden geëvacueerd vanwege de aardverschuiving. Tien mensen raakten gewond en negen huizen zijn verwoest.
Meer uit Buitenland
DUBAI (ANP) - Een tanker is voor de kust van de Verenigde Arabische Emiraten geraakt door onbekende projectielen. Dat meldt de Britse scheepvaartmonitor United Kingdom Maritime Trade Operations (UKMTO) maandag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De troepen van het Amerikaanse Centrale Commando (CENTCOM) zullen vanaf maandag steun verlenen aan Project Freedom om de vrijheid van scheepvaart voor de commerciële scheepvaart door de Straat van Hormuz te herstellen. Dat schrijft het CENTCOM op X.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Oud-burgemeester Rudy Giuliani van New York is opgenomen in het ziekenhuis en "verkeert in kritieke, maar stabiele toestand". Dat meldt zijn woordvoerder Ted Goodman op X.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Elke poging van de VS om zich te mengen in de Straat van Hormuz wordt beschouwd als een schending van het staakt-het-vuren. Dat schrijft Ebrahim Azizi, hoofd van de nationale veiligheidscommissie in het Iraanse parlement, op X.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk staat op het punt onderhandelingen te starten om zich aan te sluiten bij het leningsplan ter waarde van 90 miljard euro van de EU voor Oekraïne. Dat stelt de Britse regering zondag in een verklaring.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.
9 uur geleden