Noorse multimiljonair Hagen komt vrij
OSLO (ANP/DPA) - De Noorse multimiljonair Tom Hagen, die eind april was gearresteerd op verdenking van betrokkenheid bij de dood van zijn echtgenote, wordt vrijgelaten. Het Noorse hooggerechtshof verwierp het beroep van de politie tegen een rechtbankbesluit om Hagen vrij te laten. Dat heeft Hagen's advocaat vrijdag gezegd. De politie heeft gezegd dat Hagen nog wel verdachte blijft.
De districtsrechtbank in Lillestrøm bij Oslo had afgelopen week besloten Hagen voor vier weken in voorlopige hechtenis te nemen vanwege het risico op het vernietigen van bewijsmateriaal. Hagen's advocaat was tegen deze beslissing in beroep gegaan en donderdag besloot een hogere rechtbank dat hij moest worden vrijgelaten. Twee van de drie rechters meenden dat er onvoldoende reden was om een misdrijf te vermoeden. De politie had tegen deze beslissing beroep aangetekend bij het hooggerechtshof.
Hagen's vrouw Anne-Elisabeth verdween op 31 oktober 2018 spoorloos uit het familiehuis in Lørenskog bij Oslo en is nooit teruggevonden. Ze leek aanvankelijk te zijn ontvoerd. De autoriteiten verklaarden later dat de vrouw vermoedelijk om het leven is gebracht. Het verzoek om losgeld was mogelijk bedoeld om onderzoekers op het verkeerde been te zetten. Haar verdwijning wordt beschouwd als een van de meest sensationele strafzaken in de recente Noorse geschiedenis.
Andere verdachte
Donderdagavond arresteerde de politie een andere verdachte in de zaak. De man, tussen 30 en 40 jaar oud, wordt ervan beschuldigd de vrouw te hebben vermoord of betrokken te zijn geweest bij de moord, aldus de politie vrijdag. Hij is een bekende van Hagen en is thuis in de wereld van cryptovaluta. Het losgeld dat destijds was geëist moest in cryptomunten worden betaald.
Tom Hagen behoort tot de rijkste mensen in Noorwegen. Zijn vermogen is eerder geschat op 1,9 miljard kroon (ongeveer 170 miljoen euro).
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun eerste overleg sinds lange tijd beëindigd. Volgens de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken is afgesproken door te gaan met de onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma.
33 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een racistische video verwijderd met oud-president Barack Obama en diens vrouw Michelle als apen. Het bericht is niet meer te zien op Trumps spreekbuis Truth Social. Het Witte Huis verklaarde dat de beelden per ongeluk door een medewerker waren geplaatst.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft vrijdag op twee adressen huiszoekingsbevelen uitgevoerd in verband met een onderzoek naar "wangedrag in een openbaar ambt". In een verklaring zegt de politie dat "een 72-jarige man" betrokken is bij het wangedrag. In het persbericht noemt de politie geen naam, maar tegenover Sky News bevestigt ze dat de doorzoekingen verband houden met het onderzoek naar oud-bewindspersoon Peter Mandelson.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De zwarte Republikeinse senator Tim Scott roept president Donald Trump op de video waarin oud-president Barack Obama en zijn vrouw Michelle worden afgebeeld als apen, offline te halen. "Ik hoop dat het nep is, want het is het meest racistische dat ik ooit uit dit Witte Huis heb gezien", schrijft hij op X.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie komt met een nieuw sanctiepakket tegen Rusland, het twintigste. De nieuwe sancties richten zich onder meer op Russische energie, financiële diensten en handel, laat voorzitter van de Commissie Ursula von der Leyen weten.
6 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft excuses aangeboden voor haar "vriendschap met Epstein". Het Noorse hof deelde vrijdag een verklaring van de kroonprinses. "Het is belangrijk voor mij om mijn excuses aan te bieden aan iedereen die ik teleurgesteld heb", schrijft Mette-Marit. De vrouw van kroonprins Haakon biedt ook haar excuses aan "voor de situatie waarin ik de koninklijke familie heb gebracht, vooral de koning en koningin".
7 uur geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - De activisten die afgelopen jaar met een scheepsvloot probeerden Gaza te bereiken maar werden gestopt door Israël, gaan een nieuwe poging ondernemen. Dat zegt een van de destijds gearresteerde opvarenden, Thiago Avila. De flotilla zal op dezelfde dag als de eerdere missie vertrekken, 29 maart. Tegelijkertijd zal een groep over land vertrekken in een poging Gaza te bereiken.
7 uur geleden