Noorse massamoordenaar Breivik naar andere gevangenis
OSLO (ANP/DPA) - De Noorse massamoordenaar en extreemrechtse terrorist Anders Behring Breivik wordt overgeplaatst naar een andere gevangenis in Noorwegen. Hij gaat van de Telemark-gevangenis in Skien naar een cel in Ringerike.
Breivik zit al jaren onder bijzonder strenge veiligheidsvoorzieningen in Skien en daarom is een verandering van omgeving nu op zijn plaats, aldus de autoriteiten. De eveneens zwaar beveiligde Ringerike-gevangenis ligt ongeveer 40 kilometer ten noordwesten van Oslo, niet ver van het eiland Utøya waar Breivik in 2011 69 mensen vermoordde, voornamelijk sociaaldemocratische jongeren op zomerkamp. Kort daarvoor had hij een autobom laten ontploffen in het regeringsdistrict van Oslo, waarbij acht mensen omkwamen.
Breivik vroeg onlangs tevergeefs om vrijlating onder bepaalde voorwaarden. Tijdens de rechtszaak hierover klaagde hij opnieuw over de omstandigheden in Skien, waar hij sinds 2013 in isolatie zit. Hij werd in 2012 veroordeeld tot de toenmalige maximumstraf van 21 jaar gevangenisstraf.
Meer uit Buitenland
WILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
5 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
8 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
9 uur geleden