Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse massamoordenaar Breivik naar andere gevangenis

Noorse massamoordenaar Breivik naar andere gevangenis

OSLO (ANP/DPA) - De Noorse massamoordenaar en extreemrechtse terrorist Anders Behring Breivik wordt overgeplaatst naar een andere gevangenis in Noorwegen. Hij gaat van de Telemark-gevangenis in Skien naar een cel in Ringerike.

Breivik zit al jaren onder bijzonder strenge veiligheidsvoorzieningen in Skien en daarom is een verandering van omgeving nu op zijn plaats, aldus de autoriteiten. De eveneens zwaar beveiligde Ringerike-gevangenis ligt ongeveer 40 kilometer ten noordwesten van Oslo, niet ver van het eiland Utøya waar Breivik in 2011 69 mensen vermoordde, voornamelijk sociaaldemocratische jongeren op zomerkamp. Kort daarvoor had hij een autobom laten ontploffen in het regeringsdistrict van Oslo, waarbij acht mensen omkwamen.

Breivik vroeg onlangs tevergeefs om vrijlating onder bepaalde voorwaarden. Tijdens de rechtszaak hierover klaagde hij opnieuw over de omstandigheden in Skien, waar hij sinds 2013 in isolatie zit. Hij werd in 2012 veroordeeld tot de toenmalige maximumstraf van 21 jaar gevangenisstraf.

Meer uit Buitenland

Israël: overgedragen overblijfselen niet van gijzelaar

JERUZALEM (ANP/RTR) - Het stoffelijk overschot dat Hamas dinsdag heeft overgedragen aan Israël is niet van een van de gijzelaars, meldt het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Een forensisch instituut heeft geprobeerd de overblijfselen te identificeren, maar kwam tot de conclusie dat die niet behoorden tot een van de twee gijzelaars waar Israël nog op wacht.

6 minuten geleden
CARE breidt noodhulp in Gaza uit naar noorden

GAZA-STAD (ANP) - CARE gaat de komende weken de hulpverlening in de Gazastrook uitbreiden naar het noorden van het Palestijnse gebied. De hulporganisatie zegt dat er nu genoeg goederen beschikbaar zijn om medische basiszorg te bieden in het noorden van Gaza. Volgens CARE is de nood daar het hoogst.

1 uur geleden
Zoektocht naar vermiste vlucht MH370 eind december hervat

KUALA LUMPUR (ANP) - De zoektocht naar vlucht MH370 van Malaysia Airlines wordt op 30 december hervat, meldt het Maleisische ministerie van Transport. De meest recente zoektocht in de zuidelijke Indische Oceaan, waar het wrak van het vliegtuig zich naar alle waarschijnlijkheid bevindt, werd in april van dit jaar stopgezet vanwege slechte weersomstandigheden.

2 uur geleden
Zuid-Koreaanse leider kiest geen kant in conflict China en Japan

SEOUL (ANP) - De Zuid-Koreaanse president Lee Jae-myung kiest geen partij in het onlangs gerezen diplomatieke conflict tussen China en Japan. Dat zei Lee woensdag tijdens zijn persconferentie ter gelegenheid van de herdenking van de staat van beleg op 3 december in Zuid-Korea. Exact een jaar geleden riep Lee's voorganger, de inmiddels afgezette Yoon Suk-yeol, die af.

3 uur geleden
Europa eens over afschaffing Russische gasimport tegen 2027

BRUSSEL (ANP) - De Europese Raad heeft woensdag een akkoord bereikt met het Europees Parlement over de geleidelijke afschaffing van de Russische gasimport tegen 2027. Het akkoord past in breder Europees beleid om de afhankelijkheid van Russische energie te beëindigen.

4 uur geleden
Congresleden VS willen voorkomen dat Trump Venezuela aanvalt

WASHINGTON (ANP) - Verschillende Republikeinen en Democraten in het Amerikaanse Congres willen voorkomen dat hun regering een aanval op Venezolaans grondgebied uitvoert. De parlementariërs zeiden dinsdag (lokale tijd) dat ze daartoe resoluties zullen indienen die president Donald Trump verbieden om zonder parlementaire goedkeuring een aanval te bevelen.

4 uur geleden
Palestijnen melden dood journalist door Israëlische droneaanval

KHAN YOUNIS (ANP) - De Palestijnse journalist Mahmoud Wadi is gedood bij een Israëlische droneaanval in de Gazastrook, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. Een andere journalist raakte gewond bij dezelfde aanval, die plaatsvond in de zuidelijke stad Khan Younis.

7 uur geleden