Noorse massamoordenaar Breivik krijgt twee cavia's in zijn cel
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse massamoordenaar Anders Breivik heeft twee cavia's en een aantal foto's van fjorden gekregen voor in zijn cel. De terrorist heeft eerder geklaagd over de "onmenselijke" leefomstandigheden tijdens zijn gevangenschap en de autoriteiten proberen die op deze manier te verbeteren.
Breivik heeft eerder zelfs geprocedeerd tegen de Noorse staat om betere omstandigheden af te dwingen. Hij zit inmiddels dertien jaar in isolatie en betoogde dat dat in strijd was met zijn mensenrechten. Breivik zou er depressief van zijn geworden. De rechter ging niet mee in zijn argumentatie.
De 45-jarige gevangene heeft drie privévertrekken met onder meer een televisie en een Xbox. Eerder had hij ook al drie parkieten, maar hij verklaarde liever andere huisdieren te hebben.
Breivik doodde in 2011 77 mensen in Noorwegen. Hij liet een bom afgaan in Oslo en schoot daarna tientallen mensen neer op het eiland Utøya. Hij zit een straf van 21 jaar uit, die kan worden verlengd zolang hij wordt beschouwd als een gevaar voor de samenleving. Woensdag wees de rechter een verzoek om vervroegde vrijlating af.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Daniëlle van de Donk en Daphne van Domselaar zijn terug in de selectie van Oranje. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink bekendgemaakt. De selectie van 23 speelsters speelt komende maand WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Ierland.
37 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De voorzitter van Bayern München, Uli Hoeness, heeft kritiek op Jürgen Klopp, de voormalige trainer van Liverpool. Klopp vliegt tegenwoordig de hele wereld over om lezingen te geven voor Red Bull. "Ik zie hem liever weer als trainer", zegt Hoeness in een interview met het Duitse blad Bild.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Erevoorzitter Uli Hoeness heeft aangekondigd dat Bayern München harder gaat optreden tegen zaakwaarnemers die steeds meer geld willen verdienen aan transfers. "We accepteren niet langer dat zaakwaarnemers bepalen hoe de zaken worden gedaan. Hun werk staat niet meer in verhouding tot de bedragen die ze vragen en vaak ook nog krijgen", zei Hoeness in de Duitse krant Bild. "We zullen vaker 'nee' zeggen en weigeren mee te gaan in deze waanzin."
7 uur geledenGIRONA (ANP/RTR) - Trainer Hansi Flick geeft de spelers van FC Barcelona twee dagen vrij om bij te komen van twee nederlagen op rij. "Ik denk dat het belangrijk is dat ze zich herpakken", zei de coach na de 2-1-nederlaag tegen Girona, waardoor de Catalaanse ploeg de koppositie kwijtraakte aan Real Madrid. Het verlies tegen Girona kwam vier dagen na de 4-0-nederlaag tegen Atlético in het Spaanse bekertoernooi.
8 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA heeft dankzij een uitzondering in de wetgeving een Libanees paspoort gekregen. "Trots om officieel Libanees te zijn. Ik hou van Libanon en voel me thuis in dit prachtige land", aldus de Zwitser in een post op Instagram.
8 uur geledenGIRONA (ANP) - FC Barcelona heeft zijn tweede nederlaag op rij geleden. Vier dagen na de 4-0 bij Atlético Madrid in het Spaanse bekertoernooi verloor de ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong de competitiewedstrijd bij Girona met 2-1. Barcelona moet na de nederlaag de koppositie in La Liga afstaan aan Real Madrid, dat nu 2 punten meer heeft.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga is niet langer assistent-trainer bij Tottenham Hotspur. De voormalige coach van Ajax had de mogelijkheid om aan te blijven na het recente ontslag van Thomas Frank, maar heeft ervoor gekozen om afscheid te nemen. Dat meldde de club uit Londen in een verklaring.
23 uur geleden