Noorse massamoordenaar Breivik krijgt twee cavia's in zijn cel
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse massamoordenaar Anders Breivik heeft twee cavia's en een aantal foto's van fjorden gekregen voor in zijn cel. De terrorist heeft eerder geklaagd over de "onmenselijke" leefomstandigheden tijdens zijn gevangenschap en de autoriteiten proberen die op deze manier te verbeteren.
Breivik heeft eerder zelfs geprocedeerd tegen de Noorse staat om betere omstandigheden af te dwingen. Hij zit inmiddels dertien jaar in isolatie en betoogde dat dat in strijd was met zijn mensenrechten. Breivik zou er depressief van zijn geworden. De rechter ging niet mee in zijn argumentatie.
De 45-jarige gevangene heeft drie privévertrekken met onder meer een televisie en een Xbox. Eerder had hij ook al drie parkieten, maar hij verklaarde liever andere huisdieren te hebben.
Breivik doodde in 2011 77 mensen in Noorwegen. Hij liet een bom afgaan in Oslo en schoot daarna tientallen mensen neer op het eiland Utøya. Hij zit een straf van 21 jaar uit, die kan worden verlengd zolang hij wordt beschouwd als een gevaar voor de samenleving. Woensdag wees de rechter een verzoek om vervroegde vrijlating af.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
6 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
7 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
8 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
8 uur geleden