Noorse massamoordenaar Breivik krijgt twee cavia's in zijn cel
OSLO (ANP/AFP) - De Noorse massamoordenaar Anders Breivik heeft twee cavia's en een aantal foto's van fjorden gekregen voor in zijn cel. De terrorist heeft eerder geklaagd over de "onmenselijke" leefomstandigheden tijdens zijn gevangenschap en de autoriteiten proberen die op deze manier te verbeteren.
Breivik heeft eerder zelfs geprocedeerd tegen de Noorse staat om betere omstandigheden af te dwingen. Hij zit inmiddels dertien jaar in isolatie en betoogde dat dat in strijd was met zijn mensenrechten. Breivik zou er depressief van zijn geworden. De rechter ging niet mee in zijn argumentatie.
De 45-jarige gevangene heeft drie privévertrekken met onder meer een televisie en een Xbox. Eerder had hij ook al drie parkieten, maar hij verklaarde liever andere huisdieren te hebben.
Breivik doodde in 2011 77 mensen in Noorwegen. Hij liet een bom afgaan in Oslo en schoot daarna tientallen mensen neer op het eiland Utøya. Hij zit een straf van 21 jaar uit, die kan worden verlengd zolang hij wordt beschouwd als een gevaar voor de samenleving. Woensdag wees de rechter een verzoek om vervroegde vrijlating af.
Meer uit Voetbal
MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.
1 minuut geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.
49 minuten geledenNAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft zich met de nodige moeite gehandhaafd in de Premier League. De club uit Londen won de laatste competitiewedstrijd thuis van Everton met 1-0 en eindigt als zeventiende met 41 punten.
16 uur geleden