Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse massamoordenaar Breivik komt niet vervroegd vrij

Noorse massamoordenaar Breivik komt niet vervroegd vrij

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse massamoordenaar, neonazi en terrorist Anders Behring Breivik komt niet vervroegd vrij. Zijn poging om onder voorwaarden uit de gevangenis te komen, is gestrand. Breivik voerde in 2011 de dodelijkste aanvallen in Noorwegen in vredestijd uit, met 77 doden als gevolg.

Een rechter oordeelde dat Breivik achter slot en grendel moet blijven. De rechtbank volgt daarmee het Openbaar Ministerie, dat Breivik nog steeds als een zeer gevaarlijk man beschouwt en hem daarom opgesloten wil houden.

De 42-jarige Breivik had voor de rechter verklaard dat hij is veranderd. Maar hij is dat niet, aldus een aanklager eerder tijdens een rechtszitting in de gevangenis van Skien over het verzoek van de moordenaar om voorwaardelijke vrijlating. Volgens het OM is Breivik niet te vertrouwen.

Breivik pleegde ruim tien jaar geleden aanslagen in de Noorse hoofdstad Oslo en op het eiland Utøya uit extreemrechtse en islamofobe motieven. In de zomer van 2012 werd hij veroordeeld tot de toen geldende maximumstraf van 21 jaar cel, maar die kan verlengd worden zolang hij als een gevaar wordt beschouwd.

Meer uit Buitenland

Meer dan honderd doden door zinken boot Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - In Congo zijn zeker 107 mensen om het leven gekomen bij het zinken van een boot. Het vaartuig vloog in brand op de Congorivier en kon niet meer worden gered. Volgens de regering zijn er ook nog 146 mensen vermist.

8 uur geleden
Roken en vapen op Belgische terrassen verboden vanaf 2027

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Per 1 januari 2027 komt er een verbod op roken en vapen op en bij terrassen in België, meldt minister van Volksgezondheid Frank Vandenbroucke. Ook wordt roken in zogeheten rookkamers, zoals in cafés, luchthavens en shishabars niet meer toegestaan.

13 uur geleden
NAVO stuurt nieuwe beschermingsmissie naar oostflank

BRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat de Oost-Europese lidstaten beschermen met een nieuwe operatie. De Oostelijke Schildwacht-missie (Eastern Sentry) gaat speciale aandacht besteden aan het afslaan van drones, zeggen NAVO-chef Mark Rutte en de hoogste commandant van de alliantie. Onder meer Duitsland, het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en Denemarken gaan bijdragen. "We verwachten spoedig ook meer van anderen."

13 uur geleden
Algemene Vergadering VN steunt stappen naar tweestatenoplossing

NEW YORK (ANP/RTR) - De Algemene Vergadering van de Verenigde Naties heeft ingestemd met "tastbare, tijdgebonden en onomkeerbare stappen" naar een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen. Een verklaring hierover werd met ruime meerderheid aangenomen.

13 uur geleden
'Volledige steun VS' na Russische drones, zegt Poolse minister

WARSCHAU (ANP) - De Verenigde Staten hebben Polen verzekerd dat het op hun volledige steun als NAVO-bondgenoot kan rekenen, zegt de Poolse defensieminister. Hij belde met zijn Amerikaanse collega over de Russische drones die eerder deze week het Poolse luchtruim binnendrongen.

13 uur geleden
Verdachte moord Kirk beschreef kogelhuls: 'hé fascisten, vangen!'

OREM (ANP) - De opgepakte verdachte van de moord op Charlie Kirk heeft meerdere boodschappen achtergelaten op zijn kogelhulzen. Volgens de gouverneur van de staat Utah Spencer Cox stond er onder meer "hé fascisten, vangen!" op geschreven.

13 uur geleden
Ambassade Israël: uitsluiting songfestival teken van moreel falen

DEN HAAG (ANP) - Dat Nederland niet meedoet aan het Eurovisie Songfestival als Israël ook deelneemt, is volgens de Israëlische ambassade in Den Haag "een teken van moreel falen". De ambassade beschouwt het besluit van de omroep AVROTROS als het buitensluiten van "de hele Israëlische samenleving".

14 uur geleden