Noorse langlaufster Johaug pakt eerste goud op Spelen van Beijing
ZHANGJIAKOU (ANP) - De Noorse langlaufster Therese Johaug heeft de eerste gouden medaille veroverd op de Olympische Spelen van Beijing. De 33-jarige Johaug zegevierde op de skiatlon over 15 kilometer, een combinatie van 7,5 kilometer klassieke stijl en 7,5 kilometer vrije stijl. Ze kwam juichend over de finish na 44 minuten en 13 seconden.
Johaug nam al snel het initiatief in de wedstrijd over de kunstsneeuw in Zhangjiakou, waar de temperatuur bijna 13 graden Celsius onder het vriespunt lag. Na de wissel sprong de veertienvoudig wereldkampioene weg uit de kopgroep, waarna de Noorse haar eerste individuele olympische titel binnenhaalde. Johaug had op de Spelen van 2010 in Vancouver al goud gepakt met de Noorse estafetteploeg op de 4x5 kilometer. Vier jaar later in Sotsji pakte ze zilver (30 kilometer) en brons (10 kilometer).
De langlaufster ontbrak op de Spelen van Pyeongchang 2018 vanwege een dopingschorsing. Ze testte positief op een verboden middel dat ze naar eigen zeggen via een zonnebrandmiddel, dat ze op haar lippen had gesmeerd, in haar lichaam had gekregen.
Droom
"Een droom komt hiermee uit", zei Johaug na haar gouden race in Beijing. "Ik heb hier duizenden uren voor getraind en ben hiervoor jarenlang van huis geweest. Prachtig om mijn doel nu te bereiken." Ze volgt de Zweedse Charlotte Kalla op als olympisch kampioene op de skiatlon. Kalla bemachtigde vier jaar geleden in Zuid-Korea de eerste gouden plak van de Spelen. De Zweedse eindigde nu op de negentiende plaats in het veld van 64 deelneemsters, op 3.40 van Johaug.
Een halve minuut na de Noorse winnares pakte Natalia Neprjajeva uit Rusland het zilver, brons ging naar de Oostenrijkse Teresa Stadlober.
Meer uit Sport
WILLEMSTAD (ANP) - De rechter-commissaris op Curaçao heeft dinsdagmiddag (lokale tijd) de hechtenis van tophonkballer Jonathan Schoop (34) opgeheven. Schoop blijft nog wel verdachte in een grootschalig onderzoek naar illegaal wapenbezit.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
15 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
16 uur geleden