Noorse koning Harald: gedachten bij koning Charles en familie
OSLO (ANP) - De Noorse koning Harald en zijn familie zijn donderdag in gedachten bij de nieuwe Britse koning Charles en zijn familie. Dat laat het Noorse hof donderdag weten in reactie op het overlijden van de koningin Elizabeth. Het hof stelt dat "de koninklijke familie met grote droefheid" kennis heeft genomen van het overlijden.
"Onze gedachten gaan uit naar Zijne Majesteit de Koning en de naaste familie bij het overlijden van koningin Elizabeth", laat het hof namens de Noorse koninklijke familie weten. "Een eeuw lang heeft de koningin zich gewijd aan haar werk en vergezelde ze het Britse volk langs vreugde en verdriet, in goede en slechte tijden. Ons medeleven gaat ook uit naar het Britse volk."
Het Noorse hof laat verder weten dat koning Harald heeft besloten dat zowel vrijdag als op de dag van de begrafenis de vlag halfstok zal worden gehesen vanaf het balkon van het paleis.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.
1 uur geledenAMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.
3 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
8 uur geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
9 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
11 uur geleden