Noorse handbalsters voor tiende keer Europees kampioen
WENEN (ANP) - De Noorse handbalsters zijn voor de tiende keer Europees kampioen geworden. Noorwegen won de finale in Wenen met 31-23 van Denemarken.
Voor de Noorse handbalsters, die eerder deze zomer al de olympische titel wonnen door in Parijs titelverdediger en wereldkampioen Frankrijk te verslaan, is het de derde Europese titel op rij.
Nederland eindigde als zesde op het EK. Het team van bondscoach Henrik Signell verloor de strijd om de vijfde plaats van Zweden.
Meer uit Sport
MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel blijkt bij zijn val in de veldrit van Loenhout eind december een rib te hebben gebroken. De diagnose die destijds naar buiten werd gebracht door zijn ploeg Alpecin-Deceuninck was dat er sprake was van gekneusde ribben.
26 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Madison Keys heeft voor het eerst de Australian Open gewonnen. De Amerikaanse versloeg in de finale Aryna Sabalenka (6-3 2-6 7-5), die de twee vorige edities van het eerste grandslamtoernooi van het jaar had gewonnen.
2 uur geledenTECHENDORF (ANP) - Marathonschaatsster Esther Kiel heeft het Open NK op natuurijs gewonnen. Ze won na een wedstrijd over 100 kilometer de sprint van een uitgedund peloton op de Weissensee. Tessa Snoek werd tweede, voor Elsemieke van Maaren.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Aniek van Koot is er niet in geslaagd de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de als eerste geplaatste Japanse Yui Kamiji (6-2 6-2).
5 uur geledenWILLUNGA HILL (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de vijfde etappe gewonnen van de Tour Down Under, de Australische openingswedstrijd van het wielerseizoen. De coureur uit Ecuador van UAE Team Emirates-XRG kwam na 145 kilometer als eerste aan op Willunga Hill. Hij versloeg de Brit Oscar Onley en Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland in een sprint. Bauke Mollema was met een veertiende plaats de beste Nederlander.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary zilver veroverd op de 1000 meter. De 26-jarige schaatsster moest met 1.13,46 alleen Miho Takagi voor zich dulden. De Japanse wereldkampioene won ook de derde wereldbekerwedstrijd in een tijd van 1.13,10.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de derde 1500 meter van dit seizoen in de wereldbeker gewonnen. De 20-jarige wereldkampioen schaatste een nieuw baanrecord in Calgary (1.41,22). De Chinees Ning Zhongyan (1.42,24) eindigde als tweede, vlak voor de Noor Peder Kongshaug (1.42,25).
7 uur geleden