Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse cruisemaatschappij legt vloot stil na corona-uitbraak

Noorse cruisemaatschappij legt vloot stil na corona-uitbraak

OSLO (ANP/RTR/DPA) - De Noorse rederij Hurtigruten heeft tot nader order haar expeditie-cruiseschepen uit de vaart genomen nadat op een ervan een uitbraak van het coronavirus was vastgesteld. Zeker 41 passagiers en bemanningsleden, onder wie veel Filipijnse medewerkers, van de MS Roald Amundsen zijn positief getest. Honderden anderen is gevraagd de komende tien dagen in quarantaine te blijven.

"Een eerste evaluatie wijst op verscheidene mankementen in onze interne procedures", zei topman Daniel Skjeldam maandag. "Onze eigen nalatigheid alsmede de recente toename van de infecties internationaal hebben ons doen besluiten te stoppen met alle expeditiecruises in Noorse en internationale wateren". Behalve de Roald Amundsen varen voorlopig ook de Fridtjof Nansen en de Spitsbergen niet meer uit.

De Noorse politie gaat onderzoeken of er wetten zijn overtreden. "We hebben redenen gevonden om een zaak te openen", aldus een woordvoerder. De regering liet maandag weten dat contact is opgenomen met onder meer de gezondheidsautoriteiten in Denemarken, Duitsland en Oostenrijk in verband met de corona-uitbraak op het schip van Hurtigruten, dat nu in de haven van Tromsø ligt.

Lijndienst

Hurtigruten onderhoudt ook een lijndienst tussen Bergen en Kirkenes. Die gaat, met de vereiste restricties, vooralsnog gewoon door. De Noorse maatschappij hervatte als eerste de cruises half juni, met minder passagiers dan gebruikelijk, extra aandacht voor afstand houden en strenge hygiënemaatregelen. De bemanningsleden, overwegend buitenlanders, waren thuis getest op corona, maar verbleven niet in quarantaine voor ze aan het werk gingen.

Eind vorige week bleken 36 van hen besmet, van wie er vier in het ziekenhuis belandden. Ze hebben op twee tochten contact gehad met 387 passagiers. Vijf van hen hebben het virus ook opgelopen, is tot dusver vast komen te staan. Velen zijn echter van boord gegaan voordat de uitbraak bekend werd. Zij moeten nog worden gelokaliseerd.

Meer uit Buitenland

Verdachten incident RAF-basis Fairford op borgtocht vrijgelaten

FAIRFORD (ANP) - De vijf Britse mannen die werden opgepakt op verdenking van het beramen van een aanslag op de RAF-luchtmachtbasis nabij Fairford, worden maandagmiddag op borgtocht vrijgelaten. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie in een persconferentie. De politie doet wel nog verder onderzoek naar het vijftal.

48 minuten geleden
Aanklagers eisen enkelband voor Franse oud-minister om corruptie

PARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.

1 uur geleden
Tientallen doden in Myanmar door luchtaanval van het leger

KYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.

2 uur geleden
Turkse komiek veroordeeld voor beledigen Erdogan in optreden

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.

2 uur geleden
Paus hekelt in Metz verruwing in internationale politiek

METZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.

3 uur geleden
Opgepakte mannen bij Britse luchtmachtbasis zijn allen Brits

LONDEN (ANP) - De vijf mannen die zondagochtend werden opgepakt bij de Britse luchtmachtbasis Fairford hebben allen de Britse nationaliteit, meldt de antiterrorismepolitie (CTP). Ze zijn tussen de 23 en 25 jaar oud en wonen alle vijf in Londen.

3 uur geleden
Vlaamse begrotingsonderhandelingen uitgesteld, minister onwel

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De begrotingsonderhandelingen die de Vlaamse regering maandag zou afronden, zijn uitgesteld omdat twee personen, waaronder een minister, onwel werden. De moeizame gesprekken duurden al 24 uur onafgebroken, wat minister Hilde Crevits (Binnenland) en een medewerker te veel werd. Voor de medewerker moest een ambulance komen naar het regeringsgebouw van het Vlaamse kabinet in Brussel.

3 uur geleden