Noorse coalitie valt ruim half jaar voor verkiezingen
OSLO (ANP/RTR) - De eurosceptische Centrumpartij is uit de Noorse regering gestapt uit onvrede over plannen om Europees energiebeleid over te nemen. De centrumlinkse Arbeiderspartij van premier Jonas Gahr Stoere staat er nu alleen voor, in aanloop naar de verkiezingen in september.
Acht van de twintig leden van het kabinet stapten op, onder wie de ministers van Defensie, Financiën en Justitie.
Noorwegen zit niet in de Europese Unie, maar de Arbeiderspartij wil goede betrekkingen met Brussel, ook door de dreiging van een handelsoorlog tussen Europa en de Verenigde Staten. De partij wil EU-richtlijnen aannemen over onder meer hernieuwbare energie en energieverbruik in gebouwen. De Centrumpartij wil juist minder regelgeving uit Brussel.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
44 minuten geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
3 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
8 uur geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
12 uur geleden