Noorse bondscoach roept Elabdellaoui op
OSLO (ANP) - De Noorse bondscoach Stale Solbakken heeft Omar Elabdellaoui opgenomen in zijn selectie voor de wedstrijden tegen Slowakije en Armenië. De 30-jarige vleugelverdediger, ooit bij Feyenoord op de loonlijst, maakte onlangs zijn rentree bij de Turkse club Galatasaray. Hij was meer dan een jaar uitgeschakeld door oogletsel, dat hij op oudejaarsavond 2020 opliep door vuurwerk.
Elf operaties voorkwamen dat Elabdellaoui blind zou blijven aan het rechteroog. "Het gaat te ver om te zeggen dat Omar weer 100 procent is, maar hij zit daar veel dichterbij dan we hadden durven dromen. Fysiek is hij in orde en hoewel hij in sommige situaties de juiste timing nog wat mist, heeft hij al een paar goede wedstrijden gespeeld. Hij is al lang van waarde bij ons, op en buiten het veld", aldus Solbakken dinsdag bij de bekendmaking van zijn groep van 25 man.
Elabdellaoui heeft sinds 2013 voor Noorwegen 47 interlands gespeeld. Solbakken selecteerde voor de komende duels ook de Feyenoorders Marcus Pedersen en Fredrik Aursnes.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
3 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
4 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
15 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
17 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
17 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
21 uur geleden