Noorse bondscoach roept Elabdellaoui op
OSLO (ANP) - De Noorse bondscoach Stale Solbakken heeft Omar Elabdellaoui opgenomen in zijn selectie voor de wedstrijden tegen Slowakije en Armenië. De 30-jarige vleugelverdediger, ooit bij Feyenoord op de loonlijst, maakte onlangs zijn rentree bij de Turkse club Galatasaray. Hij was meer dan een jaar uitgeschakeld door oogletsel, dat hij op oudejaarsavond 2020 opliep door vuurwerk.
Elf operaties voorkwamen dat Elabdellaoui blind zou blijven aan het rechteroog. "Het gaat te ver om te zeggen dat Omar weer 100 procent is, maar hij zit daar veel dichterbij dan we hadden durven dromen. Fysiek is hij in orde en hoewel hij in sommige situaties de juiste timing nog wat mist, heeft hij al een paar goede wedstrijden gespeeld. Hij is al lang van waarde bij ons, op en buiten het veld", aldus Solbakken dinsdag bij de bekendmaking van zijn groep van 25 man.
Elabdellaoui heeft sinds 2013 voor Noorwegen 47 interlands gespeeld. Solbakken selecteerde voor de komende duels ook de Feyenoorders Marcus Pedersen en Fredrik Aursnes.
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP) - Argentinië heeft zich maandagavond met een 2-0-zege op Oostenrijk verzekerd van een plek bij de laatste 32 van het wereldkampioenschap voetbal. De regerend wereldkampioen won eerder al van Algerije (3-0) en heeft 6 punten. Argentinië kan in theorie nog derde worden in de groep, maar zal ook dan als een van de beste nummers 3 doorgaan. Oostenrijk won eerder van Jordanië (3-1) en heeft 3 punten.
25 minuten geledenKANSAS CITY (ANP) - Denzel Dumfries heeft er vertrouwen in dat de defensie van het Nederlands elftal op het WK gedurende het toernooi steeds stabieler wordt. Dat vertelde de rechtervleugelverdediger na de training op een persconferentie in Kansas City.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Denzel Dumfries wil niets zeggen over zijn verwachte transfer naar Real Madrid. De rechtsback liet zich begin deze maand vlak voor de oefeninterland van Oranje tegen Algerije keuren door de medische staf van de Spaanse topclub, maar een officiële bevestiging van zijn transfer is uitgebleven.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal werkt met een fitte selectie toe naar de laatste groepswedstrijd in de Nederlandse nacht van donderdag op vrijdag op het WK. "Volgens mij is iedereen wel fit", verklapte Denzel Dumfries op een persconferentie.
1 uur geledenARLINGTON (ANP) - Lionel Messi is met zeventien doelpunten de nieuwe topscorer aller tijden op wereldkampioenschappen voetbal bij de mannen. Dat bereikte de Argentijnse sterspeler door maandag in de tweede groepswedstrijd van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico te scoren tegen Oostenrijk. In de 39e minuut maakte Messi de 1-0 in het Dallas Stadium.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De stadions van de speelsteden van het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zitten ondanks de hoge ticketprijzen nagenoeg vol. In de eerste 36 van in totaal 104 wedstrijden zaten er 2.307.947 toeschouwers op de tribunes, laat een woordvoerder van de FIFA weten. Het gemiddelde aantal toeschouwers is 64.110. Maar liefst 99,54 procent van alle stoeltjes was bezet.
2 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de groepstraining bij het Nederlands voetbalelftal hervat. De middenvelder verscheen even na 17.30 uur samen met de 25 andere internationals op het veld van KC Current in Kansas City voor de warming-up.
3 uur geleden