Noorse bondscoach roept Elabdellaoui op
OSLO (ANP) - De Noorse bondscoach Stale Solbakken heeft Omar Elabdellaoui opgenomen in zijn selectie voor de wedstrijden tegen Slowakije en Armenië. De 30-jarige vleugelverdediger, ooit bij Feyenoord op de loonlijst, maakte onlangs zijn rentree bij de Turkse club Galatasaray. Hij was meer dan een jaar uitgeschakeld door oogletsel, dat hij op oudejaarsavond 2020 opliep door vuurwerk.
Elf operaties voorkwamen dat Elabdellaoui blind zou blijven aan het rechteroog. "Het gaat te ver om te zeggen dat Omar weer 100 procent is, maar hij zit daar veel dichterbij dan we hadden durven dromen. Fysiek is hij in orde en hoewel hij in sommige situaties de juiste timing nog wat mist, heeft hij al een paar goede wedstrijden gespeeld. Hij is al lang van waarde bij ons, op en buiten het veld", aldus Solbakken dinsdag bij de bekendmaking van zijn groep van 25 man.
Elabdellaoui heeft sinds 2013 voor Noorwegen 47 interlands gespeeld. Solbakken selecteerde voor de komende duels ook de Feyenoorders Marcus Pedersen en Fredrik Aursnes.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Dean James en Richonell Margaret zijn per direct weer speelgerechtigd voor Go Ahead Eagles. Dat maakte de nummer 11 van de Eredivisie bekend op X. De twee spelers kwamen tijdens de laatste periode niet in actie vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. James is international van Indonesië en Margaret speelt voor Suriname.
8 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Dylan Vente van sc Heerenveen is per direct weer speelgerechtigd en sluit donderdag weer aan bij de training. Dat maakte de club uit Friesland woensdag bekend op X. De aanvaller van Suriname werd door Heerenveen een week aan de kant gehouden vanwege de paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is een samenwerking aangegaan met de Oostenrijkse voetbalclub LASK uit Linz. De coöperatie is gericht op "het delen van voetbalinhoudelijke kennis, het optimaliseren van ontwikkeltrajecten voor spelers en het identificeren van talent", meldde Ajax op de eigen website.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan donderdag niet beschikken over Jordy Clasie voor de eerste wedstrijd tegen Sjachtar Donetsk uit Oekraïne in de Conference League. De middenvelder, die net is teruggekeerd na een blessure, volgt een aangepast programma en is achtergebleven in Alkmaar.
13 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat PEC Zwolle helpen bij het identificeren van supporters die tijdens de zogenoemde IJsselderby van afgelopen zondag met verboden gezichtsbedekkende kleding en vuurwerk voor problemen zorgden. Dat bevestigt een woordvoerder van de KNVB.
17 uur geleden