Noorse atleet Ingebrigtsen wint 1500 meter in olympisch record
TOKIO (ANP) - De Noorse atleet Jakob Ingebrigtsen heeft op de Olympische Spelen de 1500 meter gewonnen. Dat deed de 20-jarige Ingebrigtsen in een olympisch record van 3.28,32. Voor de Noren is het de eerste gouden medaille in de atletiek sinds 1996, toen Vebjørn Rodal de 800 meter won.
Ingebrigtsen passeerde in de slotfase de Keniaanse wereldkampioen Timothy Cheruiyot, die in 3.29,01 genoegen moest nemen met zilver. De Brit Josh Kerr was 0,04 langzamer dan Cheruiyot en pakte het brons.
Het oude olympisch record stond op naam van de Keniaan Abel Kipsang, die twee dagen eerder in de halve finales in Tokio tot 3.31,65 kwam. Kipsang werd in de finale vierde. In de finale zetten zes finalisten een persoonlijk record neer.
De Indiër Neeraj Chopra bezorgde zijn land de eerste gouden atletiekmedaille ooit. De 23-jarige Chopra pakte de olympische titel bij het speerwerpen voor mannen. Hij wierp de speer 87,58 meter. Het podium werd gecompleteerd door de Tsjechen Jakub Vadlejch (86,67 meter) en Vítezslav Vesely (85,44 meter).
Meer uit Sport
MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.
2 uur geledenMONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.
5 uur geledenMONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.
6 uur geledenMONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
1 dag geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
1 dag geleden