Noorse atleet Ingebrigtsen wint 1500 meter in olympisch record
TOKIO (ANP) - De Noorse atleet Jakob Ingebrigtsen heeft op de Olympische Spelen de 1500 meter gewonnen. Dat deed de 20-jarige Ingebrigtsen in een olympisch record van 3.28,32. Voor de Noren is het de eerste gouden medaille in de atletiek sinds 1996, toen Vebjørn Rodal de 800 meter won.
Ingebrigtsen passeerde in de slotfase de Keniaanse wereldkampioen Timothy Cheruiyot, die in 3.29,01 genoegen moest nemen met zilver. De Brit Josh Kerr was 0,04 langzamer dan Cheruiyot en pakte het brons.
Het oude olympisch record stond op naam van de Keniaan Abel Kipsang, die twee dagen eerder in de halve finales in Tokio tot 3.31,65 kwam. Kipsang werd in de finale vierde. In de finale zetten zes finalisten een persoonlijk record neer.
De Indiër Neeraj Chopra bezorgde zijn land de eerste gouden atletiekmedaille ooit. De 23-jarige Chopra pakte de olympische titel bij het speerwerpen voor mannen. Hij wierp de speer 87,58 meter. Het podium werd gecompleteerd door de Tsjechen Jakub Vadlejch (86,67 meter) en Vítezslav Vesely (85,44 meter).
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft eenvoudig de derde ronde bereikt van het tennistoernooi in Rome. De als eerste geplaatste Italiaan was in twee sets te sterk voor Sebastian Ofner (6-3 6-4). De Oostenrijker staat op de 82e positie van de wereldranglijst.
1 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spaanse wegracer Jorge Martín heeft op spectaculaire wijze de sprintrace gewonnen van de MotoGP bij de Grote Prijs van Frankrijk. Hij startte op het circuit van Le Mans als achtste, maar wist zijn Aprilia in de eerste drie bochten naar de eerste plaats te sturen. De wereldkampioen van 2024 hield vervolgens stand tot aan de finish.
6 uur geledenL'ANGLIRU (ANP) - Anna van der Breggen heeft naast de eindzege gegrepen in de Vuelta Femenina. De 36-jarige wielrenster van SD Worx - Protime moest haar leidende positie in de slotrit met aankomst op de beruchte Alto de l'Angliru afstaan aan de Spaanse Paula Blasi van UAE Team ADQ. De Zwitserse Petra Stiasny van Human Powered Health won de etappe.
7 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
1 dag geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 dag geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
1 dag geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
1 dag geleden