Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorse aanklager wil dat terrorist Breivik in cel blijft

Noorse aanklager wil dat terrorist Breivik in cel blijft

OSLO (ANP/DPA) - Het Noorse openbaar ministerie beschouwt de veroordeelde terrorist en massamoordenaar Anders Behring Breivik (42) nog steeds als een zeer gevaarlijk man en wil hem daarom opgesloten houden. Breivik heeft voor de rechtbank verklaard dat hij is veranderd, maar is dat niet, zei aanklager Hulda Karlsdottir donderdag tijdens een rechtszitting in de gevangenis van Skien over een verzoek van de Utøya-moordenaar om voorwaardelijke vrijlating.

Volgens het OM is er niets veranderd in zijn gedrag en vormt Breivik hetzelfde gevaar als tien jaar geleden. "De zaak is duidelijk. Breivik is niet te vertrouwen. De Breivik die vandaag om vertrouwen vraagt, is dezelfde Breivik die destijds de regeringswijk in Oslo aanviel en een bloedbad aanrichtte op het eiland Utøya. Er is geen dader in Noorwegen die zulke ernstige misdaden heeft gepleegd als hij", aldus Karlsdottir.

Breivik vermoordde in totaal 77 mensen bij aanslagen in Oslo en op Utøya uit extreemrechtse en islamofobe motieven. In de zomer van 2012 werd hij veroordeeld tot de toen geldende maximumstraf van 21 jaar cel, maar dat kan verlengd worden zolang hij als een gevaar wordt beschouwd.

Net zo gevaarlijk als elf jaar geleden

Woensdag oordeelde psychiater Randi Rosenqvist tijdens de zitting dat Breivik nog net zo gevaarlijk is als elf jaar geleden. De door de rechtbank aangestelde Rosenqvist evalueerde de extremist meerdere keren de afgelopen tien jaar. Volgens haar is het risico dat Breivik opnieuw geweld pleegt als hij vrijkomt in die tijd niet veranderd.

De rechter besluit waarschijnlijk volgende week over vervroegde vrijlating.

Meer uit Buitenland

Grote drukte in dierentuin Japan voor afscheid panda's

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Duizenden pandafans hebben zich zondag verzameld bij de Ueno-dierentuin in Tokio om afscheid te nemen van de twee reuzenpanda's die dinsdag terug naar China worden gestuurd. Het vertrek van de 4-jarige tweeling Xiao Xiao en Lei Lei betekent dat Japan voor het eerst sinds 1972 geen panda's meer heeft.

26 minuten geleden
Time: mogelijk 30.000 doden in twee dagen tijd bij protesten Iran

TEHERAN (ANP) - Mogelijk zijn eerder deze maand 30.000 mensen in slechts twee dagen gedood bij de protesten in Iran. Dat schrijft het Amerikaanse Time Magazine op basis van twee topambtenaren van het Iraanse gezondheidsministerie.

27 minuten geleden
Tientallen arrestaties na protesten bij gevangenis in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse politie heeft 86 mensen gearresteerd nadat demonstranten het terrein van een Londense gevangenis betraden. De groep protesteerde om een activist van Palestine Action te steunen die in de gevangenis in hongerstaking is gegaan. Volgens de politie blokkeerden ze de ingang voor gevangenispersoneel en bedreigden ze de politie.

1 uur geleden
Nog eens duizenden vluchten geannuleerd door winterstorm VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Nog eens bijna 10.000 Amerikaanse vluchten die gepland stonden voor zondag zijn geannuleerd vanwege het extreme winterweer in het land. Zaterdag werden al ruim 4000 vluchten geannuleerd. In zeker twaalf staten in het oosten van het land is de federale noodtoestand afgekondigd, zoals in Louisiana en Texas.

4 uur geleden
Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

TAIPEI (ANP) - De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

8 uur geleden
Klimmer Alex Honnold bereikt top van wolkenkrabber Taipei 101

De Amerikaanse klimmer Alex Honnold heeft zonder touw of zekering de 508 meter hoge wolkenkrabber Taipei 101 in de hoofdstad van Taiwan beklommen. Netflix zond de beklimming, die door slechte weersomstandigheden op zaterdag 24 uur was uitgesteld, live uit. Honnold startte zijn klim rond 09.10 uur lokale tijd en beklom de buitenkant van de wolkenkrabber van glas en staal. Ongeveer anderhalf uur later stond hij op de top van het gebouw.

9 uur geleden
Ruim 4000 vluchten VS geschrapt door naderend extreem winterweer

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten zijn meer dan 4000 vluchten geannuleerd in aanloop naar het extreme winterweer dat op komst is. Ook is al bij ruim 100.000 stroomafnemers de elektriciteit uitgeschakeld. De storm dreigt oostelijke staten van de VS grotendeels plat te leggen door hevige sneeuwval.

11 uur geleden