Noors staatsolieconcern steekt miljarden in waterstofproductie
OSLO (ANP/BLOOMBERG) - Het Noorse staatsolie- en gasconcern Equinor gaat miljarden investeren in de productie van waterstof die wordt gemaakt met behulp van aardgas. Noorwegen is zeer rijk aan gas en denkt daarom een belangrijke speler te kunnen worden op de wereldwijde markt voor de zogeheten blauwe waterstof.
In totaal trekt Equinor 100 miljard Noorse kroon, omgerekend ruim 10 miljard euro, uit in de periode tot 2035 voor de waterstofinvesteringen. Daarbij wordt gas uit Noorse velden gebruikt voor de elektriciteit om waterstof te produceren. De uitstoot die vrijkomt uit de productie van dit aardgas moet volgens Equinor voor 95 procent worden afgevangen en opgeslagen in lege gasvelden. Dat wordt dan blauwe waterstof genoemd. Equinor wil ook gaan werken aan groene waterstof, dat wordt geproduceerd met behulp van duurzame energiebronnen, zoals bijvoorbeeld windmolens.
Ook andere grote energiemaatschappijen zoals Shell zijn bezig met waterstofprojecten. Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) zei maandag nog dat landen hun investeringen in waterstoftechnologie fors moeten opvoeren om aan de klimaatdoelen te kunnen voldoen. Volgens het IEA moet er onder andere meer geld naar productie- en opslagketens voor waterstof om bij te dragen aan het naar nul brengen van de netto-uitstoot van broeikasgassen als CO2.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De verder oplopende inflatie in de eurozone in mei heeft de weg vrijgemaakt voor een renteverhoging door de Europese Centrale Bank (ECB) volgende week. Dat zegt ING-econoom Carsten Brzeski in een reactie op de inflatiecijfers van het eurogebied.
15 minuten geledenIJMUIDEN (ANP) - Tata Steel Nederland breekt met Donald Pols, de voormalige directeur van Milieudefensie. Pols ging maandag aan de slag bij de staalfabrikant als hoofd voor duurzaamheid en communicatie. Maar Tata Steel zegt nu dat aanvullende informatie over zijn verleden bekend is geworden "die ons heeft geraakt en niet eerder met het bedrijf is gedeeld". NRC meldt op basis van eigen onderzoek dat Pols in zijn studententijd voorman is geweest van een extreemrechtse studentenbeweging in Zuid-Afrika.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ben Cohen, oprichter van ijsmerk Ben & Jerry's, roept Booking.com op meer openheid te geven over zijn activiteiten in Israëlische nederzettingen die volgens het internationaal recht verboden zijn. Volgens hem staat het boekingsplatform voor dezelfde beslissing als Ben & Jerry's eerder.
28 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota Motor en Suzuki leggen fabrieken in Japan stil vanwege de orkaan Jangmi die oprukt vanuit het zuiden. Toyota sluit woensdagochtend dertien fabrieken en bij Suzuki worden alle vijf binnenlandse fabrieken gesloten. Verder hebben de luchtvaartmaatschappijen All Nippon Airways en Japan Airlines honderden vluchten geschrapt.
39 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in mei verder gestegen naar 3,2 procent door de hogere energieprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Europees statistiekbureau Eurostat op basis van een voorlopige raming. In april stegen de consumentenprijzen in het eurogebied al met 3 procent, na een stijging van 2,6 procent in maart. In februari, voor de Iranoorlog, bedroeg de inflatie nog 1,9 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft een streep gezet door een Nederlandse boete voor Volkswagen in het dieselschandaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Netbeheerders nemen dit jaar meer maatregelen om problemen met het overvolle stroomnet tegen te gaan. Dat staat in bindende afspraken met de Autoriteit Consument & Markt (ACM), meldt die toezichthouder. De ACM vond dat de beheerders te weinig voortgang boekten met oplossingen en gaf ze eerder de opdracht om verbeterplannen in te dienen.
2 uur geleden