Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noors staatsfonds wil af van kwartaalrapportages beursbedrijven

Noors staatsfonds wil af van kwartaalrapportages beursbedrijven

OSLO (ANP/RTR) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds, 's werelds grootste aandelenbelegger, vindt dat beursgenoteerde bedrijven moeten stoppen met het publiceren van kwartaalrapportages en overstappen op halfjaarcijfers. Volgens het fonds zouden bedrijven daardoor meer kunnen kijken naar beslissingen op de langere termijn en minder gericht zijn op winsten op de korte termijn.

Het fonds met een beheerd vermogen van omgerekend ongeveer 1700 miljard euro stelt dat kwartaalrapporten ook tot risico's leiden dat bedrijven meer gefocust zijn op het voldoen aan analistenverwachtingen voor ieder kwartaal van het jaar. Daardoor zou de duurzame ontwikkeling van een bedrijf over de langere termijn overschaduwd worden. Bovendien kunnen bedrijven door al dat boekhoudkundig rekenwerk dat met kwartaalcijfers is gemoeid, terughoudender worden om een beursnotering aan te vragen, aldus het fonds.

Het staatsfonds bezit belangen in duizenden bedrijven waaronder Shell, ASML, TSMC, Nestlé, Apple, Amazon, Microsoft, Facebook, Nvidia en Google-moeder Alphabet. Ongeveer 1,5 procent van alle aandelen van beursgenoteerde bedrijven is in handen van het fonds dat in de jaren negentig werd opgericht om de inkomsten uit de Noorse olie- en gasindustrie te beleggen.

JPMorgan Chase

De oproep om te stoppen met kwartaalcijfers is in het verleden ook al eens gedaan door topman Jamie Dimon van de grote Amerikaanse bank JPMorgan Chase. Of beleggers en analisten van zakenbanken hier echt op zitten te wachten is overigens maar de vraag. Zij willen namelijk geregeld inzicht krijgen in de prestaties van beursgenoteerde ondernemingen om hierop hun beleggingsadviezen en investeringen te baseren.

Overigens zijn beursgenoteerde bedrijven in onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk niet verplicht om ieder kwartaal resultaten te publiceren, in tegenstelling tot bedrijven op Wall Street.

Meer uit Financieel

ASML grote verliezer op Damrak ondanks hogere omzetverwachting

AMSTERDAM (ANP) - Chipmachinefabrikant ASML was woensdag de grote verliezer op de beurs in Amsterdam. Beleggers zetten het aandeel ruim 4 procent lager. Het Veldhovense concern kondigde aan voor dit jaar op een hogere omzet te rekenen dan eerder aangegeven. Maar de koersbeweging van het aandeel laat zien dat deze stap grotendeels door beleggers werd verwacht. Volgens sommige analisten zijn de nieuwe prognoses van ASML eigenlijk aan de voorzichtige kant.

1 uur geleden
Trump dreigt Fed-baas na einde van zijn termijn uit Fed te zetten

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Donald Trump heeft gedreigd om Federal Reserve-voorzitter Jerome Powell te ontslaan uit het bestuur van de Amerikaanse centrale bank als Powell na het einde van zijn termijn als voorzitter niet onmiddellijk helemaal vertrekt bij de Fed. "Ik zal hem moeten ontslaan, oké, als hij niet op tijd vertrekt", zei de Amerikaanse president in een woensdag uitgezonden interview met Fox Business.

2 uur geleden
AWVN: loonsverhogingen in nieuwe cao's trekken weer aan

DEN HAAG (ANP) - De loonsverhogingen in Nederland trekken de laatste tijd weer iets aan. Dat constateert werkgeversvereniging AWVN in nieuwe cijfers over de vorige maand afgesloten cao's. Daarin werd de dalende trend van de voorgaande maanden doorbroken en kwam de gemiddelde loonstijging weer tot boven de 3 procent.

3 uur geleden
Rechters bankentuchtrecht gaan in staking

AMSTERDAM (ANP) - Rechters die betrokken zijn bij het bancaire tuchtrecht hebben het werk deels neergelegd. Dat bevestigt een woordvoerder van de Stichting Tuchtrecht Banken (STB) naar aanleiding van berichtgeving in NRC.

3 uur geleden
Beleggers op Wall Street voorzichtig na recente aandelenrally

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York deden het woensdag bij de opening rustig aan, na de winsten van de afgelopen handelsdagen. De beurs kreeg de voorbije dagen steun van optimisme dat de vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk worden hervat.

3 uur geleden
Europees Parlement eens over hogere meerjarenbegroting EU

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement is het eens over zijn inzet voor de EU-meerjarenbegroting 2028-2034. Die moet een omvang hebben van 2200 miljard euro; 10 procent hoger dan wat de Europese Commissie voorstelt. Het begrotingsvoorstel van de twee onderhandelaars van het Europees Parlement is woensdag in de commissie Financiën met ruime meerderheid aangenomen.

3 uur geleden
Iconisch hotel Burj Al Arab in Dubai lang dicht om renovatie

DUBAI (ANP/RTR) - Het iconische luxehotel Burj Al Arab in Dubai gaat dicht tijdens een grote renovatie van achttien maanden, bevestigt een medewerker aan persbureau Reuters. Het is de eerste keer sinds de opening in 1999 dat het grote zeilvormige gebouw wordt gerenoveerd. De timing is opvallend, omdat het toerisme in de regio flink is afgenomen door de oorlog in het Midden-Oosten.

3 uur geleden