Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noors staatsfonds: Tesla moet arbeidsrechten respecteren

Noors staatsfonds: Tesla moet arbeidsrechten respecteren

OSLO (ANP/RTR) - De Amerikaanse autofabrikant Tesla moet fundamentele arbeidsrechten respecteren, waaronder collectieve onderhandelingen. Dat stelt het Norges Bank Investment Management, 's werelds grootste aandelenbelegger uit Noorwegen met een belang in Tesla.

Het Noorse staatsfonds NBIM voegde daaraan toe dat het zijn belang in het bedrijf wel zal behouden, in tegenstelling tot een aantal andere aandeelhouders. Ook zegt het fonds te gaan proberen om invloed uit te oefenen op het beleid van de Amerikanen. Tesla kreeg in Scandinavische landen problemen met vakbonden en sommige pensioenfondsen vanwege zijn weigering om in te gaan op eisen over een nieuwe cao voor automonteurs in Zweden.

"We verwachten van bedrijven waarin we investeren dat ze de fundamentele mensenrechten respecteren, waaronder arbeidsrechten", meldt NBIM in een verklaring. Het fonds is de op zes na grootste investeerder in Tesla wereldwijd.

In navolging van Deense en Noorse vakbonden, kondigde de Finse transportvakbond AKT vrijdag aan om mee te doen aan acties tegen de Amerikaanse fabrikant van elektrische auto's. Tesla-topman Elon Musk is tegen vakbonden. Onderhandelingen over collectieve arbeidsovereenkomsten voor zijn ruwweg 127.000 medewerkers gaat hij zoveel mogelijk uit de weg.

Meer uit Financieel

AH verwacht woensdag weer volledige boodschappenbezorging

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn verwacht dat vanaf aankomende woensdag alle boodschappen weer bezorgd kunnen worden. De capaciteit is, na een cybersecurityincident van ongeveer twee weken geleden, nog niet terug op het oude niveau. Die ligt momenteel op een derde van normaal.

32 minuten geleden
Eerste Russische diesel uit akkoord onderweg naar VS

PRIMORSK (ANP/RTR/AFP) - De eerste Russische diesel uit het akkoord tussen presidenten Vladimir Poetin en Donald Trump is onderweg naar de Verenigde Staten. De bijna 300.000 vaten werden donderdag in de Russische havenstad Primorsk op een middelgrote tanker geladen en zijn vrijdag onderweg naar New York, blijkt uit gegevens van databureaus Kpler en LSEG. De verwachting is dat de olie op 7 november in de VS aankomt.

2 uur geleden
Signalen misbruik PHP komen niet uit Nederland, zegt NCSC

DEN HAAG (ANP) - De signalen van mogelijk misbruik van de kwetsbaarheden in programmeertaal PHP komen niet uit Nederland. Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) ontving die signalen uit zijn internationale netwerk en onderzoekt die nu. Volgens een woordvoerder zijn er in Nederland zelf nog geen incidenten gemeld.

2 uur geleden
Heineken roept Britse horeca op in te spelen op afslankmedicijnen

LONDEN (ANP/RTR) - Heineken heeft Britse pubs opgeroepen om in te spelen op de populariteit van afslankmedicijnen, omdat ze anders te veel klandizie en omzet zullen mislopen. In een presentatie die is ingezien door persbureau Reuters erkent de brouwer dat de medicijnen een risico vormen voor de bierverkoop in de horeca.

3 uur geleden
Bedrijvigheid in eurozone vertraagt door onrust in Frankrijk

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De economische bedrijvigheid in de eurozone is in oktober sterker afgezwakt dan verwacht. Volgens marktonderzoeker S&P Global komt dit door een stijging van de kosten van bedrijven door de hogere energieprijzen als gevolg van de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. Een hernieuwde krimp van de economische activiteit in Frankrijk door de politieke onrust in de op een na grootste economie van het eurogebied, drukte ook op de bedrijvigheid.

3 uur geleden
Boodschappenbezorging Albert Heijn hervat

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn bezorgt vrijdag voor het eerst in bijna twee weken weer boodschappen bij mensen thuis. De capaciteit is nog niet terug op het oude niveau. De supermarktketen kan nu een derde van de normale hoeveelheid leveringen aan, laat een woordvoerster weten.

4 uur geleden
Verlichtingsbedrijf Signify flink hoger op Damrak na resultaten

AMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de Amsterdamse beurs. Het verlichtingsbedrijf zag de omzet dalen in het derde kwartaal. De winst nam echter toe door een teruggave van de ongeldig verklaarde Amerikaanse importheffingen. Ook scherpte het bedrijf de jaarverwachtingen aan. Het aandeel werd bijna 8 procent hoger gezet en was daarmee de sterkste stijger in de MidKap.

5 uur geleden