Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noors olieveld, grootste van Europa, gaat productie verhogen

Noors olieveld, grootste van Europa, gaat productie verhogen

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Het grootste olieveld van Europa, het Johan Sverdrup-veld voor de kust van Noorwegen, gaat zijn productie verhogen om zo te kunnen voldoen aan de toegenomen vraag naar olie uit het land. Volgens het Noorse staatsolieconcern Equinor gaat een tweede fase van de ontwikkeling van Johan Sverdrup in, waardoor de productie stijgt van 535.000 vaten per dag naar 720.000 vaten.

Equinor zegt dat met die hogere productie kan worden voldaan aan 6 tot 7 procent van de dagelijkse olievraag in Europa. Later moet de productie dan nog verder toenemen naar 755.000 vaten olie per dag (van 159 liter). Het is niet duidelijk wanneer dat gaat gebeuren.

Het olieveld ligt op ongeveer 140 kilometer voor de kust van de Noorse stad Stavanger en bevat naar schatting ongeveer 2,7 miljard vaten aan winbare olie. Johan Sverdrup zal goed zijn voor circa een derde van de totale olieproductie van Noorwegen. Vanwege de oorlog in Oekraïne en het recente embargo van de Europese Unie op Russische olie die via zee wordt vervoerd is de vraag naar olie uit Noorwegen gestegen.

Equinor bezit een belang van 42,6 procent in Johan Sverdrup. De Noorse oliebedrijven Aker BP en Petoro hebben respectievelijk 31,6 en 17,4 procent en het Franse TotalEnergies bezit 8,4 procent van het olieveld.

Meer uit Financieel

Italiaanse centrale bank: oorlog raakt groei economie

ROME (ANP/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen energieprijzen door het conflict raken de groei van de Italiaanse economie. Dat zegt de Italiaanse centrale bank. Het negatieve effect hangt wel sterk af van de duur en omvang van de oorlog. Als de oorlog snel is afgelopen, zal de impact beperkt blijven. Maar bij een langdurige strijd wordt de economie zeer hard geraakt, aldus de centrale bank.

6 uur geleden
Tata Steel legt installatie tijdelijk stil om te hoge uitstoot

IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel legt zijn Direct Sheet Plant (DSP), oftewel gietwalsinstallatie, in IJmuiden tijdelijk stil. Volgens Tata Steel hebben recente metingen laten zien dat bij een schoorsteen bij de DSP de uitstoot van chroom-6 hoger is dan de wettelijke norm.

8 uur geleden
Beloning KLM-topvrouw stijgt ruim 30 procent in bezuinigingsjaar

AMSTELVEEN (ANP) - De beloning van topvrouw Marjan Rintel van KLM is vorig jaar met bijna 32 procent gestegen. De toename valt samen met een besparingsoperatie bij de luchtvaartmaatschappij, bedoeld om de winstgevendheid te verbeteren.

9 uur geleden
Israël hervat productie groot gasveld na stillegging om oorlog

JERUZALEM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Israël heeft de productie bij het enorme Leviathan-gasveld voor de Israëlische kust weer hervat. De productie werd aan het begin van de oorlog met Iran stilgelegd uit veiligheidsoverwegingen. Dat gasveld is belangrijk voor de export van Israëlisch gas naar Egypte en Jordanië.

9 uur geleden
Forse groei werkgelegenheid VS in maart na krimp maand eerder

WASHINGTON (ANP/RTR) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten heeft in maart forse groei laten zien na de sterke krimp een maand eerder. Volgens het maandelijkse banenrapport van de Amerikaanse overheid ging het om een groei met 178.000 arbeidsplaatsen. In februari kromp de arbeidsmarkt in de grootste economie ter wereld nog met een bijgestelde 133.000 banen.

10 uur geleden
Luchtvaart rekent op annuleringen bij blijvende sluiting Hormuz

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen dreigen over zes weken vluchten te moeten gaan annuleren als de Straat van Hormuz afgesloten blijft. Het tekort aan kerosine zal dan ook de vanuit Nederland actieve maatschappijen raken, waarschuwt branchevereniging BARIN. Vooral intercontinentale vluchten zullen dan worden geschrapt om brandstof te besparen, verwacht voorzitter Marnix Fruitema.

12 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten stuwt wereldvoedselprijzen, ziet FAO

ROME (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De oorlog in het Midden-Oosten stuwt ook de wereldwijde voedselprijzen. Volgens de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO) stegen deze in maart voor de tweede maand op rij, gedreven door met name hogere energieprijzen.

13 uur geleden