Noordwijk verrast met uitschakeling Willem II in KNVB-beker
NOORDWIJK (ANP) - Noordwijk heeft de achtste finales van de KNVB-beker bereikt. De huidige nummer 16 van de tweede divisie verraste op het eigen kunstgras Willem II met 2-1. Willem II staat in de Eredivisie op de elfde plaats. Twee dagen eerder stuntte Quick Boys ook al in de tweede ronde van de beker, met een zege op Fortuna Sittard (3-1).
Spits Emiel Wendt zette Noordwijk al in de tweede minuut op voorsprong. De aanvoerder was de Oostenrijker Raffael Behounek in de lucht de baas met zijn hoofd (1-0). Na een kwartier kreeg Wendt opnieuw een kans, maar deze keer schoot hij net naast.
De tweede treffer voor Noordwijk viel na rust alsnog. Willem II-keeper Connor van den Berg blunderde in de 56e minuut opzichtig bij een schot van Arantis Roep.
Willem II-trainer Peter Maes greep in en bracht Jeremy Bokila in de ploeg. De spits had maar twee minuten nodig om in de 63e minuut de aansluitingstreffer te maken (2-1). Noordwijk wankelde en zag Willem II'er Emilio Kehrer een vrije trap tegen de paal schieten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De supportersvereniging van Ajax betreurt het onmiddellijke vertrek van trainer John Heitinga. "We vinden het sneu voor hem, want we raken een echte clubman kwijt", zegt voorzitter Fabian Nagtzaam in reactie op het ontslag van de coach. "Het is ontzettend jammer dat hij als jongen met Ajax-DNA niet aan de hoge verwachtingen heeft kunnen voldoen."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax moet na het vertrek van John Heitinga op zoek naar de achtste trainer in nog geen 3,5 jaar. Erik ten Hag nam in de zomer van 2022 afscheid met de landstitel en vertrok naar Manchester United. Vervolgens diende geen coach zijn contract meer uit bij de club uit Amsterdam.
3 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Paul Simonis blijft positief ondanks de toenemende druk op zijn positie als trainer van VfL Wolfsburg. De Bundesliga-club won na zijn komst van Go Ahead Eagles afgelopen zomer maar twee van de negen competitieduels en werd ook al uitgeschakeld in het bekertoernooi.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax ontslaat John Heitinga en heeft hem per direct op non-actief gezet totdat het contract definitief is ontbonden. De club gaat op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer na een slechte start van het seizoen. Ook het contract van assistent-trainer Marcel Keizer wordt ontbonden.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Verdediger Eric García van FC Barcelona heeft zijn neus gebroken in de uitwedstrijd tegen Club Brugge (3-3) in de Champions League. De Spanjaard krijgt volgens zijn club een gezichtsmasker aangemeten waarmee hij zich kan voorbereiden op het competitieduel van zondag met Celta de Vigo.
4 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Middenvelder Aurélien Tchouaméni ontbreekt in de selectie van bondscoach Didier Deschamps voor de WK-kwalificatiewedstrijden van Frankrijk tegen Oekraïne en Azerbeidzjan. De voetballer van Real Madrid heeft in de wedstrijd tegen Liverpool in de Champions League een blessure aan zijn linkerdijbeen opgelopen. Ook Ousmane Dembélé en Désiré Doué van Paris Saint-Germain zijn niet beschikbaar.
5 uur geleden