Noordwijk verrast met uitschakeling Willem II in KNVB-beker
NOORDWIJK (ANP) - Noordwijk heeft de achtste finales van de KNVB-beker bereikt. De huidige nummer 16 van de tweede divisie verraste op het eigen kunstgras Willem II met 2-1. Willem II staat in de Eredivisie op de elfde plaats. Twee dagen eerder stuntte Quick Boys ook al in de tweede ronde van de beker, met een zege op Fortuna Sittard (3-1).
Spits Emiel Wendt zette Noordwijk al in de tweede minuut op voorsprong. De aanvoerder was de Oostenrijker Raffael Behounek in de lucht de baas met zijn hoofd (1-0). Na een kwartier kreeg Wendt opnieuw een kans, maar deze keer schoot hij net naast.
De tweede treffer voor Noordwijk viel na rust alsnog. Willem II-keeper Connor van den Berg blunderde in de 56e minuut opzichtig bij een schot van Arantis Roep.
Willem II-trainer Peter Maes greep in en bracht Jeremy Bokila in de ploeg. De spits had maar twee minuten nodig om in de 63e minuut de aansluitingstreffer te maken (2-1). Noordwijk wankelde en zag Willem II'er Emilio Kehrer een vrije trap tegen de paal schieten.
Meer uit Voetbal
CHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
56 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
6 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
13 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.
13 uur geledenCHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.
14 uur geleden