Noordwijk verrast met uitschakeling Willem II in KNVB-beker
NOORDWIJK (ANP) - Noordwijk heeft de achtste finales van de KNVB-beker bereikt. De huidige nummer 16 van de tweede divisie verraste op het eigen kunstgras Willem II met 2-1. Willem II staat in de Eredivisie op de elfde plaats. Twee dagen eerder stuntte Quick Boys ook al in de tweede ronde van de beker, met een zege op Fortuna Sittard (3-1).
Spits Emiel Wendt zette Noordwijk al in de tweede minuut op voorsprong. De aanvoerder was de Oostenrijker Raffael Behounek in de lucht de baas met zijn hoofd (1-0). Na een kwartier kreeg Wendt opnieuw een kans, maar deze keer schoot hij net naast.
De tweede treffer voor Noordwijk viel na rust alsnog. Willem II-keeper Connor van den Berg blunderde in de 56e minuut opzichtig bij een schot van Arantis Roep.
Willem II-trainer Peter Maes greep in en bracht Jeremy Bokila in de ploeg. De spits had maar twee minuten nodig om in de 63e minuut de aansluitingstreffer te maken (2-1). Noordwijk wankelde en zag Willem II'er Emilio Kehrer een vrije trap tegen de paal schieten.
Meer uit Voetbal
BRIGHTON (ANP/RTR) - De Engelse voetballer James Milner heeft na 24 seizoenen zijn carrière beëindigd. De 40-jarige oud-international is recordhouder met 658 wedstrijden in de Premier League. Hij speelde zijn laatste twee seizoenen in dienst van Brighton & Hove Albion.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Keeper Guillermo Ochoa van Mexico gaat op voor zijn zesde WK voetbal. De 40-jarige doelman is door bondscoach Javier Aguirre opgenomen in de selectie voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. AZ-verdediger Mateo Chávez is de enige speler in de selectie die in Nederland speelt.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Arne Slot heeft in een open brief afscheid genomen van Liverpool. De Nederlandse trainer, die zaterdag na twee jaar werd ontslagen, keek terug op zijn periode bij de Engelse club en bedankte de supporters, spelers, staf, clublegendes en clubleiding.
4 uur geledenMAINZ (ANP) - Duitsland heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een ruime overwinning behaald in een oefenwedstrijd. Het elftal van bondscoach Julian Nagelsmann versloeg Finland in Mainz met 4-0. Finland wist zich niet voor het WK te kwalificeren.
14 uur geledenZÜRICH (ANP) - De videoscheidsrechter (VAR) kan tijdens het WK voetbal ook ingrijpen als de scheidsrechter een verkeerde beslissing heeft genomen over een hoekschop en bij het uitdelen van een gele of rode kaart aan de verkeerde speler. Dat heeft scheidsrechtersbaas Pierluigi Collina van de FIFA tijdens een bijeenkomst met internationale media waaronder het ANP bekendgemaakt.
14 uur geledenZEIST (ANP) - Jurriën Timber sluit donderdag aan bij de WK-selectie van het Nederlands elftal. De verdediger van Arsenal vliegt mee naar New York voor een trainingskamp en een oefenduel met Oezbekistan. Dat meldt een woordvoerder van Oranje.
15 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Aanvaller Ousmane Dembélé heeft de supporters van Paris Saint-Germain komend seizoen opnieuw de eindzege in de Champions League beloofd. De Franse aanvaller deed dat aan de voet van de Eiffeltoren, waar hij samen met de andere spelers de zege van zaterdag op Arsenal in de finale van het belangrijkste toernooi voor Europese clubteams vierde.
17 uur geleden