Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noordse linkse partijen winnen in EU, uiterst rechts verliest

Noordse linkse partijen winnen in EU, uiterst rechts verliest

HELSINKI /KOPENHAGEN/STOCKHOLM (ANP/AFP) - Linkse en groene partijen boeken winst in de Noordse landen bij de EU-verkiezingen van zondag, blijkt uit eerste resultaten en exitpolls. Uiterst rechtse partijen zien daarentegen hun steun afnemen.

In Finland is de grote verrassing van de stemming de socialistische Linkse Alliantie, die met nagenoeg alle stemmen geteld op 17,3 procent staat. Dat betekent een stijging van 10,4 procentpunten ten opzichte van 2019. De Nationale Coalitiepartij van premier Petteri Orpo is er met 24,7 procent van de stemmen wel nog de grootste. De uiterst rechtse Finnenpartij krijgt slechts 7,6 procent, een verlies van 6,2 procentpunten.

In Denemarken is de Socialistische Volkspartij volgens de exitpoll van omroep DR de grootste partij met 18,4 procent van de stemmen, een stijging van 5,2 procentpunten vergeleken met 2019.

In Zweden lijkt de Groene Partij de derde partij van het land te worden met 15,7 procent van de stemmen, een stijging van 4,2 procentpunten, volgens een exitpoll van de omroep SVT. Ook de Linkse Partij doet het goed met 10,7 procent, een stijging van 3,9 procentpunten. De anti-immigratie Zweedse Democraten, die de centrumrechtse regering van Ulf Kristersson steunen, verliezen 1,4 procentpunt en staan op 13,9 procent.

Meer uit Buitenland

Grote anti-immigratie- en pro-Palestijnse demonstraties in Londen

LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.

59 minuten geleden
DRC waarschuwt: veel doden door ebola-uitbraak

KINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.

1 uur geleden
Dode walvis bij Denemarken blijkt de veelbesproken Timmy te zijn

ANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.

2 uur geleden
Honderden bij protestmars tegen songfestivaldeelname Israël

WENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.

3 uur geleden
Duiker sterft bij zoekactie naar omgekomen Italiaanse grotduikers

MALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.

3 uur geleden
Activisten vast voor uithangen Palestijnse vlag aan Eiffeltoren

PARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.

5 uur geleden
Rusland: Oekraïense drone neergestort bij kerncentrale Zaporizja

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.

5 uur geleden