Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noordse leiders beloven Zelensky Oekraïne te blijven steunen

Noordse leiders beloven Zelensky Oekraïne te blijven steunen

OSLO (ANP/RTR) - De vijf Noordse landen hebben de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan Oslo beloofd dat ze zijn land "zo lang als nodig" blijven steunen. Noorwegen en Denemarken hebben ook bekendgemaakt hoeveel geld ze op korte termijn voor Oekraïne willen vrijmaken.

Zelensky sprak met leiders uit Denemarken, Finland, IJsland, Noorwegen en Zweden. Die landen hebben Oekraïne al gesteund met zo'n 11 miljard euro. Daar komt een vervolg op, zo zegden ze in een gezamenlijke verklaring toe. "Rusland moet zijn agressie staken en zijn troepen onmiddellijk en onvoorwaardelijk terugtrekken van Oekraïens grondgebied, binnen zijn internationaal erkende grenzen."

De Deense premier Mette Frederiksen heeft bekendgemaakt dat deze week een voorstel voor een nieuw pakket van 1 miljard euro naar het parlement gestuurd wordt. De Noorse premier Jonas Gahr Støre kondigde aan dat Noorwegen 3 miljard Noorse kroon (254 miljoen euro) geeft. Dat is onderdeel van een eerder aangekondigd pakket van 75 miljard kroon over een periode van vijf jaar.

Meer uit Buitenland

Zuid-Koreaanse media: militaire oefeningen met VS gehalveerd

SEOUL (ANP) - De geplande militaire oefeningen van de Verenigde Staten en Zuid-Korea in Zuid-Korea worden naar verwachting met ongeveer de helft teruggebracht. Dat meldden Zuid-Koreaanse media dinsdag en woensdag.

8 minuten geleden
Irak sluit contracten af voor alternatieve routes olie-export

BAGDAD (ANP) - De Iraakse regering heeft contracten goedgekeurd om via alternatieve routes olie te exporteren, zo maakte de regering dinsdag bekend.

9 minuten geleden
Israël: acceptatie Turkse troepen in Syrië was een bedreiging

JERUZALEM/ANKARA (ANP) - De aanvaarding door Syrië van Turkse troepen op een basis in het noordwesten van Syrië vormde een bedreiging. Dat argument voert Israël aan voor een aanval op de basis Abu Duhur in Syrië dinsdag.

9 minuten geleden
VAE: voor het eerst in maanden raketten uit Iran gedetecteerd

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) zeggen dinsdag twee ballistische raketten vanuit Iran te hebben gedetecteerd. Beide projectielen kwamen neer in zee, meldt het ministerie van Defensie. De laatste keer dat het land een Iraanse aanval meldde, was in mei.

3 uur geleden
Frank Beard (77), drummer van ZZ Top, overleden

RICHMOND (ANP) - Frank Beard, de drummer van rockband ZZ Top, is op 77-jarige leeftijd overleden. Dat heeft een woordvoerder van de muzikant dinsdag bekendgemaakt. Beard kampte de afgelopen tijd met gezondheidsproblemen.

3 uur geleden
ICC-voorzitter op Amerikaanse sanctielijst

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties uitgevaardigd tegen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC). Ook voorzitter Tomoko Akane staat nu op de Amerikaanse sanctielijst.

6 uur geleden
Dode en ruim 200 zieken door uitbraak salmonella in VK

LONDEN (ANP) - In het Verenigd Koninkrijk zijn meer dan tweehonderd personen besmet geraakt door een uitbraak van salmonella. Een van hen is overleden.

6 uur geleden