
Noorderlicht in Nederland waargenomen
De BILT (ANP) - Op verschillende plekken in Nederland is het noorderlicht waargenomen. Volgens Weer.nl kwamen rond middernacht de eerste berichten vanuit Terschelling waaruit bleek dat het noorderlicht te zien was. Daarna werd ook elders het fenomeen waargenomen. Volgens Weer.nl was het noorderlicht op sommige plekken alleen fotografisch waar te nemen, zoals in Den Helder.
Dat het noorderlicht zelfs in Nederland te zien was, komt volgens het weerbureau door een grote uitbarsting op de zon. Die was naar de aarde gericht, waardoor een grote hoeveelheid geladen deeltjes op de aarde werd 'afgevuurd'. Die botsen op moleculen in de atmosfeer, "waardoor de moleculen in een verhoogde staat van energie terechtkomen. Om weer hun normale energiestaat te bereiken, zenden de deeltjes licht uit: het noorderlicht".
Verder richting de noordpool was het noorderlicht een waar spektakel. Daar kleurde de lucht groen en paars. In Nederland ging het meer om rode tinten.
Meer uit Binnenland
PARIJS (ANP) - De op sociale media ontstane Franse protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) zint op nieuwe acties dit weekend, melden Franse media. Er zijn weer oproepen gedaan tot blokkades en betogingen, vooral voor zaterdagmiddag. Het is net als op de dag dat de beweging het land wilde lamleggen, afgelopen woensdag, moeilijk te voorspellen hoeveel manifestanten komen opdagen en waar precies.
20 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft vrijdag "vele honderden reacties" ontvangen na het besluit dat Nederland komend jaar niet meedoet aan het Eurovisie Songfestival als Israël meedoet. De reacties kwamen zowel telefonisch als per e-mail binnen. De "overgrote meerderheid" van de mensen wilde volgens AVROTROS laten weten het besluit te steunen.
38 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Groningen, Friesland en Drenthe is het risico op natuurbranden weer op het laagste niveau. Nu de noordelijke provincies als laatste ook weer in de zogeheten fase 1 zijn, betekent dit dat in heel Nederland een "regulier risico" bestaat op een brand in bijvoorbeeld bos- of heidegebied.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De premie voor de zorgverzekering wordt volgend jaar 32 tot 40 euro per jaar duurder. Dat bevestigen ingewijden na berichtgeving van verschillende media uit de uitgelekte miljoenennota. Het kabinet houdt rekening met een maandbedrag van zo'n 160 euro, dat is drie of vier euro meer dan nu het geval is. Zorgverzekeraars bepalen uiteindelijk wat mensen gaan betalen.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De koopkracht stijgt volgend jaar iets meer dan gedacht. Dat staat in het voorwoord van de miljoenennota, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van verschillende media. Gemiddeld krijgen huishoudens er volgens de rekenmodellen van het Centraal Planbureau 1,3 procent bij. In de laatste raming was dat nog 1 procent.
19 uur geledenBEVERWIJK (ANP) - De vier middelbare scholen en de mbo-school in Beverwijk en Heemskerk die vrijdag wegens dreiging gesloten zijn, gaan maandag allemaal weer open. Dat willen de beide gemeenten, "tenzij er echt signalen zijn dat dat onverstandig is". Die signalen zijn er momenteel niet, benadrukken de Noord-Hollandse gemeenten.
20 uur geledenGENÈVE (ANP) - De European Broadcasting Union (EBU) begrijpt de zorgen van AVROTROS over het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten, maar neemt op dit moment zelf geen besluit over de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Dat laat de organisator desgevraagd weten aan het ANP na het besluit van de AVROTROS om zich terug te trekken uit het evenement als Israël deelneemt.
20 uur geleden