Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noorden ontstemd over uitblijven besluit Lely- en Nedersaksenlijn

Noorden ontstemd over uitblijven besluit Lely- en Nedersaksenlijn

ASSEN (ANP) - De noordelijke provincies zijn niet te spreken over het uitblijven van een besluit over verdere ontwikkelingen van de Lelylijn en de Nedersaksenlijn. Vorige week was daar overleg over met het Rijk, maar volgens staatssecretaris Chris Jansen (Openbaar Vervoer) is de tijd "nog niet rijp" om verder te gaan met beide projecten.

Volgens de regio wordt er geen gevolg gegeven aan "de mooie woorden in het hoofdlijnenakkoord en het regeerprogramma van dit kabinet", waarin beide trajecten zijn opgenomen. "Het is onbegrijpelijk dat het kabinet nu zelfs de volgende stap voor onderzoeken niet kan zetten", reageert de Groningse commissaris van de Koning René Paas. "Uitstel is voor niemand zinvol, niet voor de regio en al helemaal niet voor een toekomstbestendig Nederland."

De kosten van de aanleg van de spoorlijnen gaan in de miljarden lopen. Enerzijds is volgens Jansen duidelijk dat beide spoorlijnen van grote meerwaarde kunnen zijn voor Noordelijk Nederland. "Anderzijds is er op dit moment geen zicht op de financiële middelen die nodig zijn voor deze projecten."

Meerdere provincies hebben onlangs al aangegeven 15 miljoen euro te willen bijdragen aan verdere voorbereidingen van de Lely- en de Nedersaksenlijn.

Meer uit Binnenland

Musicus en componist Tonny Eyk overleden op 85-jarige leeftijd

BADHOEVEDORP (ANP) - De musicus en componist Tonny Eyk is overleden, meldt zijn dochter. Eyk overleed afgelopen zaterdag op 85-jarige leeftijd na een kort ziekbed. Zijn uitvaart was donderdag in besloten kring.

6 uur geleden
Burgemeester Halsema over Van Manen: dans verliest een icoon

AMSTERDAM (ANP) - "Met het overlijden van Hans van Manen verliest de dans een icoon", reageert de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema op het overlijden van choreograaf Van Manen. Hij overleed woensdagavond op 93-jarige leeftijd, aldus Nationale Opera & Ballet.

8 uur geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor verkrachten en doden 75-jarige vrouw

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag bij de rechtbank in Breda twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 33-jarige Elias M. voor het verkrachten en doden van de 75-jarige Yvonne uit Halsteren.

9 uur geleden
Meer meldingen van misstanden in het onderwijs

DEN HAAG (ANP) - Vertrouwensinspecteurs hebben vorig jaar fors meer meldingen gekregen over misstanden in het onderwijs, zoals misbruik of mishandeling. Afgelopen schooljaar kwamen 2916 dossiers binnen, 599 meer dan het schooljaar daarvoor. Alleen in het hoger onderwijs was geen stijging zichtbaar, meldt de Inspectie van het Onderwijs.

9 uur geleden
Quincy Promes blijft in cel, hof wijst verzoek om vrijlating af

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) blijft voorlopig vastzitten. Verzoeken om zijn voorlopige hechtenis te beëindigen zijn door het gerechtshof in Amsterdam afgewezen.

11 uur geleden
Kindertelefoon meest gebeld over vrije tijd en seksualiteit

UTRECHT (ANP) - De Kindertelefoon is dit jaar het meest gebeld over vrije tijd, seksualiteit, pesten, thuis en familie en emotionele problemen. Dat meldt de organisatie, die dit jaar 320.000 gesprekken voerde met kinderen tussen de 8 en 18 jaar. Gemiddeld kwamen er per dag meer dan negenhonderd telefoontjes en chats binnen.

11 uur geleden
Promes vraagt hof om vrijlating om voor kinderen te kunnen zorgen

AMSTERDAM (ANP) - Voetballer Quincy Promes (33) vraagt het gerechtshof in Amsterdam zijn voorarrest op te heffen, zodat hij voor zijn vijf kinderen kan zorgen. Promes zit nu zes maanden in voorlopige hechtenis en wil de inhoudelijke behandeling van zijn strafzaak in hoger beroep in vrijheid afwachten.

12 uur geleden