Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noordelijk verbod demonstraties met trekkers niet verlengd

Noordelijk verbod demonstraties met trekkers niet verlengd

GRONINGEN (ANP) - Het verbod om met trekkers te demonstreren wordt in de Veiligheidsregio’s Drenthe, Groningen en Friesland niet verlengd. Dat hebben de drie Noordelijke veiligheidsregio's zondagmiddag laten weten. Het verbod geldt tot maandag 07.00 uur.

"De voorzitters van de drie veiligheidsregio’s gaan er naar aanleiding van gesprekken met Farmers Defence Force en andere boerenorganisaties van uit dat eventuele nieuwe demonstraties worden aangemeld, zodat er gelegenheid is om ze op veiligheid en openbare orde te beoordelen", schrijven de veiligheidsregio's. "Mocht blijken dat demonstraties niet worden gemeld en daardoor afspraken niet kunnen worden gemaakt, dan zullen de voorzitters van de veiligheidsregio’s opnieuw maatregelen nemen. Dat gebeurt ook als gemaakte afspraken worden geschonden."

Reden voor het verbod, dat een week geleden van kracht werd, was volgens veiligheidsregio's dat eerdere demonstraties leidden tot opstoppingen en gevaarlijke situaties.

Kort geding

Actiegroep Farmers Defence Force ving donderdag nog bot bij de rechtbank in Groningen. Zij wilden via een kort geding het verbod van tafel krijgen, omdat een veiligheidsregio niet bevoegd zou zijn om het verbod op te leggen. De rechter was het daar niet mee eens en oordeelde dat de veiligheidsregio zo'n verbod wel mag opleggen.

De voorzitters van de veiligheidsregio’s Groningen en Friesland benadrukken dat het niet verlengen van het verbod "geen vrijbrief is voor blokkades met landbouwvoertuigen of voor ander onveilig gedrag". De plaatsvervangend voorzitter van de Veiligheidsregio Drenthe zegt boeren de ruimte te willen geven om hun punt te maken, "maar wel op een veilige en verantwoorde manier".

Meer uit Binnenland

Doorstroming snelwegen verbeterd, maar druk op wegennet groeit

UTRECHT (ANP) - Het aantal afgelegde kilometers op rijkswegen is volgens een rapportage van Rijkswaterstaat weer bijna op het niveau van voor de coronapandemie. Desondanks reed het verkeer door het openen van nieuwe wegen en het aanleggen van extra rijstroken in 2025 beter door. Tegelijkertijd neemt de druk op de Nederlandse infrastructuur toe. Veel bruggen, tunnels en wegen worden ouder en hebben onderhoud nodig.

24 minuten geleden
Man (59) aangehouden voor dood Rishi Rampadarath in Houten

HOUTEN (ANP) - In het onderzoek naar de dood van de 37-jarige Rishi Rampadarath in 2023 in Houten is een verdachte aangehouden. Het gaat om een 59-jarige man uit Sleeuwijk, die verdacht wordt van betrokkenheid bij de dood van Rampadarath.

27 minuten geleden
Nederland en Duitsland intensiveren aanpak zwaar vuurwerk

DÜSSELDORF (ANP) - Nederland en Duitsland gaan nog intensiever samenwerken om de verspreiding en het gebruik van zwaar illegaal vuurwerk tegen te gaan. Dat meldt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten, voorzitter van het Offensief tegen Explosies. Ze is woensdag met vertegenwoordigers van het ministerie van Justitie en Veiligheid, de politie en het OM aanwezig voor overleg met de Duitse autoriteiten op het ministerie van Binnenlandse Zaken van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen in Düsseldorf.

1 uur geleden
Meer fietsers belandden vorig jaar op de spoedeisende hulp

AMSTERDAM (ANP) - Fietsers belandden vorig jaar vaker op de spoedeisende hulp (SEH) dan de twee jaren daarvoor. Dat meldt VeiligheidNL op basis van nieuwe cijfers. Volgens het kenniscentrum kwamen er in 2025 naar schatting bijna 81.000 fietsers op de SEH.

2 uur geleden
Onderzoek: veel jongeren krijgen gewelddadige porno te zien

LEIDEN (ANP) - Ruim twee derde van de jongvolwassenen kwam, vaak op minderjarige leeftijd, in aanraking met gewelddadige pornografische beelden. Dat blijkt uit onderzoek van het Verwey-Jonker Instituut in opdracht van kinderrechtenorganisatie Defence for Children.

4 uur geleden
Bezoek koningspaar VS: nieuw samenwerkingsprogramma voor water

MIAMI (ANP) - Bij het bezoek van koning Willem-Alexander en koningin Máxima aan Miami in de Verenigde Staten is een nieuw samenwerkingsprogramma gelanceerd: de Water as Leverage Academy.

7 uur geleden
Onderzoeksraad wil snel andere werkwijze voor reiniging reactoren

DEN HAAG (ANP) - De Onderzoeksraad voor Veiligheid dringt aan op snelheid om het reinigen van reactoren veiliger te maken. Aanleiding hiervoor is een ongeval in een reactor van Zeeland Refinery in 2023. Een medewerker verongelukte toen hij in een zuurstofarme reactor katalysatormateriaal aan het verwijderen was.

7 uur geleden