Noordam blij met revanche op PSV na verloren finale vorig jaar
NIJMEGEN (ANP) - Winst van de KNVB-beker met Ajax tegen PSV (2-1) voelde voor Nadine Noordam maandag extra goed. Vorig seizoen verloor de middenveldster, die toen nog bij ADO speelde, in de finale met 1-0 van PSV. "Dan is dit extra mooi natuurlijk", aldus Noordam tegen ESPN. "Ik had wel extra motivatie. De nederlaag van vorig jaar knaagde nog wel een beetje. De drang om te winnen is dan des te groter."
Noordam had met het openingsdoelpunt een belangrijk aandeel in de zege. Bij de tweede treffer van Romée Leuchter gaf international Victoria Pelova de assist. "Eindelijk mijn eerste prijs, op mijn 22e", aldus Pelova. "Ik heb nu één doel bij Ajax en dat is kampioen worden. Ik heb alle vertrouwen in ons."
Pelova zat zondag voor de tv toen Ajax de finale bij de mannen met 2-1 van PSV verloor. "Ik baalde dat ze niet wonnen. In de rust zei ik ook dat wij de voorsprong vast moesten houden en niet weg moesten geven in het begin van de tweede helft, zoals bij de mannen gebeurde. Dus dat neem je wel mee."
PSV-verdedigster Mandy van den Berg baalde dat Ajax 2 minuten na de gelijkmaker van PSV alweer de leiding nam (2-1). "We liepen alweer zo snel achter de feiten aan, dan wordt het een moeilijk verhaal. Het kostte veel energie om langszij te komen. Om dat dan nog eens te doen, is moeilijk."
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."
3 uur geledenPRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.
10 uur geleden