Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noordam blij met revanche op PSV na verloren finale vorig jaar

Noordam blij met revanche op PSV na verloren finale vorig jaar

NIJMEGEN (ANP) - Winst van de KNVB-beker met Ajax tegen PSV (2-1) voelde voor Nadine Noordam maandag extra goed. Vorig seizoen verloor de middenveldster, die toen nog bij ADO speelde, in de finale met 1-0 van PSV. "Dan is dit extra mooi natuurlijk", aldus Noordam tegen ESPN. "Ik had wel extra motivatie. De nederlaag van vorig jaar knaagde nog wel een beetje. De drang om te winnen is dan des te groter."

Noordam had met het openingsdoelpunt een belangrijk aandeel in de zege. Bij de tweede treffer van Romée Leuchter gaf international Victoria Pelova de assist. "Eindelijk mijn eerste prijs, op mijn 22e", aldus Pelova. "Ik heb nu één doel bij Ajax en dat is kampioen worden. Ik heb alle vertrouwen in ons."

Pelova zat zondag voor de tv toen Ajax de finale bij de mannen met 2-1 van PSV verloor. "Ik baalde dat ze niet wonnen. In de rust zei ik ook dat wij de voorsprong vast moesten houden en niet weg moesten geven in het begin van de tweede helft, zoals bij de mannen gebeurde. Dus dat neem je wel mee."

PSV-verdedigster Mandy van den Berg baalde dat Ajax 2 minuten na de gelijkmaker van PSV alweer de leiding nam (2-1). "We liepen alweer zo snel achter de feiten aan, dan wordt het een moeilijk verhaal. Het kostte veel energie om langszij te komen. Om dat dan nog eens te doen, is moeilijk."

Meer uit Voetbal

Geblesseerde keeper Ter Stegen kent 'zware uitdaging' richting WK

GIRONA (ANP/DPA) - De Duitse doelman Marc-André ter Stegen moet vrezen voor deelname aan het WK voetbal. De 33-jarige keeper van het Spaanse Girona ondergaat vrijdag een operatie aan zijn bovenbeen en is voor "meerdere maanden" uitgeschakeld, maakt Ter Stegen bekend via sociale media.

1 uur geleden
PSV na eenvoudige zege op Heerenveen in halve finale beker

EINDHOVEN (ANP) - PSV staat in de halve finale van de KNVB-beker. Het elftal van Peter Bosz schakelde op woensdagavond sc Heerenveen met een 4-1-overwinning uit. De loting is vrijdag.

14 uur geleden
Bosz verkiest Gasiorowski boven Obispo centraal achterin

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz geeft met PSV tegen sc Heerenveen de voorkeur aan Yarek Gasiorowski als centrale verdediger boven Armando Obispo. De international van Curaçao zit wederom op de bank naast de coach van de club uit Eindhoven.

17 uur geleden
Meer voetbaltransfers dan vorige winterperiode in betaald voetbal

ZEIST (ANP) - In de transferperiode deze winter zijn in het Nederlandse betaald voetbal 228 voetballers van club gewisseld. Dat is 27 keer meer dan in de winterse transferperiode halverwege het vorige seizoen, meldt voetbalbond KNVB.

19 uur geleden
Boete voor Inter en zonder fans naar uitduels na vuurwerkbom

MILAAN (ANP) - Een sportrechter heeft Internazionale een boete van 50.000 euro opgelegd voor de vuurwerkbom die zondag in de buurt van doelman Emil Audero van tegenstander Cremonese ontplofte. De club mag ook tot 23 maart van de Italiaanse voetbalbond geen supporters meenemen naar uitduels in de Serie A.

20 uur geleden
Oud-Oranjespeelster Van Lunteren verlengt voetbalcarrière weer

ALKMAAR (ANP) - Desiree van Lunteren (33) heeft opnieuw bijgetekend bij AZ Vrouwen. De voormalig speelster van het Nederlands elftal had al eens afscheid genomen van het voetbal, maar keerde in 2023 terug bij AZ. Haar contract in Alkmaar loopt nu tot medio 2029.

1 dag geleden
Erdogan helpt bij transfer middenvelder Kanté naar Fenerbahçe

ISTANBUL (ANP) - Fenerbahçe heeft de Franse middenvelder N'Golo Kanté (34) aangetrokken van de Saudische club Al-Ittihad. De deal leek gestrand, maar door bemiddeling van de Turkse president Recep Tayyip Erdogan is de transfer alsnog rondgekomen.

1 dag geleden