Noord-tribune van Abe Lenstra Stadion uit voorzorg verstevigd
HEERENVEEN (ANP) - De noord-tribune van het Abe Lenstra Stadion in Heerenveen wordt uit voorzorg verstevigd. Dat meldt sc Heerenveen, de club die het stadion als thuisbasis heeft, op de website.
"Uit onderzoek bleek dat de tribune weliswaar in orde is en voldoet aan de huidige normen uit het Bouwbesluit, maar dat de maximale belasting van dit tribunedeel in 'extreme' gevallen mogelijk hoger is dan de huidige normen uit het Bouwbesluit", meldt de club. "Op advies van de constructeur van het stadion wordt de constructie van de noord-tribune uit voorzorg verstevigd zodat de constructie van de staantribune in alle situaties toereikend is."
Volgens Cees Roozemond, de algemeen directeur van sc Heerenveen, staat de veiligheid van de bezoekers in het Abe Lenstra Stadion voorop. "De tribune moet springende en juichende supporters te allen tijde kunnen dragen. We willen niets aan het toeval overlaten", zegt Roozemond. "Daarom zijn we blij dat Sportstad, als verhuurder van het stadion, de extra versterkingen aan de onderzijde van de tribune nu aan het realiseren is."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.
11 uur geledenDORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.
11 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.
20 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.
23 uur geleden