Noord-tribune van Abe Lenstra Stadion uit voorzorg verstevigd
HEERENVEEN (ANP) - De noord-tribune van het Abe Lenstra Stadion in Heerenveen wordt uit voorzorg verstevigd. Dat meldt sc Heerenveen, de club die het stadion als thuisbasis heeft, op de website.
"Uit onderzoek bleek dat de tribune weliswaar in orde is en voldoet aan de huidige normen uit het Bouwbesluit, maar dat de maximale belasting van dit tribunedeel in 'extreme' gevallen mogelijk hoger is dan de huidige normen uit het Bouwbesluit", meldt de club. "Op advies van de constructeur van het stadion wordt de constructie van de noord-tribune uit voorzorg verstevigd zodat de constructie van de staantribune in alle situaties toereikend is."
Volgens Cees Roozemond, de algemeen directeur van sc Heerenveen, staat de veiligheid van de bezoekers in het Abe Lenstra Stadion voorop. "De tribune moet springende en juichende supporters te allen tijde kunnen dragen. We willen niets aan het toeval overlaten", zegt Roozemond. "Daarom zijn we blij dat Sportstad, als verhuurder van het stadion, de extra versterkingen aan de onderzijde van de tribune nu aan het realiseren is."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
9 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
36 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
2 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
5 uur geleden