Noord-Macedonië plaatst zich voor play-offs WK voetbal
SKOPJE (ANP) - De voetballers van Noord-Macedonië hebben zich in de groep J met het al geplaatste Duitsland verzekerd van deelname aan de play-offs voor het WK voetbal van 2022 in Qatar. Noord-Macedonië won de laatste groepswedstrijd thuis met 3-1 van IJsland en bleef daarmee Roemenië voor.
Ezgjan Alioski had de Macedoniërs al de 7e minuut op voorsprong gebracht tegen IJsland, dat in 2018 voor het eerst deelnam aan het WK, maar al kansloos was voor het bereiken van de tweede plaats in de groep. Jón Dagur Thorsteinsson zorgde in de tweede helft toch voor de gelijkmaker, waardoor Roemenië in de virtuele stand ineens tweede stond. Met twee treffers van Eljif Elmas van Napoli stelde Noord-Macedonië de plaats in de play-offs alsnog veilig. IJsland eindigde de wedstrijd met tien man na het tweede geel voor Isaac Bergmann Johannesson.
Roemenië hield de kansen op het bereiken van de play-offs thuis tegen Liechtenstein lang levend door een vroege treffer van Dennis Man. Nicolae Stanciu miste in de eerste helft nog een strafschop. Nicusor Bancu maakte er vlak voor tijd 2-0 van. Roemenië kwam op 17 punten, één minder dan Noord-Macedonië.
Duitsland sloot de kwalificatie voor het WK af met een 4-1-zege bij Armenië. Kai Havertz opende de score en Ilkay Gündogan scoorde twee keer. Na de 1-3 van Henrikh Mkhitaryan uit een strafschop, maakte Jonas Hofmann de vierde treffer voor de Duitsers.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
5 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
11 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
11 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
15 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden