Noord-Macedonië plaatst zich voor play-offs WK voetbal
SKOPJE (ANP) - De voetballers van Noord-Macedonië hebben zich in de groep J met het al geplaatste Duitsland verzekerd van deelname aan de play-offs voor het WK voetbal van 2022 in Qatar. Noord-Macedonië won de laatste groepswedstrijd thuis met 3-1 van IJsland en bleef daarmee Roemenië voor.
Ezgjan Alioski had de Macedoniërs al de 7e minuut op voorsprong gebracht tegen IJsland, dat in 2018 voor het eerst deelnam aan het WK, maar al kansloos was voor het bereiken van de tweede plaats in de groep. Jón Dagur Thorsteinsson zorgde in de tweede helft toch voor de gelijkmaker, waardoor Roemenië in de virtuele stand ineens tweede stond. Met twee treffers van Eljif Elmas van Napoli stelde Noord-Macedonië de plaats in de play-offs alsnog veilig. IJsland eindigde de wedstrijd met tien man na het tweede geel voor Isaac Bergmann Johannesson.
Roemenië hield de kansen op het bereiken van de play-offs thuis tegen Liechtenstein lang levend door een vroege treffer van Dennis Man. Nicolae Stanciu miste in de eerste helft nog een strafschop. Nicusor Bancu maakte er vlak voor tijd 2-0 van. Roemenië kwam op 17 punten, één minder dan Noord-Macedonië.
Duitsland sloot de kwalificatie voor het WK af met een 4-1-zege bij Armenië. Kai Havertz opende de score en Ilkay Gündogan scoorde twee keer. Na de 1-3 van Henrikh Mkhitaryan uit een strafschop, maakte Jonas Hofmann de vierde treffer voor de Duitsers.
Meer uit Sport
WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
57 minuten geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
1 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
6 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
7 uur geledenBAHREIN (ANP) - Darter Michael van Gerwen heeft de Bahrein Masters op zijn naam geschreven. Het was zijn zeventiende overwinning in een toernooi uit de World Series of Darts. De Brabander rekende in de finale af met Gian van Veen, de Gelderlander die eerder deze maand de finale van het WK speelde.
19 uur geledenOSLO (ANP) - Slovenië en Montenegro hebben op het EK handbal voor mannen in Noorwegen, Zweden en Denemarken een doelpuntenrecord gevestigd. De wedstrijd in Oslo eindigde in 41-40 voor Slovenië; nog nooit waren er 81 doelpunten gescoord in een EK-wedstrijd. Het vorige record stond volgens de Europese handbalfederatie EHF op 77 doelpunten, gemaakt op het EK van 2016 in de door Belarus gewonnen wedstrijd tegen IJsland: 39-38.
19 uur geleden