Noord-Macedonië plaatst zich voor play-offs WK voetbal
SKOPJE (ANP) - De voetballers van Noord-Macedonië hebben zich in de groep J met het al geplaatste Duitsland verzekerd van deelname aan de play-offs voor het WK voetbal van 2022 in Qatar. Noord-Macedonië won de laatste groepswedstrijd thuis met 3-1 van IJsland en bleef daarmee Roemenië voor.
Ezgjan Alioski had de Macedoniërs al de 7e minuut op voorsprong gebracht tegen IJsland, dat in 2018 voor het eerst deelnam aan het WK, maar al kansloos was voor het bereiken van de tweede plaats in de groep. Jón Dagur Thorsteinsson zorgde in de tweede helft toch voor de gelijkmaker, waardoor Roemenië in de virtuele stand ineens tweede stond. Met twee treffers van Eljif Elmas van Napoli stelde Noord-Macedonië de plaats in de play-offs alsnog veilig. IJsland eindigde de wedstrijd met tien man na het tweede geel voor Isaac Bergmann Johannesson.
Roemenië hield de kansen op het bereiken van de play-offs thuis tegen Liechtenstein lang levend door een vroege treffer van Dennis Man. Nicolae Stanciu miste in de eerste helft nog een strafschop. Nicusor Bancu maakte er vlak voor tijd 2-0 van. Roemenië kwam op 17 punten, één minder dan Noord-Macedonië.
Duitsland sloot de kwalificatie voor het WK af met een 4-1-zege bij Armenië. Kai Havertz opende de score en Ilkay Gündogan scoorde twee keer. Na de 1-3 van Henrikh Mkhitaryan uit een strafschop, maakte Jonas Hofmann de vierde treffer voor de Duitsers.
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
2 uur geledenINCHEON (ANP/AFP) - Zuid-Korea wil in 2028 terugkeren in de Formule 1 met een race op een stratencircuit in Incheon. De stad net buiten hoofdstad Seoul maakte donderdag het plan voor een nieuw circuit bekend dat volgens de organisatoren financieel levensvatbaar is.
2 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout is op de EK judo in het Georgische Tbilisi doorgedrongen tot de finale in de klasse tot 63 kilogram. De 23-jarige judoka versloeg in de halve eindstrijd de Poolse Angelika Szymanska.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
6 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
7 uur geledenTBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
23 uur geleden